Podkonice remizovali s lídrom, Rakytovce s prvou domácou prehrou + HLASY

15 /

Cez víkend bolo na programe 24. kolo tretej futbalovej ligy, v ktorej máme dvoch zástupcov z banskobystrického okresu. Rakytovce hrali už v sobotu a nečakane podľahli doma Bánovej 0:1. Podkonice sa predstavili v nedeľu a hostili na svojom štadióne lídra súťaže Dolný Kubín. Zaknihovali cennú remízu 1:1, keď vyrovnávajúci gól inkasovali desať minút pred koncom z penalty. Z tohto duelu sú aj fotografie.

Rakytovce privítali v sobotu na svojom štadióne Bánovú a v prvom polčase podali výkon nehodný tretej ligy. Hostia boli lepší, aktívnejší, takticky pripravenejší a futbalovejší. I napriek tomu šancí bolo v zápase veľmi málo. V 4. minúte po centri hlavičkoval nikým nekrytý Konečný vedľa domácej bránky. V prvom polčase išli Bánovčania viac po troch bodoch a hoci si vážnejšiu šancu nevypracovali, gól visel vo vzduchu. Nakoniec sa ho dočkali v 42. minúte, keď obrancovia Rakytoviec nedokázali odkopnúť loptu spred pokutového územia, tá sa dostala k voľnému Gluvićovi, ktorú ju presnou krížnou strelou napálil do siete – 0:1.

Mužstvo z okrajovej časti Banskej Bystrice vybehlo na ihrisko do druhého polčasu až s tromi zmenami, no súper z mestskej časti Žiliny ukázal, prečo inkasoval najmenej gólov v súťaži. Domácich nepustil do žiadnej šance s výnimkou 76. minúty, keď po centri Vávra sa lopta dostala na zadnej žrdi k Isenimu, no jeho strelu brankár Kosa dokázal zneškodniť. V 83. minúte po rohovom kope lopta skončila v sieti Bánovej, no gól pre faul neplatil. Po záverečnom hvizde sa tak z troch bodov zaslúžene tešili hostia.

HLASY PO ZÁPASE:

Peter Venglarčík, tréner FK Rakytovce: „Prehra nás po zápase všetkých mrzela. Po zápase sme si v šatni rozobrali zápas, každý sa k nemu vyjadril a zhodli sme sa na tom, že sme ho nezvládli v hlave. Diametrálny rozdiel vo výkone v prvom polčase a druhom polčase. Gól sme inkasovali po hrubej chybe, keď máme loptu my na kopačkách a po strate sme inkasovali tesne pred polčasom. V druhom dejstve sme naháňali výsledok, súper sa zameral na defenzívu v hlbokom bloku. Ovládli sme dianie na ihrisku, ale šance sme si vytvárali veľmi ťažko, pretože hostia boli v defenzíve veľmi dobre organizovaní. Škoda veľkej šance, ktorú mal Iseni z ľavej strany po peknej akcii. Myslím si, že aj gól, ktorý sme dali po štandardnej situácii a neuznal nám ho rozhodca po údajnom faule, bola taká drobná chyba zápasu ale na to sa nejdeme vyhovárať. Takže dokonca súťaže je ešte 5 kôl, tabuľka sa mení z kola na kolo, niekedy v náš prospech, niekedy v prospech súpera. Budeme chcieť urobiť maximum, aby sme skončili čo najvyššie. Aj po zápase, napriek tomu, že sme boli sklamaní, z chalanov pôjde odhodlanie a nájdeme v sebe hlavne dostatok mentálnych síl a budeme hľadať správne riešenia situácii. Futbal prináša aj takéto situácie a my sa musíme čo najskôr s tým vysporiadať a zareagovať na to v Liptovskej Štiavnici.“

(fb FK Rakytovce + cb úprava)

FK Rakytovce – TJ Jednota Bánová 0:1 (0:1)

Gól: 42. Gluvić. Rozhodoval: Halfar. ŽK: Griglak, Jovančević, Vavák, Kohút – Mráz, Ďurana, Bičan. Diváci: 100.

Zostava + striedania Rakytovce: Krejčí – Kolláti (46. Vávro), Griglak (46. Gaško), Majling, Kohút – Jovančević, Konder – Marchuk (46. Bekö), Bobrovský, Iseni – Vavák (56. Šteiniger)

——————————————————————————————————————————

Do Podkoníc pricestoval neohrozený líder III. ligy z Dolného Kubína nakoľko v sobotu Rakytovce podľahli Bánovej a nevyužili prebojovať sa na prvú  priečku. Navyše nepomohli tak ani Podkoničanom, ktorí práve s Bánovou na diaľku bojujú o miestenku v novovznikajúcej tretej lige skupiny západ. Úvod zápasu naznačil, že vedúci celok tabuľky neprišiel brániť. Do stretnutia vstúpili aktívne. V 8. min. po zaváhaní domácej obrany a slabej malej domov musel Dlhoš pohotovým a včasným zákrom odvrátiť loptu na roh pred dobiedzajúcim Bobčekom. O sedem minút neskôr hosťujúci Lupták “posadil” center z pravej strany na hlavu Otrubu, ale jeho hlavička z bezprostrednej blízkosti skončila v rukách gólmana Gábriša. Hra sa postupne začala vyrovnávať a do náznakov šancí sa dostávali aj futbalisti nášho celku z bystrického okresu. V polovici prvej časti z ľavej strany hľadal centrom Kubina na zadnej žrdi postaveného Kostúra, ktorý sklepol loptu Koreňovi, ale jeho prudká strela letela tesne nad Spišákovu bránku. Na opačne strane sa v podobnej situácii vyskytol Kolorédy, ale ani jeho strela nemierila medzi žrde. Blízko gólu boli Podkonice v 40. min. Dlhoš z priameho kopu vyslal prudkú strelu na bránku, lopta sa obtrela o jedného z hráčov súpera stojacich v múre, ale Spišák ju reflexívne vyrazil. Vzápätí na druhej strane spoza šestnástky napriahol Kolorédy a Gábriš mal čo robiť, keďže lopta pred ním zaplávala. V samom závere zaujala ešte individuálna akcia na súperovej polovici v podaní domáceho Turňu, ktorý pred pokutovým území našiel Sedliaka, no ten mieril tesne vedľa.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie domáci. A opäť – ako tomu bolo aj v Kalinove – v tom mali prsty Sedliakové kopačky. Cez polčas si obul tie správne. V 49. min. Portugalyan zo stredu poľa vysunul na pravo Gajana, ktorý našiel pred bránkou Martina Sedliaka a ten vyzvŕtal obrancov hostí i s brankárom a pohodlne skóroval na 1:0. Náš celok tento gól povzbudil a mohla prísť aj šanca na zvýšenie, ale rozhodca Plavecký nepochopiteľne neposúdil podrazenie Kostúra v šestnástke ako pokutový kop. Sedliak sa prezentoval v krátkom slede ešte dvomi krížnymi prudkými strelami k žrdi, ale Spišák bol pozorný a obe kryl. Domáci svojou aktívnou hrou nedovolili súperovi prevziať opraty zápasu do svojich rúk. V polovici druhého polčasu zaujala Koreňova hlavička tesne nad brvno po rohu Gajana. Kubínčania sa len ojedinele dostávali na polovicu súpera. Napokon desať minút pred koncom zápasu po centre sprava, ktorý len prelietaval cez pokutové územie, potiahol za dres hosťujúceho Murína domáci Lichý, v situácii z ktorej nehrozilo bezprostredné nebezpečenstvo pre podkonický tím a z nariadenej penalty Bobček bezpečne vyrovnal na 1:1. Záver duelu už nepriniesol výraznejší tlak ani na jednej strane a tak sa zápas skončil bez víťaza.

Hlavnou postavou záveru stretnutia bol opäť rozhodca Plavecký, ktorý vylúčil Dlhoša. Mladý talentovaný arbiter v Podkoniciach zanechal rozpačitý dojem. Vyzdvihnúť treba domácu usporiadateľskú službu, ktorá ťažký odchod rozhodcov z ihriska do šatni zvládla veľmi dobre. Dolný Kubín zanechal na ihrisku nemastný – neslaný dojem a rozhodne môže byť vďačný za darovanú remízu. Naopak náš celok sa okrem úvodu zápasu prezentoval futbalovejším prejavom hry a ukázal väčšiu túžbu po víťazstve.

Tréner Podkoníc Patrik Gábriš: „Privítali sme lídra súťaže, ktorého sme chceli zdolať. Odohrali sme dobrý zápas s našej strany, nepúšťali sme súpera do vyložených šancí, dali sme gól na začiatku druhého polčasu, ktorý nám pomohol a snažili sme sa to dohrať, ale nepodarilo sa nám to. Dostali sme z penalty gól a tak to napokon skončilo remízou. Môžem povedať, že Dolný Kubín bolo najslabšie mužstvo, ktoré bolo v Podkoniciach a nejde mi do hlavy ako môžu byť na prvom mieste… Ďakujem našim fanúšikom, boli výborní.“

Kapitán Podkoníc Róbert Dlhoš: „Do zápasu sme vstúpili so zdravým rešpektom, keďže sme hostili prvé mužstvo súťaže, no postupom času sme preberali iniciatívu hry na našu stranu, do polčasu sme si vytvorili nejaké šance, ktoré sme bohužiaľ nepremenili. Druhý polčas sa nám podarilo skórovať a všetko vyzeralo, že zápas dovedieme do úspešného konca, ale taktovku hry nepochopiteľne prebral hlavný arbiter, ktorý necitlivo posudzoval sporné zákroky a Dolnému Kubínu z ojedinelej akcie vykúzlil penaltu a zrazu bolo vyrovnané. Ďakujem chalanom za dobrý výkon a divákom za priazeň. Zároveň sa im ospravedlňujem za oslabenie v posledných minútach.“

(mrp + cb úprava)

FK Podkonice – MFK Dolný Kubín 1:1 (0:0)

Góly: 49. M. Sedliak – 80. Bobček (z 11m). Rozhodoval: Plavecký. ŽK: Gajan, Kostúr, Lichý – Ončák, Bobček. ČK: 88. Dlhoš (Podkonice) za vrazenie do súpera nadmernou silou v prerušenej hre. Diváci: 250.

Zostava + striedania Podkonice: Gábriš – Turňa, Martinec, Dlhoš, Solivajs – Koreň, Kubina – M. Sedliak (64. Jiang), Gajan, Portugalyan (76. Lichý) – Kostúr

Ostatné výsledky: Kováčová – Kalinovo 1:2, Oravské Veselé – Fiľakovo 3:0, Lip. Štiavnica – Žarnovica 1:4, Martin – Lip. Hrádok 2:1, Čadca – Lučenec 0:3, R. Sobota – Krásno n. Kys. 1:2.

Oba naše tímy sa najbližšie predstavia na ihriskách súperov V nedeľu 29. mája o 17.00 hodine hrajú Rakytovce v Liptovskej Štiavnici a Podkonice vo Fiľakove.

1. D. Kubín 56b, 2. RAKYTOVCE 53b, 3. Martin 53b, 4. Oravské Veselé 47b, 5. Bánová 45b, 6. Lučenec 42b, 7. PODKONICE 39b, 8. Fiľakovo 39b, 9. Kalinovo 36b, 10. Krásno n. Kys. 30b, 11. Kováčová 27b, 12. Lip. Hrádok 27b, 13. R. Sobota 26b, 14. Žarnovica 19b, 15. Lip. Štiavnica 18b, 16. Čadca 9b.

Autor: (cb!, Foto: zo zápasu Podkonice - D. Kubín