4 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly v dvanástom kole druhej ligy vyhrali v Bardejove 1:0 gólom Depetrisa. Má ich už na svojom konte deväť. Ide o našu siedmu ligovú výhru v rade, pričom brankár Hruška zaknihoval siedme čisté konto v aktuálnej sezóne.

Dukla mala v prvom polčase prevahu, hoci šancí nebolo veľa. Prvú vážnejšiu možnosť sme videli až v trinástej minúte, keď po rohu Polievku sa vyrazená lopta dostala k Ľuptákovi, ktorý z hranice šestnástky mieril tesne vedľa bránky Partizánu. Neskôr zaujal center Slaninku, keď sa najprv Depetris v pokutovom území pošmykol, no lopta putovala ešte na Polievku, ktorý ponúkol z uhla nebezpečnú strieľanú prihrávku, tá žiaľ nenašla správny cieľ. Gól napokon priniesla 25. minúta. Náš kapitán Polievka prenikal z pravej strany do veľkého vápna, presadil sa v situácii jeden na jedného, ponúkol center do päťky, kde si nerozumeli gólman Čikoš-Pavličko s Horváthom, lopta sa tak dostala za nich a tam už číhal hlavou tesne pred čiarou kanonier David Depetris0:1. Domáci mohli vyrovnať po polhodine hry. Csáno cez stred ihriska perfektne vysunul Veličkoviča, no výborne vybehol bystrický brankár Hruška a bravúrnym zákrokom na zemi dovolenými pravidlami zlikvidoval túto šancu, hoci bol už mierne za šestnástkou. V 38. minúte ponúkol pekný prienik do nášho pokutového územia Csáno, v rozhodujúcej chvíli pred zakončením ho odzbrojil vynikajúcim spôsobom Slaninka. V závere polčasu sa nám ešte ponúkla príležitosť po rohu Polievku, odrazená lopta tentoraz putovala k Slaninkovi, ten z asi dvadsiatich metrov vystrelil, ale s tečovanou loptou si napokon Čikoš-Pavličko poradil.

Druhý polčas začali Bardejovčania snahou o vyrovnanie a vytvorili si slušnú možnosť, keď úplne voľný Da Silva Junior strieľal nad brvno z hranice šestnástky. Zatuhlo nám i po malej domov na Hrušku, ktorý odkopával pod tlakom, trafil Csánoa, od ktorého lopta našťastie putovala vedľa bránky. Postupne sme sa aj my tlačili dopredu a v 63. minúte sa triasla žrď domácej svätyne! Napálil do nej loptu spoza kraja päťky Polievka po tom, čo individuálne prenikol z pravej strany do ohňa. Ešte väčšiu príležitosť mala Dukla o tri minúty neskôr. Polievka si šikovne narazil loptu s Migaľom, prešiel s ňou do vnútra šestnástky, dobre vystrelil, Čikoš–Pavličko s námahou vyrážal, no iba pred Jurčišina, ktorý trestuhodne minul prázdnu bránku. Treba však pochváliť gólmana Partizánu, pretože ešte ležiac na zemi znepríjemnil nášmu mladíkovi túto dorážku skvelým natiahnutím ruky. V 82. minúte sme mali k dispozícii priamy kop z ľavej strany, spoza veľkého vápna, z jeho kraja – a Polievka to šikovne namieril medzi žrde, Čikoš-Pavličko s problémami zasahoval. Záver duelu si bystrickí futbalisti umne postrážili, súpera nepustili do šance a v nadstavenom čase hrali pri bránke domácich zväčša v rohu ihriska.

Partizán Bardejov – MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:1)

Gól: 25. Depetris. Rozhodoval: B. Kišš. ŽK: Pacheco, Petko, Maník – Polievka. Diváci 324.

Zostavy a striedania:

Bardejov: Čikoš-Pavličko – Petko, L. Horváth, Pacheco (84. Lelić), Župa – Stachura (60. Maník), Ikedi, Keresteš, Veličković – Csáno, DaSilva Junior (60. Filipiak)

Banská Bystrica: Hruška – Pišoja, Kupčík, Prikryl –– Kojnok (56. Migaľa), B. Ľupták, Richtárech, Slaninka – Sven Jurčišin (81. Šulc), Depetris (87. Willwéber), Polievka

Stanislav Varga, tréner Banskej Bystrice: „Do zápasu sme vstúpili trošku slabšie. Nevychádzalo nám to, čo sme chceli hrať. Dali sme však gól Davidom Depetrisom. V druhom polčase sme mali šance na navýšenie skóre, najmä Robo Polievka sa mohol presadiť a taktiež Sven Jurčišin. Mali sme tento zápas ukončiť druhým streleným gólom, žiaľ nedali sme ho, no treba pochváliť aj brankára Bardejova, podal veľmi dobrý výkon, ako už stále proti nám, nič nové (úsmev), ale som rád, že sme získali tri body. Kľúčové bolo, že sme gól dali a žiadny neinkasovali.“

David Depetris, strelec nášho jediného a víťazného gólu: „Bol to ťažký zápas. Súper sa snažil počkať si na naše chyby a využiť ich. Podstatné bolo, že sme dali gól a mohli sme pridať aj ďalšie, ak by sme boli pokojnejší na lopte. Mali sme veľa strát, no aj takéto sú zápasy. Dôležité sú tri body. Pri mojom góle urobil dobrú robotu Robo Polievka, pekne dribloval s loptou, ponúkol center v päťke, kde sa brankár s obrancom zrazili a ja som bol tam, kde som mal byť. Dal som to hlavou a padlo to do bránky. Máme za sebou náročný zápas. Musím vyzdvihnúť, že sme boli počas celých 90 minút koncentrovaní na výkon. Súper nemal nejakú extra vyloženú šancu v druhom polčase. Škoda, že sme nepridali druhý gól.“

Matúš Hruška, brankár Dukly, siedme čisté konto v sezóne: „Prišli sme do Bardejova s tým, že chceme zvíťaziť a natiahnuť našu víťaznú šnúru v lige. To sa nám napokon podarilo. Ja som spokojný, že sme neinkasovali. Chlapci odviedli výborný výkon. Myslím si, že dnes sme to zvládli dobrým kolektívnym výkonom. Bardejov má vysokých hráčov, domáci sa snažili využiť najmä štandardky, ale spoluhráči to dobre uskákali pred mojou bránkou, musím im za to poďakovať.“

Ostatné výsledky: Humenné – Námestovo 2:0, Komárno – Púchov 3:1, Trebišov – Košice 0:3, Žilina B – Skalica 0:2, Slovan B – Rohožník na programe v nedeľu, Petržalka – Šamorín a Dubnica – Podbrezová odložili.

Naša mestská futbalová Dukla sa predstaví v trinástom kole 2. ligy v sobotu 16. októbra o 14.30 hodine konečne doma pod Urpínom na vynovených Štiavničkách, privítame tam béčko Slovana Bratislava.

1. B. BYSTRICA 29b, 2. Humenné 26b*, 3. Komárno 26b, 4. Podbrezová 24b*, 5. Skalica 23b**, 6. Košice 17b*, 7. Petržalka 16b***, 8. Žilina B 15b, …. 13. Púchov 9b, 14. Slovan B 8b*, 15. Bardejov 7b*, 16. Námestovo 1b.