2 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly v 18. kole druhej ligy remizovali v Trebišove 3:3. Domáci viedli po prvom polčase 3:1, v druhom sme vyrovnali dvoma presnými zásahmi Kvoceru, no štvrtý víťazný gól sme už nedokázali streliť. Z ihriska súpera tak berieme bod. V tabuľke zostáva naše mužstvo na prvom mieste, avšak už iba o bod pred druhým Liptovským Mikulášom.

Domáci futbalisti nás v úvode zaskočili dvoma rýchlymi gólmi. Do vedenia išli v siedmej minúte, keď po akcii z ľavej strany dostal dobrú loptu do šestnástky Kanu a mieril presne – 1:0. O necelé tri minúty bolo už 2:0 po takmer navlas rovnakej akcii so zakončením Issu, ten sa presadil účinnou prízemnou strelou. Hneď na to sme mohli odpovedať po centri z pravej strany Frimmelom, strieľal z hranice pokutového územia a ak by loptu nezblokoval jeden z obrancov súpera, skončila by v sieti. Znížiť sa nám napokon podarilo v sedemnástej minúte. Polievka dostal typickú loptu do behu, tesne unikol ofsajdovej pasci, dokázal vystreliť z ľavej strany už v podstate z bránkovej čiary, Vinclér loptu vyrazil, no tá sa opäť dostala k nášmu kapitánovi, ktorý už volil center na voľného Mateja Staršieho a náš stredopoliar bez prípravy pokoril gólmana Slavoja – 2:1. O malú chvíľu mohlo byť aj 2:2. Strelec nášho gólu totiž z pravej strany našiel centrom na milimeter presne Laksíka, avšak útočník Dukly nevyužil obrovskú šancu a bránku prekopol. Potom sme nevideli okulahodiaci futbal, nefungoval nám dobre najmä stred poľa, kde sa v 42. minúte nedohodli Prikryl s Richtárechom, Trebišov tak išiel do prečíslenia a vyťažil z neho tretí gól. Centrovanú loptu umiestnil hlavou Begala do protipohybu brankára MFK Hrušku – 3:1.

Druhý polčas vyšiel z našej strany oveľa lepšie. Preskupili sme postavenie hráčov, na ihrisko prišiel Milan Kvocera a bol to dobrý ťah, pretože v 48. minúte táto naša nová posila znížila na 3:2, keď spoza šestnástky obaľovačkou k žrdi obstrelil Vincléra. Šancu na vyrovnanie mal potom Nosko po rohovom kope, predviedol prudkú hlavičku, ale dobre zasiahol brankár Trebišova. Pokým v prvom polčase hral s podporou vetra súper, v druhom bol vietor na našej strane. V 73. minúte obdržal dobrú loptu do behu Polievka, po ľavej strane sa dostal za obranu súpera, nahral nabiehajúcemu Milanovi Kvocerovi, ktorý z ťažkej pozície dokázal zakončiť cez vracajúcich sa domácich zadákov a pokoriť i gólamana – 3:3. V závere sa oba tímy snažili o víťazný gól, problémy nám robil najmä Issa. Ten najprv obišiel Hrušku, ktorý ho stiahol, takže legionár Slavoja sa dožadoval pokutového kopu, lenže pískať sa nemohol, pretože celá situácia nastala už v ofsajde. V 89. minúte si opäť Issa pýtal penaltu, rozhodca však nechal pokračovať v hre, spomínaný trebišovský futbalista sa znovu dostal k lopte, zakončil v šestnástke, ale Hruška vytiahol parádny zákrok. V nadstavenom čase mohol rozhodnúť o troch bodoch pre Duklu aktívny Kvocera, ale z vnútra šestnástky prekopol pravačkou bránku. Výsledkom teda bola zmierlivá remíza s tímom, ktorý v tejto sezóne prehral doma iba raz.

Slavoj Trebišov – MFK Dukla Banská Bystrica 3:3 (3:1)

Góly: 7. Kanu, 10. Issa, 42. Begala – 17. Starší, 48. a 73. Kvocera. Rozhodoval: Valent. ŽK: Begala. Bez divákov.

Slavoj: Vinclér – Ilinjo, Matta, Katunský, Bajtoš – Kovalčík, Polaščík (68. Pálfi, 90+1. G. O. Kim), Kanu, Begala – Sitarčík, Vilkovský (68. Kulich)

MFK Dukla: Matúš Hruška – Lukáčik (46. Kvocera), Nosko, Prikryl, Frimmel – Snitka (46. Vujošević), Richtárech – Starší, Hanes (46. Willwéber), Polievka – Laksík (81. V. Tóth)

Tréner Banskej Bystrice Stanislav Varga: „Zápas by som rozdelil na dva polčasy. Prvý vyznel jasne v prospech Trebišova, súper bol lepší, strelil góly, my sme boli ako keby ešte v Banskej Bystrici. Druhý polčas už vyznel v prospech nás. Dokázali sme vyrovnať, hoci sme prehrávali o dva góly, takže to môžem hodnotiť pozitívne. Dá sa teda povedať, že sme bod získali, než stratili dva.“

Milan Kvocera, strelec dvoch našich gólov: „Síce som premenil dve šance a strelil dva góly, no mal som využiť i ďalšie príležitosti, ktoré som mal. Ak by sa tak stalo, mohlo nás to posunúť k trom bodom. To sa bohužiaľ nepodarilo. Ja som osobne sklamaný z tohto výsledku, chceli sme v Trebišove vyhrať.“

Ondrej Desiatnik, tréner Trebišova: „Z môjho pohľadu to bol fantastický prvý polčas, i keď aj Bystrica mala svoje šance. Nevyšiel nám však vstup do druhého polčasu, keď sme dostali rýchly gól. Hralo sa hore – dole, tak ako sme mohli vyhrať, sme mohli aj prehrať. Chlapci išli na dno svojich síl, ale keď chceme byť silné mužstvo, tak takýto zápas musíme doma vyhrať.“

Roman Begala, strelec gólu Trebišova, na ďalšie dva prihral:  „Myslím si, že lepší vstup do zápasu sme ani mať nemohli, keď sme dali dva rýchle góly. Potom sme však trošku poľavili, no aj tak prvý polčas hodnotím z našej strany ako veľmi dobrý. Do druhého polčasu sme však nastúpili nekoncentrovane a pribrzdil nás inkasovaný gól, po ktorom sme sa viac stiahli a bránili. V sobotu sme mali na výhru a toto je tak pre nás strata dvoch bodov.“

Ostatné výsledky: Petržalka – Žilina B 1:0, Bardejov – Púchov 2:2, Dubnica – Skalica 2:2, Komárno – Poprad 4:1, Slovan B – Podbrezová 0:3, Šamorín – L. Mikuláš 0:1.

Naša mestská futbalová Dukla sa v 19. kole predstaví v sobotu 6. marca o 14.00 hodine na Záhorí u silného súpera MFK Skalica.

1. B. BYSTRICA 39b, 2. L. Mikuláš 38b, 3. Skalica 32b, 4. Podbrezová 32b*, 5. Košice 26b*… 15. Slovan B 9b, 16. Poprad 3b.