Proti Skalici ide Duklisti potvrdiť dobré výkony z predchádzajúcich zápasov

ŠPORT
4 /

Už v piatok o 17.30 hodine čaká našich futbalistov banskobystrickej Dukly duel 11. kola Fortuna ligy, v ktorom si zmerajú sily s MFK Skalica. Na Štiavničkách sa bude hrať pod umelým osvetlením. Tento termín si futbalový klub MFK Dukla nevybral. Ide totiž o televízny zápas na základe striktných zmlúv Fortuna ligy s vysielateľmi TV práv.

Skaličania majú veľmi dobrú fazónu. Neprehrali päť zápasov v rade! Naštartovala ich pohárová výhra v Prievidzi (4:0) a následne v lige remizovali na pôde silnej Trnavy (1:1). Doma potom zdolali Žilinu (1:0), v Poprade hrali s Liptovským Mikulášom bez gólov (0:0) a nerozhodným výsledkom (1:1) sa skončil aj súboj na skalickom štadióne s DAC Dunajská Streda. Posledné výsledky Záhorákov vzbudzujú rešpekt.

„Z nášho pohľadu ide o dôležitý zápas. Hlavne by sme chceli potvrdiť výkony z predchádzajúcich zápasov a ako sme zareagovali v poslednom stretnutí v Poprade proti Liptovskému Mikulášu v druhom polčase. Pre nás je dôležité, aby sa chlapci dobre pripravili na tento zápas, zareagovali dobrým vstupom a nielen tým, že cez polčas si niečo povieme, zmeníme. Už od začiatku potrebujeme vstúpiť do duelu aktívne,“

– prízvukuje pred piatkovým stretnutím so Skalicou asistent trénera MFK Dukla Banská Bystrica Mário Auxt, pričom si dobre uvedomuje, že náš súper z vlaňajšej druhej ligy obmenil káder a nabral na sile:

„Každý sa posilnil, aj Skaličania sa posilnili a podávajú veľmi dobré výkony. Možno im to v niektorých zápasoch výsledkovo nevyšlo, ale čaká nás náročný súper. My sa budeme snažiť Záhorákom hru znepríjemniť a využiť domáce prostredie.“

Mário Auxt

Banskobystrický tím z posledných piatich stretnutí prehral iba jeden duel a to doma s majstrovským Slovanom, keď bol veľmi blízko k zisku bodu. Inak zdolal v pohári Vinicu, na Štiavničkách zlatomoravecký ViOn, naplno bodoval v Trenčíne a naposledy aj v Poprade, kde Duklisti otočili nepriaznivý vývoj v súboji s Liptovským Mikulášom. Do piatkového stretnutia proti Skalici je odhodlaný v prípade potreby zasiahnuť i brankár Július Nôta, ktorý pre klubový web povedal:

„Pripravujeme sa na Skalicu tak, ako na každý iný zápas. Rovnako i ja. Verím, že všetci budeme dostatočne dobre pripravení na piatkový duel, pretože Skalica je nepríjemný súper. Má v tíme skúsených hráčov, ktorí majú dostatok prvoligových štartov. Určite nás nečaká nič ľahké. My chceme nadviazať na dobré výkony z predchádzajúcich stretnutí a získať nejaké body, najlepšie víťazstvo. So Skaličanmi máme skúsenosti z druhej ligy. Vieme o sile tohto mužstva. Musíme sa prezentovať čo možno najlepším výkonom.“

Július Nôta

Piatkový fortunaligový duel o 17.30 hodine koliduje s hokejovým stretnutím Tipos extraligy pod Urpínom. Fanúšik, ktorý má rád futbal i hokej, si tak bude musieť vybrať, kam zamieri. Vo futbalovom klube by boli veľmi radi a vážili si, ak by sa športový priaznivec spod Urpína a okolia rozhodol povzbudiť Dukličku.

„V prvom rade by sme fanúšikov chceli prilákať už odohranými domácimi zápasmi, v ktorých sme predviedli dobré výkony. Verím tomu, že divák si cestu na vynovené Štiavničky nájde a príde povzbudiť chlapcov. Fanúšikovia sú dôležití najmä v domácich zápasoch, pre nás je to veľká vzpruha ak prídu a povzbudia nás. Chlapci ich cítia,“

– hovorí asistent trénera Dukly Mário Auxt a pripája sa k nemu i brankár Július Nôta:

„V predošlých zápasoch sme hrali celkom slušný futbal, čo môže byť dobrá pozvánka pre fanúšika. Myslím si, že takýmito výkonmi môžeme prilákať divákov na Štiavničky.“

V piatok večer pôjde aj o súboj tabuľkových susedov. Dukle patrí siedma priečka s dvanástimi bodmi, Skaličanom ôsma, keď majú iba o bod menej než my. Predaj vstupeniek na duel našej Dukličky proti MFK Skalica na banskobystrických Štiavničkách je už spustený online formou – TU!

Fyzický predpredaj vstupeniek bude prebiehať vo štvrtok od 16:00 do 19:00 hodiny na štadióne SNP (pokladňa od Europa SC) a v deň zápasu budú od 15:30 hodiny otvorené 4 pokladne (od Europa SC). Vstupenky sa predávajú iba do sektorov A, E a F.

Výkop stretnutia MFK Dukla Banská BystricaMFK Skalica je naplánovaný na piatok 16. septembra17.30 hodine. Príďte chlapcov podporiť na banskobystrické Štiavničky.

Autor: (job), Zdroj: MFK Dukla