Marek Hamšík opäť hráčom zápasu, remízová rozlúčka s rokom 2021 ho trošku mrzí

ŠPORT
0 /

Rodák spod Urpína a kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík bol ústrednou postavou aj v záverečnom zápase Trabzonsporu v kalendárnom roku 2021. Pri remíze 0:0 proti Basaksehiru Istanbul v sobotňajšom vianočnom stretnutí 19. kola tureckej najvyššej súťaže bol podľa portálu SofaScore hráčom zápasu!

Duel prvého Trabzonsporu s Basaksehirom na prvý sviatok vianočný bol šlágrom kola. Klubu z Istanbulu patrila totiž pred dnešnými nedeľnými duelmi tretia priečka. Marek v zápase hviezdil. Mal aj šancu na skórovanie z väčšieho uhla, zakončoval parádne, ale brankár hostí si s loptou poradil.

„Prvý polčas bol náš. Hrali sme slušne, dvakrát sme trafili brvno. Škoda, že aspoň raz neskončila lopta v bránke,“

– povedal pre svoj oficiálny web Marek Hamšík, ktorý v druhom prípade nádhernou, perfektne načasovanou prihrávkou našiel Corneliusa, no lob dánskeho legionára skončil ,,iba“ na konštrukcii hosťujúcej bránky.

„Aj po zmene strán sme pokračovali v našej hre, mali sme miernu prevahu, no gól sme nedali. Trošku nás mrzí, že sme sa s rokom 2021 nerozlúčili v Süper Liig víťazstvom. No celkovo nemôžeme byť nespokojní. Nie je zlé mať po polovici súťaži pred prenasledovateľmi slušný náskok… (úsmev),“

– dodal Marek, ktorý absolvoval celý duel a dostal známku 8,2. Odchovanec Jupie Podlavice mal 121 dotykov s loptou, 96 z jeho 108 prihrávok bolo presných. Trabzonspor má za sebou úspešnú prvú polovicu sezóny, na konte má 14 víťazstiev, 4 remízy a len jedinú prehru. Pevným krokom smeruje k svojmu prvému titulu v súťaži od roku 1984. Na čele má náskok 10 bodov pred Konyasporom, ktorý má jeden duel k dobru.

Marek v sobotňajšom zápase

Marek Hamšík na záver roka pre turecké médiá poslal odkaz aj fanúšikom:

„Chceme spraviť radosť našim skvelým fanúšikom. Druhá polovica sezóny bude náročnejšia, ale urobíme všetko, aby sme dosiahli svoj cieľ. Ako jednotlivci, tak aj ako tím, musíme byť plne pripravení na druhú časť sezóny. Ako skúsení futbalisti musíme v takýchto chvíľach niesť zodpovednosť najviac. V tomto smere som sa snažil urobiť i v poslednom stretnutí roka 2021 maximum.“

spoločná fotografia zo zápasu

Autor: (bl), Foto: facebook