Futbalová Dukla pre nespôsobilosť ihriska začne jar o týždeň neskôr

ŠPORT
5 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly mali odštartovať jarnú časť druhej futbalovej ligy už túto sobotu 9. marca. Na domácom štadióne na Štiavničkách sa mal odohrať duel s Lokomotívou Košice. Napokon sa tak neudeje, pretože hracia plocha je po nedávnom hokejovom Winter Classic nespôsobilá.

Zlé predtuchy o možnom odklade začiatku jarnej časti mestskej futbalovej Dukly sa naplnili. Organizátori nedávneho hokejového Winter Classic, ktoré sa uskutočnilo na štadióne SNP pod holým nebom, síce pracovali na náprave trávnika, no nedostatočne. Hrubá vrstva ľadu mizla iba veľmi pomaly a hoci sa do prác zapojila aj mestská organizácia ZAaRES, do dnešného dňa sa hraciu plochu nepodarilo urobiť spôsobilou pre futbal. Vedenie MFK Dukla Banská Bystrica preto vydalo v stredu nasledovné oficiálne stanovisko:

„Súťaž odštartujeme až o týždeň neskôr! Riadiaci orgán 2. ligy schválil dohodu s FC Lokomotíva Košice o preložení nášho stretnutia prvého jarného kola na 26. marca 2019. Jarnú časť súťaže tak začíname 17. marca 2019 s rezervou Žiliny na štadióne pod Dubňom. Fanúšikom sa úprimne ospravedlňujeme, no máme za to, že ospravedlniť by sa mal niekto iný…“

Zároveň bola priložená aj fotografia hracej plochy:

aktualne

Banskobystrickí druholigoví futbalisti majú za sebou už niekoľko prípravných zápasov, ktoré absolvovali počas zimnej prípravy. Dovedna vyhrali 5 duelov, štyri remizovali a trikrát prehrali. Tu je podrobný rozpis:

FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica 2:0

FK Senica – MFK Dukla Banská Bystrica 2:2

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – MFK Dukla Banská Bystrica 4:1

FK Poprad – MFK Dukla Banská Bystrica 1:2

Slovan Duslo Šaľa – MFK Dukla Banská Bystrica 1:3

MFK Zemplín Michalovce – MFK Dukla Banská Bystrica 1:0

FK Fotbal Třinec – MFK Dukla Banská Bystrica 0:0

MFK Dukla Banská Bystrica – ŠKM Liptovský Hrádok 7:0

MFK Dukla Banská Bystrica – Tatran Liptovský Mikuláš 0:0

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Novohrad Lučenec 2:0

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Rimavská Sobota 3:0

MFK Dukla Banská Bystrica – Zvolen 0:0

Realizačný tím v našej futbalovej Dukle zostal bez zmeny. Hlavným trénerom je Stanislav Varga, asistentom Štefan Rusnák, druhým asistentom a zároveň trénerom brankárov Norbert Juračka. Čo sa týka kádra, do ofenzívy sme získali Jozefa Dolného, ktorý za Banskú Bystricu hral ešte v najvyššej súťaži. Prišiel k nám na hosťovanie do konca aktuálnej sezóny. Z Michaloviec prišiel na hosťovanie do 30. júna známy hrotový útočník Blažej Vaščák. Posilou do stredných radov bude Miroslav Gregáň, ktorý pôsobil v minulosti napríklad v českých Tepliciach, naposledy bol hráčom Liptovského Hrádku. Tu je aktuálny káder nášho MFK pred jarou:

Brankári: Adam Krejčí, Ján Ďurčo, Július Nôta

Obrancovia: Saša Savić, Ľuboš Kupčík, Patrik Prikryl, Lukáš Migaľa, Erik Gaško, Matej Starší, Samuel Straka (z dorastu)

Stredopoliari: Peter Kolláti, Oto Malík, Róbert Polievka, Gabriel Snitka, Viktor Tóth, Patrik Vajda, Ľubomír Willwéber, Josip Galić (na skúške z Poltára), Jozef Dolný (na hosťovaní zo Skalice), Radovan Môcik (z dorastu)

Útočníci: Lukáš Laksik, Branislav Žilinec, Miroslav Gregáň (prestup z L. Hrádku), Blažej Vaščák (na hosťovaní z Michaloviec)

Diváci na Štiavničkách uvidia naše mužstvo v akcii najbližšie v sobotu 23. marca o 15.00 hodine, kedy by sme mali privítať Komárno. Veríme, že trávnik na štadióne SNP bude už spôsobilý.

Autor: (job), Foto: Zdroj facebook