Futbalisti Dukly hrali v Lipanoch bez gólov, nevyužili čisté šance + HLASY

10 /

Banskobystrická mestská Dukla remizovala v 14. kole druhej futbalovej ligy na ihrisku súpera v Lipanoch 0:0. Hralo sa na zlom teréne, ani počasie nebolo ideálne, avšak naši futbalisti mali viac z hry i viac šancí. Škoda len, že ich nevyužili.

V Lipanoch videlo 350 divákov slabý futbal na zlom teréne. V prvom polčase sa viac snažili Duklisti, prvú strelu vyslal v jedenástej minúte Polievka, ale domáci kapitán Bartoš nemusel predvádzať vysoké brankárske umenie. V sedemnástej minúte to vyskúšal Polievka z 35 metrov, no mieril nad brvno. Potom sme mali po rohovom kope tohto nášho futbalistu veľkú šancu v šestnástke súpera. Hlavičkoval Starší presne k ľavej žrdi, no jeden z futbalistov Lipian loptu z čiary vykopol. Po polhodine hry sa snažil neúnavný Polievka o koncovku aj z veľkého uhla, ale netrafil sa medzi žrde. Po centri Staršieho hlavičkoval v pokutovom území Viktor Tóth, no vedľa bránky. V 39. minúte sa o slovo prihlásil znovu Polievka. Vystrelil z vyše dvadsiatich metrov k ľavej žrdi, Bartoš loptu chytil. Potom bol tento náš útočník zastavený vo veľkom vápne nedovoleným spôsobom, ale píšťalka rozhodcu zostala nemá. Domáci mali príležitosti až na samom konci úvodného dejstva. Vilkovský pekne našiel Janiča medzi dvoma našimi hráčmi, ale jeho strelu sme dobre tečovali na rohový kop. Z neho prišla ďalšia možnosť súpera, keď hlavičkoval Špak, našťastie nad brvno.

V druhom polčase to najprv vyskúšal náš Vajda z diaľky, mieril razantne, no trafil domáceho obrancu. V 55. minúte mali Lipany najväčšiu šancu. Vysočan išiel sám na gólmana Krejčího, ktorý sa zaskvel skvelým zákrokom a loptu vyrazil. Potom sa po prihrávke bystrického kapitána Saviča pokúšal skórovať Žilinec. Zakončoval z vnútra šestnástky vedľa ľavej žrde. Veľkú príležitosť sme mali po hodine hry. Lopta sa dostala na hranicu päťky k Vajdovi, ktorý hlavičkoval, ale Bartoš predviedol taktiež vynikajúci zákrok. Následne už veľa vzruchu pred bránkami nebolo. Podpísal sa pod to najmä zlý terén. Nezáživný futbal sa tak skončil bezgólovým stavom, hoci sme mali viac loptu na kopačkách, no žiaľ nepremenili sme šance.

Tréner Banskej Bystrice Stanislav Varga pre bystricoviny.sk duel zhodnotil nasledovne:

„Bod je dobrý, mali sme šance, mohli sme aj vyhrať, no bol to vyrovnaný zápas s ťažkým súperom. Škoda, že sme nevyužili dve veľké príležitosti, mali sme tam jednu čistú hlavičku, predtým súper vykopával loptu z bránkovej čiary. Obe mužstvá si na zlom teréne veľa možností nevypracovali, avšak čistejšie boli na našej strane, chýbal nám iba kúsok šťastia, nebolo to v nejakom zlom zakončení, či umení. Nemôžeme sa však uspokojiť s ďalším bodom za remízu, potrebujeme vyhrávať zápasy. Mali sme i teraz viac loptu na nohách, z taktického hľadiska to bolo dobré, že domáci sa dostali iba do jednej gólovej príležitosti, no smerom dopredu si musíme vypracovať viac šancí a hlavne ich premieňať.“

ŠK Odeva Lipany – MFK Dukla Banská Bystrica 0:0

Góly: žiadne. Rozhodoval: Ježík. ŽK: Starší, Polievka, Ďanovský (všetci Dukla). Diváci: 350.

Zostava MFK Dukla: Krejčí – Kolláti (78. Malík), Kupčík, Prikryl, Starší – V. Tóth, Snitka, Vajda, Savić – Žilinec (64. Ďanovský), Polievka (85. Laksík)

Najbližšie hrá naša mestská Dukla ligový duel doma na Štiavničkách v sobotu 27. októbra o 13.30 hodine proti 1. FC Tatran Prešov.

Ostatné výsledky: Lokomotíva Košice – Liptovský Mikuláš 1:1, Šamorín – Inter Bratislava 5:1, Prešov – Dubnica nad Váhom 1:0, Komárno – Pohronie 1:1, ostatné stretnutia sa hrajú po uzávierke nášho článku.

1. Pohronie 30b, 2. Skalica 29b*, 3. Komárno 27b, 4. L. Mikuláš 26b, 5. Petržalka 25b, 5. L. Mikuláš 25b*, 6. Poprad 20b*, 7. Žilina B 19b*, 8. Prešov 18b, 9. Šamorín 18b, 10. Dubnica 17b, 11. Inter 16b, 12. B. Bystrica 14b, 13. Lokomotíva 12b, 14. Trebišov 12b*, 15. Lipany 11b, 16. Bardejov 9b*.