Marek Hamšík má za sebou prvý zápas v čínskej najvyššej súťaži

ŠPORT
1 /

Rodák z Banskej Bystrice, slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík odohral prvé stretnutie za Ta-lien I-fang v čínskej najvyššej súťaži. Jeho tím remizoval s domácim Che-nan Ťien-jie 1:1.

Stalo sa tak v sobotňajšom dueli 1. kola tamojšej Superligy. Hamšíkov tím hral od 37. min v oslabení, červenú kartu videl po dvoch žltých napomenutiach stopér Šan-pching Jang. Nerozhodný výsledok stanovil až v nadstavenom čase druhého polčasu Belgičan Yannick Carrasco. Náš odchovanec Jupie Podlavice odohral celé stretnutie a na svojej oficiálnej webovej stránke uviedol:

„Druhý polčas sme odohrali v desiatich, no boli sme lepší. Zaslúžene sme vyrovnali v nadstavenom čase. Stretnutie hodnotím pozitívne, náš výkon bol veľmi slušný. Sme spokojní s remízou, veď sme viac ako päťdesiat minút hrali v oslabení. Potešili sme aj našich fanúšikov, ktorých bolo na štadióne asi päťsto. Samotný futbal a štýl hry v čínskej lige je určite iný, v porovnaní s Európou. Musím si na to zvyknúť.“

Hamšík sa pred domácimi priaznivcami Ta-lien-u predstaví až v treťom kole. Druhý zápas čínskej ligy totiž odohrajú taktiež na ihrisku súpera.

Autor: (cb), Foto: Zdroj internet