Mestská Dukla si v rozlúčke doma poľahky poradila s poslednými Lipanmi + HLASY

5 /

Banskobystrická mestská Dukla v predposlednom kole druhej futbalovej ligy vyhrala v sobotu na Štiavničkách nad posledným celkom súťaže Lipanmi 3:0 a stále teda platí, že na jar doma ešte neprehrala a ani sa to už nezmení. Zároveň sa náš tím spod Urpína posunul v tabuľke o priečku vyššie na siedme miesto.

Od úvodných minút sa stretnutie hralo v réžii MFK Dukla. V 5. minúte po centri Vaščáka z pravej strany sa gólovo presadil Jozef Dolný a Bystričania viedli 1:0. V siedmej minúte sa do útoku dostal hosťujúci Vilkovský, ale jeho únik na rohový kop odvrátil domáci brankár Ďurčo. O tri minúty na to po ľavom krídle unikol náš Polievka a vyrazenú strelu brankárom Kapraľom zakončoval mimo pravej žrde Vaščák. Po štvrťhodine sa pekne na ľavej strane uvoľnil Polievka a jeho strela smerovala do ľavej žrde. V 22. minúte po chybe bystrickej obrany sa do výhodnej streleckej pozície dostal súper, konkrétne Hirka, ale jeho strelu domáci navrátilec do zostavy Gaško zblokoval. Potom sa tvrdou ďalekonosnou strelou prezentoval ďalší náš obranca Migaľa. Jeho strelu Kapraľ vyrazil. Záver prvého polčasu patril Dukle, ale gól už diváci nevideli ani po peknej strele Dolného, ktorú zadáci Lipian odvrátila na rohový kop.

Vstup do druhého polčasu vyšiel nášmu mužstvu. V 47. minúte sa strelou z 18 metrov presadil Gabriel Snitka a Dukla viedla 2:0.Dlhé minúty sa potom hralo v strede ihriska. Banskobystričania držali loptu na svojich kopačkách a hostia sa ojedinele dostávali na dostrel našej bránky. Priamou strelou Ďurča neohrozili. V 83. minúte domáci Willwéber nacentroval z pravej strany loptu na hlavu Mateja Staršieho, ktorý zaznamenal tretí gól nášho kolektívu. Do konca zápasu sa už nič nezmenilo a mestská Dukla v poslednom sezónnom stretnutí ročníka 2018/2019 pred domácim publikom si jasným víťazstvom 3:0 pripísala ďalšie tri body.

Tréner Dukly Stanislav Varga pre oficiálny klubový web uviedol: „Vyhrali sme. Každý vedel aký to bude zápas. Som rád, že sme dali tri góly, určite sme mohli dať aj viac. S výsledkom a niektorými fázami hry som spokojný.“

Obranca Dukly, navrátilec do základnej zostavy Erik Gaško pre klubový web MFK Dukla povedal: „S výsledkom môžeme byť spokojní. Tak ako sme si povedali, od začiatku sme na nich vyšliapli, dali sme rýchlo gól, čo nás uspokojilo .Celý zápas sme mali hru pod kontrolou. Mňa teší, že som dostal šancu od začiatku zápasu.“

MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Odeva Lipany 3:0 (1:0)

Góly: 5. Dolný, 47. Snitka, 83. Starší. ŽK: Vaščák – Dlugoš, Poremba. Rozhodoval: Malárik. Diváci: 412.

Zostava MFK:

Ďurčo — Vajda, Gaško, Prikryl, Migaľa — Snitka, Savić (70. Tóth) — Starší, Dolný (61. Malík), Polievka (61. Willwéber) — Vaščák

Posledné kolo odohrá naša Dukla v Stropkove, kde si v sobotu 25. mája o 17.00 hodine zmeria sily už s istým vypadávajúcim celkom do tretej ligy 1. FC Tatran Prešov.

Ostatné zápasy: Dubnica – Prešov 2:1, Petržalka – Skalica 2:2, Bardejov – Poprad 0:1, L. Mikuláš – Lokomotíva Košice 5:1, Pohronie – Komárno 4:1, Inter Bratislava – Šamorín 3:2, Trebišov – Žilina B – hrá sa v nedeľu.

1. Pohronie 58b, 2. Poprad 58b, 3. Skalica 50b, 4. L. Mikuláš 47b, 5. Dubnica 45b, 6. Komárno 43b, 7. B. BYSTRICA 43b, 8. Petržalka 42b, 9. Bardejov 39b, 10. Žilina B 38b*, 11. Šamorín 37b,12. Lokomotíva Košice 35b, 13. Trebišov 30b*, 14. Inter 29b, 15. Prešov 27b, 16. Lipany 21b.