Je to potvrdené! V tretej lige namiesto Kremničky MFK Dukla Banská Bystrica

ŠPORT
13 /

Zdá sa, že je už všetko spečatené. Podľa informácii oficiálneho portálu Slovenského futbalového zväzu futbalnet.sk  bol do tretej ligy skupiny stred zaradený iba jeden klub z Banskej Bystrice – a to MFK Dukla Banská Bystrica.

Ako sme vás už informovali, FK Dukla Banská Bystrica zanikol a jeho nástupcom bude nový klub s iným názvom. Po tom, čo ŠK Kremnička odkúpila v dražbe všetky mládežnícke tímy Dukly, rozhodla sa obetovať svoj mužský mančaft v tretej lige. Teda aspoň jeho značku. ŠTK a KM SsFZ totiž na pondelkových zasadnutiach predbežne zaradili družstvá do jednotlivých súťaží a pridelili čísla.

Do tretej ligy je tak prihlásená iba MFK Dukla Banská Bystrica. V poznámke je uvedené, že bude hrať na ihrisku v Kremničke a dostala poradové číslo 8.

V štvrtej lige skupine Juh by mali naďalej figurovať štyri tímy z banskobystrického okresu – víťaz FK Šalková, TJ Sokol Medzibrod, FK Rakytovce a Jupie Podlavice Badín.

V piatej lige skupine C by sa mali predstaviť ŠK Sásová, OFK 1950 Priechod, ŠK Selce, TJ ŠK Sokol Jakub a ŠK Hrochoť.

K situácii v Banskej Bystrici a k zániku FK Dukla sa v pondelok oficiálne vyjadril aj jeho predchádzajúci spolumajiteľ, v súčasnosti šéf Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik:

„V Banskej Bystrici sa hľadá cesta ako zachovať futbal v meste, ako ho zjednotiť do nejakého klubu, ktorý by mohol pokračovať v histórii banskobystrického futbalu, aj keď momentálne je v 3. lige. Hlavne však, čo je dôležité, je zachovanie mládežníckeho futbalu a ja verím tomu, že spoločne s mestom a klubom Kremnička sa nám podarí vyriešiť situáciu tak, aby to svetlo do budúcnosti zostalo.“

Záujem o osud futbalovej Dukly prejavila aj armádna Dukla, teda Vojenské športové centrum. Minimálne prisľúbilo záujem podieľať sa na rozvoji mládeže. Situácia nie je ľahostajná ani vedeniu Mesta Banská Bystrica. Uvidíme, s čím všetkým prídu predstavitelia zainteresovaných strán možno už tento týždeň na avizovanej tlačovej besede.

Autor: (bl), Foto: ilustračné, facebook fk dukla