1 /

V neďalekom Brezne to bol v utorok večer futbalový sviatok. FK Brezno postúpilo tento rok do piatej ligy a v druhom kole Slovnaft Cup-u sa dočkalo zápasu ako ´remeň´. Pricestoval tam druholigový MFK Dukla Banská Bystrica. Oba tímy prišlo na brezniansky štadión povzbudiť rekordný počet 2118 divákov. Naše mužstvo nastúpilo po veľkej viróze v kabíne, keď po piatich dňoch voľna trénovalo iba v pondelok.

Tempo hry od úvodných minút diktovala Dukla. Už v piatej minúte sa do streleckej listiny mohol zapísať Patrik Prikryl. Jeho strelu však z bránkovej čiary vykopol jeden z domácich obrancov. Potom hosťujúci Holub miesto strely volil prihrávku na nabiehajúceho Hrudkaya, ale ten na loptu nedočiahol. O minútu na to po peknej bystrickej akcii na pravej strane centrovanú loptu Dolný umiestnil mimo pravej žrde. V 17. minúte strela Prikryla z 30 metrov smerovala do rúk brankára Kučeru. Následne sa k slovu dostali domáci. Strela Molčana z pravej strany spoza šestnástky smerovala vedľa pravej žrde gólmana Nôtu. O dve minúty na to  domáci Kupec z opačnej strany mieril vedľa ľavej žrde. V 25. minúte Prikryl zo stredu ihriska dlhou prihrávkou vysunul talentovaného Duklistu Martina Hrudkaya, ktorý si v šestnástke dobre spracoval loptu a umiestnil ju vedľa brankára do siete – 0:1. Prvú strelu na našu bránku vystrelil po polhodine hry Marko. Nôta ju bez problémov chytil. Druhý gól Dukly po centri Saviča z ľavej strany strelil v 42. minúte Gabriel Snitka0:2. V poslednej minúte prvého polčasu náš Gaško po rohovom kope Dolného mieril k pravej žrdi domácej svätyne, ale Kučera bol proti.

V druhom polčase pribudlo niekoľko faulov zo strany domácich na hráčov Dukly zozadu a žlté karty videli Vozár a v závere zápasu i Molčan. V 62. minúte unikol po ľavej strane domáci Baník, no jeho center nenašiel adresáta. V 76. minúte chybu Bystričanov v strede ihriska a následný útok trojice domácich útočníkov dokázal Trajteľ premeniť na gól – 1:2. Na breznianskych tribúnach to riadne ožilo. Snaha útočníkov Dukly cez prehustený stred obrany a ich krátke narážačky domáca obrana dokázala odvracať. V 82. minúte domáci rýchlonohý Molčan unikol po pravej strane a jeho centrovanú loptu poslal Trajteľ nad brvno. V 88. minúte mal vyrovnávajúci gól na kopačke Vozár, ale z piatich metrov prestrelil. Po tejto nevyužitej šanci súpera nasledoval náš protiútok, Dolný vysunul na pravej strane Martina Hrudkaya, ktorý strelil svoj druhý gól a upravil na konečných 1:3.

Brezňania zostali po stretnutí sklamaní, mali na dosah vyrovnanie, hrajúci tréner FK Brezno Martin Auxt hovoril:

„Bol to náročný súper. Snažili sme sa hrať trošku takticky, nepustiť hostí do rýchlych protiútokov. Už v prvom polčase sa ukázala kvalita Dukly. Mala nacvičené niektoré veci. Som rád, že v Brezne sa rozbieha futbal a ľudia si naň začínajú zvykať chodiť. Bodaj by to pokračovalo takto i ďalej.“

Dvojgólový strelec Dukly Martin Hrudkay vravel:

„Som rád a ďakujem trénerovi, že mi dal šancu. Snažil som sa mu to oplatiť a teším sa z prvých dvoch gólov, ktoré som strelil za Áčko. Súper napriek tomu, že hrá len piatu ligu, mal svoju kvalitu.“

Strelec gólu za FK Brezno Oliver Trajteľ uviedol:

„V strede ihriska došlo ku chybe hosťujúcej obrany. Využil to Ondrej Pribula, ktorý mi sklepol loptu, išli sme traja do úniku a ja som krížnou strelou prekonal hosťujúceho brankára. Strelil som už aj krajšie a dôležitejšie góly, ale keby tento bol vyrovnávajúci, bol by môj najdôležitejší.“

Stredopoliar MFK Dukla Peter Kolláti sa vrátil do základu nášho mužstva po zranení. Po zápase hovoril:

„Po zranení  je to už na 98% dobré. Som rád, že som odohral celý zápas a noha ma nebolela. Bol to ťažký zápas, domáci bojovali. My sme to však zvládli a vyhrali sme.“

FK Brezno – MFK Dukla Banská Bystrica 1:3 (0:2)

Góly: 76. Trajteľ – 25. a 88. Hrudkay, 42. Snitka. Žlté karty: Kučera,Vozár, Molčan (všetci Brezno). Rozhodovali: Libiak – Bednár, Poruban. Diváci: 2118

FK Brezno: Kučera – Nosáľ, Caban, Mucha, Kupec – Floch /80.Auxt/, Sojak /46.Vozár/ -Molčan, Trajteľ, Marko /46.Baník/- Pribula

MFK Dukla Banská Bystrica: Nôta – Gaško, Straka, Prikryl /68.Polievka/, Savič /55.Migaľa/ – Kolláti, V. Tóth, Snitka – Hrudkay, Dolný, Holub /85.Galko/

Autor: Jožo Ivan + cb úprava, Foto: fb FK Brezno (S. Spáč)