Mestská Dukla ide v pohári ďalej, v Slovenských Ďarmotách vyhrala 6:0 + HLASY

0 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly sa dostali v Slovenskom pohári do štvrtého kola. Vyhrali totiž v utorok večer v Slovenských Ďarmotách 6:0 pre 600 divákmi. O výsledku rozhodli až v druhom polčase. Nateraz sú jediným zástupcom z banskobystrického okresu v pohárovej súťaži, ktorý ide ďalej. Pridať sa však k Dukle môže ešte Sásová, ak zdolá vo štvrtok podvečer na domácom ihrisku (16.00 hod.) suverénneho lídra piatej ligy skupiny D – TJ Jednota Málinec.

Banskobystričania boli lepším mužstvom a zaslúžene na samom juhu stredného Slovenska pri hraniciach s Maďarskom vyhrali. Prvú šancu mal Dolný, ktorý mieril nad brvno a následne to skúšal aj Gonda, no brankár Kaczorek zasiahol. V ôsmej minúte nášmu Staršiemu chýbal len kúsoček na to, aby dočiahol loptu a dostal ju za chrbát gólmana. Skórovať sa nám napokon podarilo v 13. minúte, keď sa v šestnástke v skrumáži predsa len presadil Matej Starší hlavou – 0:1. Naďalej sme mali prevahu, často strieľali, ale Bača, Frimmel, Tóth, Uhrinčať, Laksík či Kupčík recept na Kaczoreka nenašli, respektíve nemali presnejšiu mušku. Najväčšiu príležitosť mal v 29. minúte Dolný, išiel sám na gólmana Ďarmot, ale strieľal presne do neho. Z protiútoku mali šancu domáci, z hranice šestnástky pálil Hriň a iba tesne minul ľavú žrď. Do prestávky mal ešte ďalšie štyri možnosti Starší, ale nebolo mu súdené presadiť sa. V 40. minúte Gonda pálil do žrde. Do úspešného konca sme nedotiahli ani akcie na útočníka Laksíka.

Do druhého dejstva poslal tréner Varga kanoniera Vujoševiča, nahradil Staršieho a Richtárecha, ktorý vystriedal Frimmela. A dočkali sme sa druhého gólu hneď v 48. minúte. Po rohu Dolného sa hlavou presadil pred bránkou Patrik Vajda0:2. Mohli sme sa teda upokojiť, navyše Vujoševič hrozil tak ako sa na útočníka patrí. Len mu chýbala presnejšia muška. Najprv pálil nad brvno a potom poslal loptu do ľavej žrde. Kaczorek sa vyznamenal pekným zákrokom po koncovke Baču z vyše dvadsiatich metrov. Kapituloval až v 62. minúte. Jozef Dolný krížnou strelou mieril do žrde, no odtiaľ lopta predsa len putovala za gólmana domácich a bolo 0:3. Následne sme opäť prestriedali, do hry išli mladíci z U 19-ky Koreň a Červeň. Dukla mala stále prevahu a pretavila ju aj do štvrtého gólu. V osemdesiatej minúte po prihrávke Tótha sa znovu presadil Jozef Dolný, bol úplne voľný a prudko zakončil pred odkrytou bránkou súpera – 0:4. A to nebolo všetko. Ďarmoty sa v závere rozsypali, čo využil najprv Miladin Vujoševič, ten vyzvŕtal asi troch obrancov súpera a ľavačkou zavesil pod brvno – 0:5. Potom sme po faule na Dolného mali výhodu pokutového kopu. Penaltu však nepremenil Bača, Kaczorek vystihol smer a loptu s námahou ale predsa vyrazil. Peter Bača si však napravil chuť v záverečnej minúte, zakončoval z dvadsiatich metrov spoza dvoch hráčov a nádherne vymietol horný pravý roh domácej bránky – 0:6. Dukla aj na rohy vyhrala nevídaným pomerom 21:0.

FK Slovenské Ďarmoty – MFK Dukla Banská Bystrica 0:6 (0:1)

Góly: 13. Starší, 47. Patrik Vajda, 62. a 80. J. Dolný, 85. Vujošević, 90. Bača. Rozhodoval: Holas. ŽK: bez kariet. Diváci: 600.

Slovenské Ďarmoty: Kaczorek – Fényes, Horváth, Cibuľa, Krnáč – Lukács , Turán – Hriň (86. N. Tóth), B. Tóth, Vandornyik – Krajč (82. Bubenčík)

Banská Bystrica: Krejčí – Uhrinčať (63. Koreň), Vajda, Kupčík, Frimmel (46. Richtárech) – V. Tóth, Bača – Gonda, Starší (46. Vujošević), J. Dolný – Laksík (63. Červeň)

Hlasy po zápase (zdroj web MFK Dukla + cb úprava):

Imrich Lukács, kapitán FK Slovenské Ďarmoty: „Bola to jednoznačná záležitosť hostí, ktorí sú zaslúžene vyššie. Sú lídrom II. ligy. My sme radi i za to, že sme sa vôbec dostali do 3. kola Slovenského pohára. Ďakujem divákom, ktorí na dnešné stretnutie prišli.“

Dalibor Gonda, hráč MFK Dukla: „Stretnutie bolo jasne v našej réžii, aj keď sme nepremenili veľa šancí, tie sme mali už v prvom polčase. Ale našťastie sme to nejako uhrali. Domáci nemali ani jednu veľkú príležitosť. Som rád, že sme to dotiahli do víťazného konca a že mi pán tréner dal takúto možnosť odohrať celých 90 minút. Budem rád, keď ich bude v budúcnosti čo najviac.“

Viktor Tóth, hráč MFK Dukla: „Som rád, že som bol konečne na ihrisku. Chýbalo mi to celý čas. Myslím si, že dnes sme dominovali, ale chýbala presnosť vo finálnej a niekedy aj v predfinálnej fáze. Či to už bolo zakončenie alebo posledná prihrávka na gól. Musíme to zlepšiť. Myslím si, že v druhom polčase sme boli efektívni, využili sme šance a zápas sme už dohrávali s loptou na nohách.“

Milan Smädo, generálny manažér MFK Dukla: „Dnešný pohárový zápas sa hral v peknom prostredí a na krásnom kvalitnom trávniku. Bol som prekvapený, že takáto malá obec dokáže udržiavať takýto športový areál. Čo sa týka zápasu, bola to naša jednoznačná záležitosť. Myslím si, že hráči z lavičky a dorastenci, ktorí dnes dostali príležitosť, úlohu splnili.“

Autor: (bl), Foto: Zdroj web MFK Dukla