Marek Hamšík končí v Lige majstrov, ale myslí na triumf v Európskej lige

0 /

Banskobystrický futbalista talianskeho SSC Neapol Marek Hamšík zostal pred bránami osemfinále prestížnej Ligy majstrov (LM) 2017/2018. Nenadviaže tak na minulosezónnu účasť v osemfinále tejto najprestížnejšej súťaže na starom kontinente.

V stredu Hamšíkov Neapol prehral v F-skupine LM na pôde Feyenoordu Rotterdam 1:2 , takže na jar si zahrá si „len“ šestnásťfinále Európskej ligy UEFA. Hráči spod Vezuvu totiž obsadili až 3. miesto v tabuľke za Manchestrom City a Šachtarom Doneck.

Neapolčania s kapitánom Marekom Hamšíkom potrebovali v stredu večer vyhrať v Holandsku a museli sa spoliehať na výhru istého víťaza skupiny Manchestru City v Charkove nad Šachtarom Doneck. Ani jedno a ani druhé sa však nestalo realitou. Neapol prehral 1:2 a „baníci“ z Donecka si sami uhrali postup zásluhou triumfu 2:1. Náš rodák spod Urpína vyjadril po stretnutí pre svoj oficiálny web sklamanie z výkonu tímu v druhom polčase i z vyradenia LM:

„Je nepríjemné prehrať gólom z poslednej minúty, no treba si povedať, že v druhom polčase sme mali urobiť pre víťazstvo viac. Chýbala rýchlosť, ako aj pohyb. Nesledovali sme však, čo sa deje na Ukrajine, sústredili sme sa len na našu hru.“

Marek Hamšík sa vyjadril aj k otázke, čo bolo rozhodujúce, že Neapol nepokračuje pod jeho kapitánskou taktovkou v Lige majstrov:

„Úvodná prehra na ihrisku Šachtaru Doneck výrazne ovplyvnila dianie v skupine…“

Podľa nášho 30-ročného stredopoliara je pred SSC na jar okrem zisku titulu v Serii A ďalší veľký cieľ:

„Sme sklamaní, vypadnutie je nepríjemné. No musíme pozerať dopredu. Už najbližšie musíme zabrať v Serii A proti Fiorentine. A na jar sa budeme snažiť vyhrať Európsku ligu!“

Do Európskej ligy mieria z Ligy majstrov viaceré popredné európske mužstvá, spomenieme Atletico Madrid, CSKA Moskva, Borusia Dortmund, Celtic Glasgow, či Sporting Lisabon. Navyše v tejto súťaži budú na jar pôsobiť istí postujúci zo základných skupín Arsenal Londýn, AC Miláno, Olympigue Lyon, Lazio Rím, či Zenit Petrohrad.

Autor: (bl), Foto: aktuálne internet/tasr