Futbalovej Dukle stačí v Dubnici remíza, v baráži o Fortuna ligu to vyzerá na Nitru

ŠPORT
3 /

Futbalistom Banskej Bystrice stačí o týždeň v Dubnici nad Váhom aj remíza a môžu sa stať víťazmi 2. ligy v sezóne 2019/2020. Tamojší FK totiž po sobotňajšej remíze v Skalici stráca na našu Duklu v tabuľke dva body. Posledné kolo špeciálnej nadstavbovej časti súťaže je na programe v sobotu 11. júla a zmerajú si v ňom sily práve Dubničania s Bystričanmi.

Banskobystričania sú na čele súťaže o dva body pred Dubnicou. Tento víkend naši futbalisti spod Urpína nehrali, mali voľno. V Skalici sa predstavila druhá Dubnica a tento duel sa skončil bezgólovou remízou. To nahráva do kariet práve mestskej Dukle. Na jeseň sme totiž remizovali doma s Dubničanmi 3:3, takže ak by náš súper na Záhorí v sobotu vyhral, bodovo by sa nám v tabuľke vyrovnal a remíza 1:1 i 2:2 by v sobotňajšom stretnutí 11. júla stačila Považanom na triumf v súťaži. Teraz však môžu kalkulovať s akoukoľvek remízou bystrickí futbalisti.

Ak teda Banská Bystrica v Dubnici vyhrá alebo remizuje, stane sa víťazom druhej futbalovej ligy. Prvý celok súťaže podľa nových zmenených pravidiel nepostúpi priamo do Fortuna ligy, ale bude hrať barážové dve stretnutia s posledným celkom najvyššej súťaže na Slovensku.

Všetko nasvedčuje tomu, že by si naša Dukla v prípade bodového zápisu v Dubnici mohla zmerať sily v boji o Fortuna ligu s Nitrou. Tá totiž v sobotu prehrala doma s Pohroním 0:2 a ocitla sa na dne tabuľky. O týždeň cestuje do Senice, kde sa stretne so silným Trenčínom. Ak by aj Nitrania vyhrali, musia sa spoliehať, že v Žiari nad Hronom zakopne Pohronie, ktoré hostí Senicu.

Na lavičku Nitry pred dôležitým sobotňajším súbojom s Pohroním zasadol Ivan Galád, ktorého vedenie klubu angažovalo pred týmto súbojom s cieľom zachrániť najvyššiu súťaž pre tím spod Zobora. Päťdesiatšesťročný odborník napriek domácej prehre hýril optimizmom, keď pre spravodajstvo TA3 povedal:

 „Nitra dnes prehrala, pretože súper bol lepší po všetkých stránkach. Stále ešte máme možnosť udržať sa, máme pred sebou ešte jeden zápas v tejto súťaži a prípadne dva v baráži. Prišiel som sem Nitru udržať a to sa nám spolu podarí.“

V baráži však bude chcieť uspieť aj víťaz 2. ligy, či už to bude Dubnica alebo Banská Bystrica. Tréner nášho mužstva spod Urpína Stanislav Varga tvrdí:

„V Dubnici sa rozhodne o víťazovi druhej ligy. My máme teraz ďalšiu nevýhodu, že tento víkend sme nehrali žiadny zápas. Uvidíme teda ako to zvládneme. Do duelu pôjdeme s cieľom vyhrať a následne sa pobiť v baráži o Fortuna ligu.“

Karty sú teda rozdané. Ak v sobotu 11. júla Banská Bystrica zaboduje v Dubnici a Pohronie doma nezaváha so Senicou, respektíve ak Nitra prehrá, baráž o účasť vo Fortuna lige v sezóne 2020/2021 obstarajú tímy MFK Dukla Banská Bystrica – FC Nitra.

Autor: (br), Foto: Zdroj mfkdukla.sk