Marek Hamšík chce v Trabzonspore majstrovský titul

ŠPORT
1 /

Rodák z Banskej Bystrice a slovenský reprezentačný futbalista Marek Hamšík má za sebou prvé tréningy s novými spoluhráčmi z tureckého futbalového klubu Trabzonspor. A nevie si ich vynachváliť. Spoluhráči ho rýchlo prijali medzi seba a náš stredopoliar a odchovanec Jupie Podlavice netají, že by chcel s týmto klubom získať majstrovský titul v Turecku.

Marek Hamšík by rád bojoval o titul v Süper Lig. Ako sme už informovali, štvrtému tímu minulej sezóny najvyššej súťaže sa upísal na dva roky. Internetový portál hurriyet.com.tr. najnovšie cituje nášho hráča nasledovne:

„V Neapole sme bojovali o titul, ale nikdy som sa z neho netešil. To by som chcel zažiť v Trabzonspore. Teším sa, že som súčasťou klubu a jeho fanúšikov. Každý v tomto meste žije pre futbal. Dúfam, že fanúšikov potešíme. Ja im veľmi pekne ďakujem za záujem, ktorý o mňa prejavili. Máme fanúšikov, ktorí mužstvo fanaticky podporujú, rovnako ako v Neapole. To sa mi páči. Keď budem strieľať góly a asistovať, budem šťastný. Najdôležitejší je však tím a jeho úspech.“

Už pred príchodom do mesta pri Čiernom mori sa náš 33-ročný stredopoliar spod Urpína rozprával o prestupe s reprezentačnými spoluhráčmi, najmä s Jurajom Kuckom, ktorý patril k početnej slovenskej enkláve v Trabzonspore v ročníku 2017/2018.

„Čakám na okamih, keď budem môcť bojovať pre klub. Som futbalista, ktorý chce prispieť k dosiahnutiu cieľa. Spoluhráči boli od prvej chvíle skvelí, otvorení komunikácii a rýchlo ma prijali medzi seba. Aj z fanúšikov je cítiť láska a vášeň,“

– prezradil ďalej Marek Hamšík, pričom zdôraznil, že Trabzonspor sa v lete dostatočne posilnil:

„Prišli dôležití hráči a očakávania sú vysoké. Sme v prípravnom kempe a bude čas na rozhovor s trénerom o mojej úlohe.“

Podľa medializovaných informácií má Hamšíkova zmluva s Trabzonsporom hodnotu 1,5 milióna eur za sezónu, pričom dostane aj bonus za podpis kontraktu vo výške 700.000 eur. Rodák z Banskej Bystrice strávil väčšinu kariéry v talianskom Neapole,  konkrétne v rokoch 2007 až 2019. Dvakrát s ním získal Taliansky pohár a strelil 121 gólov, čím prekonal aj strelecký rekord legendárneho Argentínčana Diega Maradonu. Neskôr pôsobil v čínskom Ta-liane a v marci sa dohodol na krátkodobom kontrakte s Göteborgom, za ktorý stihol odohrať šesť ligových zápasov a streliť jeden gól. Hráčom tureckého klubu sa oficiálne stal 1. júla.

Autor: (bl), Foto: fb Trabzonspor