Futbalová Dukla na jar prvýkrát prehrala, Petržalka ju zlomila v závere + HLASY

0 /

V nedeľu nastúpili naši banskobystrickí hráči v 27. kole druhej futbalovej ligy v Bratislave – Ovsišti na umelej tráve proti FC Petržalka. Tá získala na jar 11 bodov za tri víťazstvá a dve remízy. Naši chlapci počas tohto kalendárneho roka v súťaži ešte neprehrali a po štyroch víťazstvách a piatich remízach mali na svojom konte 17 bodov.

Úvod zápasu patril domácemu kolektívu. Po zahrávaní skráteného rohového kopu z pravej strany dobre zasiahol Krejčí a poslal loptu do bezpečia. V 9. minúte sa naši chlapci dostali po prvýkrát k priamej strele ,ale strela Willwébera spoza šestnástky išla nad brvno .V 10. minúte Bystričania zahrávali dvojnásobný rohový kop a pri tom druhom dobre zasiahol domáci brankár Valach. Z následného protiútoku z ľavej strany center Gašparoviča hlavou za chrbát Krejčího umiestnil Turčák a Petržalka viedla 1:0. V 15. minúte strelu Prekopa vyrazil Krejčí  a Prikryl ju vykopol do autu. V 20. minúte prienik Polievku nedovolene zastavil domáci Nagy a videl žltú kartu .Potom sa domáci dostali do bezprostrednej blízkosti našej bránky, ale Krejčí opäť dobre zasiahol a loptu pred nabiehajúcim Prekopom vyrazil. V 27. minúte krížna strela Polievku z ľavej strany prekvapila domáceho Valacha. Dukla vyrovnala na 1:1 a skupina fanúšikov banskobystrického Fan klubu sa dostala do varu. V 41. minúte Prikryl z trestného kopu z 38 metrov mieril nad brvno. V závere prvého polčasu sa útoky striedali na oboch stranách a najväčšiu šancu, strelu Willwébera z 27 metrov domáci brankár vyrazil.

V úvode druhého polčasu mali šancu naši hráči po úniku Polievku a po prihrávke Vaščáka pred domácu bránku. Situáciu vyriešil gólman Valach. V 54. minúte sa do šance dostal domáci Turčák, ale jeho strelu na rohový kop vyrazil Krejčí . Po hodine hry mal najväčšiu šancu nášho mužstva po prihrávke Laksíka Vaščák, ktorý išiel sám na brankára .Ten však jeho strelu vyrazil. Potom sa do rýchleho protiútoku dostal na opačnej strane Prekop, jeho strela smerovala vedľa ľavej žrde. V 74. minúte po chybe našich hráčov v strede ihriska rýchly protiútok potiahol po pravej strane Turčák a po jeho centri dopravil loptu za chrbát Krejčího Gašparovič2:1. V 78. minúte šancu Petržalky zlikvidoval Krejčí .V 81 minúte trestný kop nášho Dolného z 20 metrov domáci gólman vyrazil na rohový kop. Po jeho rozohraní Vaščákova strela zo 17 metrov tesne minula ľavú žrď. Duklisti vrhli všetky sily do útoku, no domáca obrana pracovala spoľahlivo a v 89. minúte po rýchlom protiútoku  Petržalčania zásluhou Prekopa, ktorý oklamal dvoch hráčov nášho mužstva, viedli 3:1. V 91-ej už nadstavenej minúte mohlo byť 4:1, keď tečovaná strela Viciana išla do ľavej žrde našej bránky. Po deviatich neprehraných zápasoch v tom desiatom nám domáca Petržalka uštedrila prvú jarnú prehru.

Tréner Dukly Stanislav Varga uviedol: „Myslím si, že zápas sa lámal v situácii, keď sme my mali dve šance, ktoré brankár bravúrne chytil. Potom sme dostali druhý gól pri protiútoku súpera V závere sme chceli hrať vabank, takže ten tretí gól bol skôr o tom, že sme to chceli zvrátiť. Veľakrát sa nám to podarilo. Dôležitý moment zápasu bol príchod Ďura Pirošku, ktorý upokojil hru Petržalky a dá sa povedať, že domáci zvíťazili zaslúžene. Na druhej strane, ak by sme premenili šance , ten vývoj by bol možno úplne iný.“

Blažej Vaščák, útočník Dukly: „Pri mojom úniku sa nedalo nič vymýšľať. Keby to išlo o 5 cm vedľa tak to prejde. Kebyže dáme na 1:2, ráz zápasu by bol iný .Bohužiaľ my sme dostali gól a tým pádom sme utŕžili i prvú jarnú prehru. Škoda…“

autor: Jozef Ivan

FC Petržalka – MFK Dukla Banská Bystrica 3:1 (1:1)

Góly: 13. Turčák, 74. Gašparovič, 89. Prekop – 27. Polievka. ŽK: Nagy (Petržalka). Rozhodoval: Michlian. Diváci: 400.

FC Petržalka: Valach – Horník, Szöcs (C), Nemec, Kozlovský – Kosorin (63’ Piroska), Vician, Nagy, Turčák (87’ Sombat) – Gašparovič – Prekop (90’ Čerňanský)

MFK Dukla: Krejčí — Vajda, Kupčík, Prikryl, Savić — Willwéber, Snitka — Starší, Vaščák, Polievka — Laksík

Najbližšie sa naša Dukla predstaví doma na Štiavničkách. V sobotu 11. mája o 17.00 hodine privíta na štadióne SNP Dubnicu nad Váhom.

Ostatné zápasy: Pohronie – Lokomotíva Košice 4:0, Dubnica – Lipany 2:1, Bardejov – Prešov 3:1, L. Mikuláš – Skalica 1:3, Inter Bratislava – Žilina B 1:1, Šamorín – Komárno 2:2, Trebišov – Poprad 0:1.

1. Pohronie 55b, 2. Poprad 52b, 3. Skalica 49b, 4. L. Mikuláš 44b, 5. Dubnica 42b, 6. Komárno  40b, 7. Petržalka 40b, 8. B. BYSTRICA 37b, 9. Bardejov 36b, 10. Žilina B 35b, 11. Šamorín 34b, 12. Lokomotíva Košice 34b, 13. Trebišov 29b, 14. Prešov 26b, 15. Inter 26b, 16. Lipany 21b.

Autor: (cb, ji), Foto: fb FC Petržalka