Futbalisti Banskej Bystrici končia po prehre v Poprade pohárovú púť v osemfinále + HLASY

0 /

V osemfinálovom stretnutí Slovnaft Cup-u (Slovenského pohára) sa v stredu predstavili futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica v Poprade proti tamojšiemu FK. Žiaľ neuspeli a s touto súťažou, ktorá víťazovi otvára dvere do Európskej ligy UEFA, sa lúčia.

Vstup do zápasu a jeho úvodné minúty patrili Dukle. Útoky na popradskú bránku išli najmä po ľavej strane a už v 10. minúte sme zahrávali tretí rohový kop. S centrovanými loptami si však brankár Malec poradil. O minútu neskôr zahrávali domáci z ľavej strany z rohu šestnástky trestný kop. Zošákova strela našla v pokutovom území dobre postaveného Horvátha, ktorého hlavičku kryl brankár Krejčí. Po štvrťhodine hry a chybe našej obrany sa v šestnástke dostal k lopte Andrič, no jeho strela išla mimo ľavej žrde. Potom to bol opäť Andrič, tentoraz zakončoval z 25 m a loptu poslal nad brvno. Prvý strelecký pokus na bránku Popradu vyslal v 26. minúte Polievka. Mieril do ľavej strany, Malec loptu chytil. V priebehu ďalších štyroch minút to bol opäť Polievka, keď mieril najprv vedľa ľavej žrde a následne z 25 m poslal loptu k pravej žrdi, kde ju domáci brankár chytil. V 35. minúte sa v domácom mužstve zranil Andrič. Vystriedal ho Slebodník, ktorý sa stal v druhom polčase hrdinom zápasu . V 56. minúte jeho strela bola tečovaná našim Starším a skončila za chrbtom brankára Krejčího – 1:0. O štyri minúty neskôr sa Slebodník uvoľnil na hranici šestnástky a výstavným gólom dostal Poprad do dvojgólového vedenia 2:0. Priebeh zápasu mohol zdramatizovať pokutový kop, ktorý rozhodca Dohál nariadil za faul na prenikajúceho Polievku. Vaščákova strela iba opečiatkovala ľavú žrď popradskej svätyne, odtiaľ sa odrazila mimo pokutové územie. Tretí gól padol v 89. minúte a zaznamenal ho španielsky reprezentant Arevalo. Výsledok 3:0 bol pre mužstvo Dukly dosť krutý a neodrážal pomer síl na ihrisku. V prvom polčase bola Banská Bystrica viac než vyrovnaným súperom. V tomto stretnutí nastúpil Saša Savič podľa záznamov člena Medzinárodnej federácie futbalových štatistikov a historikov a dvorného historika Dukly Jaroslava Šišku  k jubilejnému 300-stému stretnutiu  v drese banskobystrickej Dukly.

FK Poprad – MFK Dukla Banská Bystrica 3:0 (0:0)

Góly: 56´a 60´ Slebodník, 89´ Arevalo. Žlté karty: Slebodník, Pajer, Yanchak – V. Tóth, Laksík , Polievka. Rozhodovali: Martin Dohál – Martin Vítko, Rastislav Žátech. Diváci: 382

MFK Dukla: Krejči – Starší, Gaško, Prikryl, Migaľa – Willwéber – Dolný /79´Savič/, V. Tóth /67´ Vaščák/, Holub /79´ Snitka/, Polievka – Laksík

FK Poprad: Malec – P. Maslo /63´Yanchak/, Luberda /69 Gallovič,/ Horváth, Zekucia – Pajer – Arevalo, Zošák, Da Silva Junior, Grešák – Andrič /37´ Slebodník/

Vyjadrenia po zápase:

Stanislav Varga, tréner MFK Dukla: „V prvom rade chcem pogratulovať Popradu k postupu do ďalšieho kola. Možno to vyzeralo tak, že v poli sme hrali pekne, ale výsledok hovorí za všetko. Dnes sme chceli dať šancu hráčom, ktorí v poslednej dobe nehrali toľko – koľko by možno chceli alebo mali hrať. Myslím si, že rozhodli dve situácie – prvý gól po nešťastne tečovanej strele a naša nepremenená penalta. Potom to vyzeralo tak, že sme mohli dostať i päťku. Takto to brať nemôžeme. Máme svoje problémy. Keď sa pozrieme na súpisku, máme štrnásť dá sa povedať zdravých hráčov. Musíme sa z toho rýchlo dostať a pripraviť sa na ďalší zápas. Ten najbližší nás čaká v Žiline proti béčku MŠK.“

Marek Petruš ,tréner FK Poprad: „Som samozrejme rád za výsledok i postup, ktorý sa dnes nerodil ľahko. Som rád, že po zlom výsledku v Púchove sme sa trošku rehabilitovali. Hra v prvom polčase nebola celkom ideálna. Chlieb sa začal lámať v druhom polčase. Pomohol nám prvý gól. O našom víťazstve a postupe rozhodol mladý Slebodník.“

Viktor Tóth, stredopoliar MFK Dukla: „My sme dosť držali loptu, ale naša hra bola viac na efekt ako na účel. Poprad využil dve naše zaváhania po ktorých sa dostal na koňa a potom to už bolo ťažké. Nedostávali sme sa toľko do šancí a tým pádom sme neboli ani efektívni.“

Adam Krejčí, brankár MFK Dukla: „Dostali sme tri góly. Prvý bol z kategórie šťastných, druhý bol exportný a pri treťom sme situáciu nezvládli. Snažil som sa chalanom pomôcť, žiaľ niekedy som prikrátky na to, aby som všetko chytil. Určite nás táto prehra mrzí, pretože sme chceli postúpiť.“

Saša Savič, obranca MFK Dukla, 300-stý zápas v drese Banskej Bystrice: „Myslím si, že Poprad o tie tri góly určite nebol lepší. Sami sme si to pokazili. Tak ako sme dokázali vyhrávať oveľa ťažšie zápasy, tak v tomto ani neviem čo sa stalo. Bol to z našej strany skrat. Spomienka na tento kvázi rekord určite nebude pekná a chcem čo najskôr na tento zápas zabudnúť.“

Autor: Jožo Ivan + cb úprava, Foto: archív fb FK Poprad