Mareka Hamšíka hnevajú nezvládnuté závery zápasov, jeho Ta-lien ešte nevyhral

5 /

Futbalisti PFC Ta-lien s kapitánom Marekom Hamšíkom nezvíťazili ani v druhom vystúpení v novej sezóne najvyššej čínskej súťaže. V piatkovom stretnutí 2. kola remizovali s mužstvom Che-nan Ťien-jie 1:1 a pripísali si prvý bod po úvodnej prehre.

Rodák z Banskej Bystrice Marek Hamšík odohral v piatok celý zápas. Jeho Ta-lien mal po bezgólovom prvom polčase výborný vstup do druhého dejstva. Ujal sa vedenia zásluhou Sama Larssona a dlho to vyzeralo tak, že získa prvé tri body v tejto sezóne. V závere duelu však videl červenú kartu Marcus Danielson a na základe systému VAR bola odpískaná pre Che-nan penalta. Henrique Dourado ju premenil a vyrovnal na 1:1.

„Arbiter ale gól nemal uznať. Strieľajúci hráč počas rozbehu na chvíľku sa zastavil a navyše ešte predtým ako kopol do lopty, zbehli viacerí hráči do šestnástky,“

– píše sa na oficiálnej internetovej stránke Mareka Hamšíka.

Henrique Dourado sa presadil aj v nadstavenom čase, ale VAR mu neuznal gól pre ofsajd. Samotný Marek Hamšík na svojom webe k remízovému duelu uvádza:

„Zápas sme mali dobre rozohraný, no nakoniec sme získali iba bod. Podobne ako minulý týždeň ani dnes sme nezvládli záver zápasu. Opäť sme viedli, no v záverečných minútach sme dostali vyrovnávajúci gól. Mrzí nás, že sme stratili ďalšie body.“

Čínska liga sa pre pandémiu koronavírusu hrá v dvoch skupinách za zavretými dverami. Okrem Ta-lienu (A-skupina) sa zápasy konajú aj v Su-čou. Hamšíkov Ta-lein teda hrá všetky zápasy v domácom prostredí, no z dvoch odohratých duelov získal iba jeden bod.

Autor: (cb), Foto: ilustračné