Futbalovej Dukle generálka na druhú ligu výsledkovo s Pohroním nevyšla

4 /

Sobotňajší zápas v Žiari nad Hronom medzi tímami FK Pohronie a MFK Dukla Banská Bystrica sa hral pod umelým osvetlením na dobre pripravenom ihrisku pred zrakmi 350 divákov. Duel vyšiel lepšie domácemu celku, ktorý vyhral 4:1.

Mestská Dukla odohrala v rámci prípravy štyri zápasy s mužstvami z najvyššej slovenskej súťaže. Ani jeden však nevyhrala. Najprv prehrala v Zlatých Moravciach 0:2, v Nitre hrala nerozhodne 2:2 a podľahla i Seredi na jej trávniku 0:1. V sobotu v poslednom prípravnom stretnutí pred sezónou podľahla aj nováčikovi Fortuna ligy 1:4.

Pohronie malo v prvom polčase miernu prevahu. Hrozilo najmä z rýchlych prienikov, aktívnejší v tomto smere boli Sojka s Abrahámom. My sme hrali organizovane, kombinačne, takže domáci sa ťažšie presadzovali. Mali síce loptu častejšie na kopačkách, ale chýbala presnosť, zakončenia neboli nebezpečné.

Po prestávke sa nováčik Fortuna ligy zlepšil. Bol rýchlejší, presnejší, hráči Pohronia viac kombinovali po zemi a vytvorili si niekoľko príležitostí. Prvú premenila nová posila súpera Poliak Zachara. Po rohu putovala na neho centrovaná lopta, ktorú hlavou poslal do pravého rohu Krejčího svätyne v 66. minúte – 1:0. Dukla na tento zásah odpovedala. Starší totiž pekne prenikol cez obranu Pohronia, v šestnástke bol faulovaný a z nariadenej penalty sa nemýlil Polievka1:1. Žiaľ bol to jediný gól nášho mužstva. Domáci boli totiž lepší a hlavne efektívnejší. V 74. minúte dostal svoj tím do vedenia Hrnčár 2:1 a potom pridal ďalšie dva pekné góly Poliak Zachara, na 3:1 zvyšoval v 78. minúte a konečný stav 4:1 zariadil v 84. minúte.  Ťažil z nepozornosti našich hráčov v zadných radoch. Divákov potešili hlavne v druhom polčase viaceré pekne vypracované akcie, v našom tíme zaujal striedajúci Brodziansky. Bol silný na lopte, vynikol i presnosťou v prihrávkach.

Prvý súťažný zápas odohrá MFK Dukla v druhej futbalovej lige v piatok 19.júla o 17.30 hodine doma na Štiavničkách. Hostíme béčko MŠK Žilina.

Autor: (job), Foto: facebook (D. Pethö)