5 /

Futbalisti našej banskobystrickej Dukly uspeli v ôsmom kole druhej ligy na pôde Petržalky, kde vyhrali 2:1. Na umelej tráve boli lepším tímom, ujali sa vedenia a na vyrovnávajúci gól súpera zo štandardky odpovedali striedajúcim Depetrisom, ktorý tak zaznamenal šiesty tohtosezónny presný zásah, štvrtý v lige.

Banskobystričania boli od začiatku aktívnejší, ale do prvej šance sa dostali až v dvanástej minúte. Polievka poslal presnú prihrávku na pravú stranu šestnástky Jurčišinovi, ktorý tiesnený zakončoval vedľa bránky. Domáci hrozili sporadicky, najmä z väčších vzdialeností či po centroch, ale buď boli nepresní alebo úradovala naša obrana. Krušné chvíle sme prežívali v 27. minúte, keď najprv Turčák prenikol z ľavej strany pred bránku a museli sme hasiť nebezpečnú situáciu. Vzápätí Spáčil centroval a Štefanec nekompromisne pálil, zasahoval Hruška. Hra sa trochu pritvrdila, no dobre sa s tým hráči Dukly vysporiadali. Po polhodine zaujal pekný prienik nášho kapitána Polievku do šestnástky, mal priestor, zakončil, ale vyznamenal sa pre zmenu gólman Petržalky. Úvodný gól sme zaznamenali v 35. minúte. Richtárech z ľavej strany ihriska prihrával Polievkovi do pokutového územia, pred ním však zasiahol domáci Nagy, lopta práve z jeho kopačky putovala pred voľného Lukáša Migaľu a ten namieril presne k pravej žrdi – 0:1. Mohli sme pridať aj druhý zásah. Po zblokovanej strele Polievku sa dostal k zakončeniu Prikryl, ale z pravej strany šestnástky mieril vedľa. Súper mal napokon príležitosť v nadstavenom čase prvého dejstva. Razantne z asi dvadsiatich metrov vystrelil Mihálek, no Hruška bol na mieste.

Na začiatku druhého polčasu pohrozila Dukla po centri Migaľu, ale Richtárech nedočiahol hlavou na vyššiu loptu. Petržalka to vyskúšala z rýchleho protiútoku Turčákom, jeho center do päťky na voľného spoluhráča bravúrne odvrátil Kupčík. Kapitulovali sme však po rohovom kope súpera v 52. minúte. Center hlavou predĺži Nagy na Harbu a ten vo výskoku takisto hlavou rozvlnil sieť za Hruškom – 1:1. Hra sa potom vyrovnala, príležitosti boli na oboch stranách. Polievka dvakrát zakončoval v sľubnej pozícii, prvú strelu mu zblokovali domáci futbalisti a druhú zneškodnil brankár Ševčuk. Na opačnej strane mal priestor v našom pokutovom území Harba, ale mieril nepresne. Po hodine hry sme predviedli nacvičený signál z priameho kopu. Polievka centroval na ľavú stranu šestnástky, kde operoval Prikryl a ten iba tesne poslal loptu nad brvno. Petržalčania mali dobrú príležitosť po strele Gašparoviča, našťastie trafil Slaninku. My sme pohrozili po rohovom kope Polievku, keď Kupčík hlavičkoval tesne vedľa bránky. Nemuselo ho to mrzieť, pretože nám vyšla akcia v 82. minúte. Willwéber prihral na ľavú stranu Prikrylovi, náš obranca vyslal dobrý center do šestnástky, tam si nerozumel obranca Petržalky Nemec s gólmanom Ševčukom, čo využil striedajúci útočník Dukly David Depetris, dobre sa zorientoval a poslal Banskú Bystricu do vedenia – 1:2. Bolo jasné, že v závere sa sústredíme na ubránenie tohto stavu a podarilo sa nám to, hoci domáci mohli vyrovnať striedajúcim Danekom. Ocitol sa voľný vo veľkom vápne, dobre vystrelil, avšak lopta napokon lízala ľavú žrď Hruškovej svätyne.

FC Petržalka – MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:1)

Góly: 52. Harba – 35. Migaľa, 82. Depetris. Rozhodoval: Dzivjak. ŽK: Gašparovič, T. Nagy – Slaninka, P. Vajda. Diváci 542.

Zostavy a striedania:

Petržalka: Ševčuk – Mihálek, Kozák, Nemec, Kohút (76. Kuník), Nagy, Gašparovič, Štefanec (70. Danek), Turčák (88. Hurný), Spáčil (46. Hronec), Harba (88. Kelemen)

Banská Bystrica: Hruška – P. Vajda (60. Willwéber), Kupčík, Prikryl – Migaľa, B. Ľupták, Richtárech, Slaninka – Jučišin (56. Kojnok), Šulc (56. Depetris), Polievka (89. Uhrinčať)

Stanislav Varga, tréner Banskej Bystrice: „Bol to ťažký duel. Petržalka je dobré mužstvo, špeciálne na tejto umelej tráve. Vyhrali sme však tento zápas zaslúžene. Ujali sme sa vedenia, potom sme inkasovali trošku taký nešťastný gól na začiatku druhého polčasu, no som rád, že mužstvo zdvihlo hlavy hore a podarilo sa nám zvíťaziť. Prispela k tomu i naša bojovnosť, že sme sa nezložili po inkasovanom góle. Hoci to bolo na psychiku náročné. Chlapci znovu začali hrať svoju hru a doviedli duel do úspešného konca.“

Lukáš Migaľa, strelec prvého gólu Dukly: „Bol to náročný zápas proti kvalitnému súperovi. Z Petržalky sa ľahko body nenosia. Odohrali sme výborný prvý polčas z našej strany, chýbal tomu iba druhý gól. Na začiatku druhého polčasu sme nevyužili dve dobré možnosti a domáci trestali, vyrovnali zo štandardky. Hra sa potom trošku vyrovnala, no my sme boli pred bránkou o niečo lepší, mali sme i ďalšie šance. Som rád, že na konci stretnutia sa k nám priklonilo ´šťastíčko´ a David ukázal, že je špičkový útočník. Dnes rozhodla naša tímovosť a dobré individuálne výkony viacerých hráčov.“

David Depetris, strelec druhého a víťazného gólu Dukly: „Diváci podľa mňa videli dobrý zápas so šancami na jednej i druhej strane. Aj my sme podali dobrý výkon, dôležité bolo, že sme strelili góly. Čo sa týka toho môjho, videl som, že smeruje center do šestnástky, išiel som do súboja s brankárom, lopta sa ku mne odrazila a ja som to využil. K trom bodom nás dnes priviedla túžba po víťazstve, vyzdvihol by som i bojovnosť celého tímu a kľúčové bolo i to, že sme dobre kombinovali.“

Ostatné výsledky: Šamorín – Košice 4:3, Púchov – Podbrezová 0:2, Komárno – Skalica 2:0, Trebišov – Rohožník 1:2, Bardejov – Námestovo 4:1, Žilina B – Slovan B 5:0, Dubnica – Humenné 2:1.

Naša mestská futbalová Dukla sa predstaví v deviatom kole 2. ligy v sobotu 18. septembra o 15.30 hodine vo Zvolene, kde privítame Slavoj Trebišov.

1. Podbrezová 18b, 2. B. Bystrica 17b, 3. Humenné 17b, 4. Skalica 17b, 5. Petržalka 16b, 6. Komárno 16b, 7 Trebišov 14b, 8. Žilina B 14b, 9. Šamorín 10b, 10. Košice 10b… … 14. Púchov 3b, 15. Slovan B 2b, 16. Námestovo 1b.

Autor: (job), Zdroj: MFK Dukla, Foto: Tomáš Chytílek