1 /

V 17. kole druhej futbalovej ligy sa s jesennou časťou rozlúčila naša futbalová Dukla prehrou v Šamoríne. Domáci celok vyhral 3:0 a keďže zvíťazila aj druhá Dubnica, Banskobystričania prezimujú na líderskej pozícii iba vďaka lepšiemu skóre.

Dukla mala lepší vstup do zápasu. V jedenástej minúte po priamom kope Polievku brankár Száraz loptu iba vyboxoval pred seba, následne z dorážky ho preloboval Gaško, no na bránkovej čiare zasahoval v poslednej možnej chvíli Pančík a zamedzil tak istému gólu. Od tejto chvíle boli iniciatívnejší Šamorínčania, mali do polčasu tri dobré možnosti, ktoré však nevyužili. Najprv sa do obrovskej príležitosti dostal legionár Boateng. Obišiel aj nášho gólmana Nôtu, avšak následne sa pošmykol na ťažkom teréne a mieril vedľa žrde. Aj v druhej šanci sa ocitol tento hráč domácich, konkrétne v 29. minúte. Dostal totiž presnú loptu do šestnástky, kde to ešte na strelu nemal, napokon vymyslel prihrávku pred prázdnu bránku, no v poslednej chvíli pred Rymarenkom odkopol loptu jeden z obrancov Dukly. My sme mohli skórovať hneď na to po rohu z ľavej strany, keď sa dostal k odrazenej lopte za šestnástkou Willwéber, vystrelil pekne, ale žiaľ mieril vedľa pravej žrde. Tretia šanca Šamorína prišla pár minút pred prestávkou a bol v nej Rymarenko . Center zľava si ho našiel pred bránkou, ale v stopercentnej možnosti netrafil .

Ani po zmene strán si Dukla nevypracovala nejaké čisté gólové príležitosti. Za zmienku stojí strela Willwébera z diaľky nad bránku a ešte aj koncovka Polievku z uhla, no Száraz loptu vyrazil. Tutovky mal súper a do vedenia mohol ísť po hodine hry. Čunta v pokutovom území predviedol pekný volej, lopta na naše šťastie skončila v bočnej sieti. V 67. minúte nevyužil domáci Rymarenko pokutový kop. Nôta vystihol smer strely a dobre zasiahol. Prácu mal aj o päť minút neskôr. Po úniku šiestich domácich hráčov sa pred ním ocitol osamotený Boateng a náš gólman vytiahol ďalší skvelý zákrok. Kapituloval napokon v 74. minúte. Po našej chybe v defenzíve ho strelou z mierneho uhlu na hranici päťky prekonal Čunta1:0. Veľká aktivita Šamorínčanov slávila úspech a premietla sa i do druhého gólu v osemdesiatej minúte, kedy sme už hrali vabank. Po kontre súpera Boateng ostal voľný na ľavom krídle, prihral do šestnástky, kde defenzíva Dukly zabudla na Jakuba Čuntu a ten trafil presne k žrdi – 2:0. Tretí gól sme inkasovali v 85. minúte. Rymarenko sa ako nôž maslom dostal cez piatich bystrických futbalistov, jeho slalom sa zastavil pred Nôtom, kedy vystrelil nechytateľne do rohu bránky a stanovil tak konečný rezultát zápasu na 3:0.

FC ŠTK 1914 Šamorín – MFK Dukla Banská Bystrica 3:0 (0:0)

Góly: 74. a 79. Čunta, 84. Rymarenko. Rozhodca: Ruc. ŽK: Baez (Šamorín). Diváci: 470.

MFK Dukla: Nôta – Migaľa, Gaško, Prikryl, Savič (78. Holub) – Willwébwer, Snitka -Starší, V. Tóth (63. Vaščák), Polievka – Laksík (69. Dolný)

FC ŠTK 1914: Száraz – J. Pančík (82. Válek), Pončák, Mezovský, Šimčák – Baez, P. Nagy, L. Nagy – Rymarenko (87. Leginus), Boateng, Čunta

Ján Blaháč, tréner Šamorína: „Sme veľmi šťastní. Nečakali sme a nedúfali, že vyhráme posledné tri zápasy. Chalani dali do tohto duelu všetko. Je to ich zásluha, že svoje srdce, um a charakter dali do tohto víťazstva. V príprave na zápas sme sa zamerali na najsilnejšie stránky súpera, ktoré sa nám v zápase podarilo eliminovať. Dokázali sme použiť model, ktorý nám zabezpečil víťazstvo. Hráči hrali vynikajúco, organizovane, tak nehrali ani v jednom z predošlých zápasoch. Za predvedený výkon si zaslúžia absolutórium.”

Štefan Rusnák, asistent trénera MFK Dukla: „Dnes sme tento zápas nezvládli z toho pohľadu, že sme málo urobili smerom dopredu. Domácim sme po chytenej penalte dovolili dostať sa do vedenia 1:0 po zbytočnej chybe. Potom bol zápas o tom, že sme začali hrať vabank. Súper mal viac otvoreného priestoru na protiútoky. Je to škoda, že posledný zápas jesene sme nezvládli. Verím, že táto jesenná časť sa podľa dnešného výsledku nebude posudzovať, pretože sme získali veľa bodov a sme stále na prvom mieste. Posledné zápasy boli ťažké, pretože sme mali veľa zranených hráčov. Až jarná časť ukáže, keď sa dáme zdravotne do poriadku, či sme oprávnene na prvom mieste.“

Jakub Čunta, dvojgólový strelec zápasu: „Bol to behavý, náročný zápas na ťažkom teréne, ktorý sme zvládli. Mali sme Bystrici čo vracať, lebo u nich sme prehrali. Ja som rád, že sme dnes vyhrali a moje góly sú iba plus. My sme sa na tento zápas pripravovali ako na každý iný a vyšiel nám stopercentne. Bojovali sme jeden za druhého a podarilo sa nám skórovať trikrát proti lídrovi súťaže, ktorý má vo svojom strede na druhú ligu nadštandardných hráčov. Nám sa ich podarilo zastaviť. Čo dodať…Škoda, že nasleduje zimná prestávka, keď sme sa rozbehli. Bol to náš parádny zápas.“

Saša Savič, obranca MFK Dukla: „Ťažko sa hodnotí tento zápas, pretože sme v ňom dosť zaostávali za očakávaním a výkonmi, ktoré sme podávali v jesennej ale i v jarnej časti tohto roka. Výsledok 3:0 je dosť veľká facka pre nás na záver futbalového roka či jesene. Jediným pozitívom bol dnes výkon brankára Nôtu, ktorý napriek trom inkasovaným gólom potvrdil, že máme v mužstve dvoch výborných brankárov.“

Gabriel Snitka, kapitán MFK Dukla: „Dnešný zápas sa hral na ťažkom teréne, s ktorým sa súper lepšie vysporiadal. Po prvom inkasovanom góle sme museli otvoriť hru a potom to už bolo zložité, pretože súper hrozil z rýchlych protiútokov a dal nám dva rýchle góly. Veľmi nás mrzí táto prehra na záver jesene.“

MFK Dukla odohrá najbližší duel v druhej futbalovej lige až na jar, konkrétne v nedeľu 8. marca o 10.30 hodine v Ružomberku proti tamojšiemu B tímu MFK.

Ostatné výsledky: Komárno – Ružomberok B 4:0, Dubnica n. Váh. – Žilina B 1:0, Lip. Mikuláš – Púchov 1:0, Poprad – Podbrezová 1:2, Skalica – Slovan Bratislava B 3:1, Petržalka – Bardejov 0:1, Trebišov – FC Košice 1:1.

1. B. BYSTRICA 38b (40:20), 2. Dubnica 38b (38:22), 3. Skalica 35b, 4. Poprad 31b, 5. Žilina B 28b, …. ….15. Slovan B 14b, 16. Trebišov 12b.

Autor: (bl, ji), Foto: fb FC ŠTK 1914 Šamorín