Mestská Dukla bude spolupracovať s Rakytovcami, v príprave ju čaká už len Pohronie

ŠPORT
3 /

Po víťazstve na turnaji v Priechode odohrala naša druholigová futbalová Dukla dva prípravné zápasy v Seredi a Brusne. Prvý prehrala tesne 0:1, druhý vyhrala jasne 16:0. Ešte viac však zaujala najnovšia dohoda s treťoligovými Rakytovcami.

Vedenia klubov MFK DuklaFK Rakytovce na svojich oficiálnych facebookových stránkach informujú o vzájomnej dohode, ku ktorej došlo tento týždeň. V oficiálnom komuniké sa píše:

„Po viacerých stretnutiach dnes došlo k uzatvoreniu dohody o striedavých štartoch hráčov medzi MFK Dukla Banská Bystrica a FK Rakytovce. Po schválení dohody Slovenským futbalovým zväzom to bude znamenať viac hracieho priestoru pre hráčov, ktorí sa v zápasoch Dukly na ihrisko nedostanú a takisto bližší kontakt trénerov MFK Dukla s perspektívnymi hráčmi Rakytoviec.“

Podľa našich informáciách sa o dohodu s Rakytovcami pokúšala i druholigová Podbrezová. Je teda na prospech rozvoja futbalu v meste Banská Bystrica, že napokon došlo k podpisu zmluvy medzi klubmi, ktoré pôsobia v tesnej blízkosti práve pod našim Urpínom.

MFK Dukla po triumfe na turnaji v Priechode, o ktorom sme vás informovali, odohrala ešte ďalšie dva prípravné stretnutia. V Seredi prehrala 0:1, ale všetko si to napravila v sobotu večer v Brusne, kde deklasovala tamojší domáci celok 16:0! Duel sa tam hral v rámci 85. výročia založenia futbalu v Brusne.

Pred samotným otvorením zápasu si domáci organizátori pripomenuli založenie organizovaného futbalu a stručný prierez celou 85-ročnou históriou klubu. Členovia novozvoleného výboru futbalového klubu Martin Šebeš, Ján Gera, Matej Parolek, Pavel Lihan, Marián Lehocký, Filip Martiak, Miroslav Mojžiš a Adolf Lunev potom na ploche futbalového ihriska odovzdali Pamätné listy k 85. výročiu založenia organizovaného futbalu v Brusne za dlhoročnú aktívnu činnosť a rozvoj futbalu v obci bývalým významným hráčom minulosti.

Všetci ocenení si zaslúžia, aby sme ich menovite uviedli: Jozef Huťka, Milan Huťka, Marian Huťka I., Marian Huťka II., Oldrich Pavúk, Július Mlynarčík, Vladimír Šebeš, Vladimír Lehocký, Pavol Peťko, Dušan Zázrivec, Ján Francisty, Dušan Ďuriančik, Pavol Citara, Jozef Citara, Dušan Zázrivec, Juraj Barla, Karol Bakoš, Ján Krakovský a Jaroslav Uhrík

V samotnom zápase bol domáci celok FK 34 Brusno-Ondrej v pozícii outsidera, čo sa odzrkadlilo na konečnom výsledku. Plánovaný prípravný zápas Dukly s FC Vác žiaľ maďarský súper zrušil, takže najbližšie sa futbalisti Banskej Bystrice predstavia až v generálke na ligu – a to v sobotu 13. júla o 20:00 v Žiari nad Hronom v zápase s FK Pohronie.

Prvý súťažný zápas odohrá MFK Dukla v druhej futbalovej lige v piatok 19.júla o 17.30 hodine doma na Štiavničkách. Hostíme béčko MŠK Žilina.

Fakty o zápasoch:  

FK 34 Brusno-Ondrej – MFK Dukla Banská Bystrica 0:16 (0:9)

Góly: 4 Laksík, 2 Dolný, 2 Cibuľa, 2 Vajda, 2 Bagarić, 2 Krejčí, Bača, Tóth

Zostava MFK Dukla:
Nôta – Vajda (51.Tóth), Gaško, Straka, Solivajs – Kolláti (41.Macuľa), Tóth (41.Môcik), Cibuľa, Hrudkay (51.Krejčí) – Dolný (41.Bača), Laksík (41.Bagarić)

ŠKF i´Clinic Sereď – MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)

Gól: 29. Iván

Zostava MFK Dukla:
Krejčí (46.Nôta) – Migaľa, Kupčík (57.Straka), Prikryl, Savić (73.Gaško) – Brodziansky – Starší (73.Hrudkay), Willwéber (63.Tóth), Snitka (73.Môcik), Polievka (73.Kolláti) – Vaščák (67.Laksík)

 

Autor: (bl), Foto: mfk dukla + mynitra.sme