Marek Hamšík sa teší na nedeľný štart v čínskej lige, jeho Ta-lien bude hrať iba doma

ŠPORT
0 /

Najvyššia čínska futbalová súťaž sa síce mala začať už koncom zimy, napokon jej štart nastane až počas tohto júlového víkendu 25. – 26. 7. A chýbať pri tom nebude ani kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie a rodák z Banskej Bystrice Marek Hamšík.

Odchovanec Jupie Podlavice a slovenská opora tímu Ta-lien I-fang je v Číne už štyri mesiace. Marek zatiaľ iba trénoval a odohral niekoľko prípravných duelov. Ostrý súťažný štart ho čaká v nedeľu. Na svojom oficiálnom webe náš futbalista spod Urpína uviedol:

„V Číne som od 19. marca. Už je to pár týždňov, mesiacov. Sme veľmi radi, že cez víkend sa začne liga. Tvrdo sme sa pripravovali, väčšinou každý víkend sme hrali prípravné zápasy. Našimi súpermi boli druholigové tímy a stretli sme sa aj s našim rezervným mužstvom. Sme radi, že v nedeľu nastúpime na ligový duel. Našim súperom bude na domácom štadióne piaty tím minulého ročníka Shandong Luneng.“

Odklad súťaže spôsobila pandémia koronavírusu, ktorá sa do celého sveta rozšírila práve z Číny. Najbližšia sezóna bude teda v tejto ázijskej krajine netradičná.

„Bude sa hrať v dvoch skupinách po osem tímov. Tá naša u nás v Daliane. Budeme všetci zavretí v hoteli. Pôjde to dookola: tréningy, zápasy, hotel, tréningy, zápasy, hotel. Bude to tak do konca základnej časti, teda do 28. septembra. Potom by mal nasledovať play–off,“

– prezradil priamo z Číny Marek Hamšík svoj život na najbližšie dva mesiace.

Obhajcom titulu z predchádzajúcej sezóny je tím Kuang-čou Evergrande, Hamšíkov Ta-Lien skončil deviaty.

Autor: (cb), Foto: ilustračné