Futbalistov Dukly čaká prvý duel na Štiavničkách v sezóne proti Dubnici

ŠPORT
0 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly nastúpia na prvý domáci jarný zápas v sezóne 2020/2021. Nebudeme hrať však v dočasnom domovskom stánku vo Zvolene, ale na banskobystrických Štiavničkách. Vzhľadom na panujúce zimné podmienky nám totiž riadiaci orgán druholigovej súťaže umožnil dva ligové duely odohrať v tréningovom areáli na armádnom štadióne SNP na novom ihrisku s umelou trávou.

V tréningovom areáli na novej hracej ploche s umelou trávou na banskobystrických Štiavničkách trénovali naši futbalisti počas celej zimy. S ihriskom sa vžili a teraz na ňom odohrajú už aj prvý ligový duel. V stredu ešte panovali zimné podmienky v Banskej Bystrici a práve v tom čase sme sa vybrali za našimi futbalistami, aby sme zistili ako sú po úvodnej jarnej prehre v Bratislave s béčkom Slovana pripravení na druhý zápas s Dubnicou v domácich podmienkach. Skúsený defenzívny stredopoliar Ľubomír Willwéber pre web MFK Dukla povedal:

„Panujú ešte zimné podmienky, ale verím, že v sobotu bude všetko pripravené a tešíme sa hlavne, že budeme doma v Banskej Bystrici. Veríme, že to zvládneme. Trénovali sme na tomto ihrisku celú zimu, takže určite to bude pre nás malá výhoda. Každopádne to bude ťažký zápas. Musíme ísť do neho naplno.“

Aj Willwébera škrelo, že naše mužstvo uplynulú nedeľu prehralo so silnou rezervou bratislavského Slovana. Za ňu nastúpili viacerí hráči A – tímu a dali nám až štyri góly. Je to veľa, takže musíme popracovať najmä na defenzíve.

„Myslím si, že sme popracovali na defenzívnej činnosti. Inkasovali sme v Bratislave štyri góly, čo je veľa, hoci sme tri dali. Takže dúfame, že už budeme inkasovať menej gólov,“

– podotkol 28-ročný futbalista banskobystrickej Dukly, ktorý patrí do pevnej súčasti nášho kádra. Dubničanov na desiatom mieste v tabuľke druhej ligy rozhodne nechce podceniť:

„V tejto lige nemôžeme podceniť nikoho. Musíme sa na Dubnicu zodpovedne pripraviť. Súper nám ukázal vlani silné stránky, sú to napríklad štandardky. My si však musíme hrať svoju hru a veriť, že to zvládneme. Odovzdáme na ihrisku všetko, aby sme fanúšikov nesklamali.“

Dubničania majú mladý káder. Počas zimy sa neposilnili, naopak výraznú stratu zaznamenali na brankárskom poste, keď im odišiel Tomáš Digaňa. „V mužstve sú mladí futbalisti, ktorí sa chcú ukázať a majú ešte všetko pred sebou,“ podotkol pred začiatkom jarnej časti 2. futbalovej ligy tréner Dubnice Peter Jakuš, no so svojím tímom prehral v Trebišove rozdielom triedy 1:4. Čiže aj náš najbližší súper inkasoval štyri góly a musí taktiež popracovať na defenzíve.

Duel MFK Dukla Banská Bystrica – FK Dubnica nad Váhom sa uskutoční v sobotu 20. februára o 13.30 hodine bez divákov pre pandemické opatrenia vlády SR. Do tréningového areálu nebudú vpustení fanúšikovia. Tí však duel predsa len budú môcť sledovať. Náš klub totiž pre nich pripravil livestream na novom youtubovom kanáli MFK Dukla s názvom MFK Dukla TV.

Ponúkame vám link: https://youtube.com/channel/UC5drkMWN0o8jj5F9SyBhvfw

Autor: (bl), Zdroj: MFK Dukla, Foto: Samuel Sabo