MFK Dukla nehrá ani so Skalicou

ŠPORT
0 /

Riadiaci orgán 2. futbalovej ligy na základe žiadosti nášho klubu rozhodol o odložení sobotňajšieho zápasu MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Skalica. Zdravotná situácia v tíme spod Urpína je totiž naďalej vážna.

Sobotňajší zápas 17. kola druhej futbalovej ligy medzi banskobystrickou Duklou a MFK Skalica sa neuskutoční v pôvodnom termíne 13. novembra. Po Rohožníku a Námestovu sa prekladá napokon i tento duel. Bližšie dôvody ozrejmuje generálny manažér MFK Dukla Milan Smädo:  

„Prišlo k rozumnému rozhodnutiu na základe zdravotného stavu hráčov. Ďakujeme riadiacemu orgánu za ústretovosť pri posudzovaní našej žiadosti. Veríme, že sa so súpermi Skalica, Rohožník a Námestovo stretneme v čestných bojoch o druholigové body. Chceme byť rovnocenným súperom týmto mužstvám a hlavne potrebujeme byť fit. “

Pred dvoma týždňami, t. j. v sobotu 30. októbra mala Dukla odohrať druhý súťažný zápas na zrenovovaných banskobystrických Štiavničkách s Rohožníkom. Žiaľ, nemohla ho hrať, pretože sa až deväť našich futbalistov ocitlo v karanténe v rámci nariadených protipandemických opatrení Úradom verejného zdravotníctva. Žiaľ objavili sa postupne i ďalšie nové prípady v bystrickom mužstve (hráči a realizačný tím), takže z dôvodu pokračujúcich karanténnych opatrení sa odložil aj druholigový duel 16. kola s Námestovom. Zdravotná situácia v našom tíme ešte nie je ani dnes uspokojivá, čo potvrdzujú lekári a hygienici v dokumentácii, ktorú klub spod Urpína priložil k svojej žiadosti. Aj preto stretnutie 17. kola so Skalicou bolo potrebné odložiť.

„Predpokladáme, že na najbližší zápas by sme mohli nastúpiť až 20. novembra. O programe troch dohrávkach jesennej časti s Rohožníkom, Námestovom a Skalicou vás budeme v najbližších dňoch informovať,“

– píše sa na oficiálnom webe MFK Dukla Banská Bystrica.

Autor: (job), Zdroj: MFK Dukla