1 /

Banskobystrická mestská Dukla v treťom kole druhej futbalovej ligy zdolala v piatok večer na domácich Štiavničkách dovtedajšieho lídra súťaže béčko Ružomberka. Dvoma gólmi sa o to pričinil obranca Patrik Prikryl. Otáčali sme nepriaznivý vývoj 0:2, ešte do polčasu sme znížili a po zmene strán napokon dokonali i obrat a zapísali si tak do tabuľky druhú výhru v rade.

Do súpera sme sa v prvých sekundách zahryzli, mali sme dva náznaky šancí, no postupne prevzali iniciatívu hostia. V trinástej minúte ťažili z rohového kopu. Pred bránkou sme nepokryli Holuba, ktorý sa presadil hlavou – 0:1. O dve minúty na to mohlo byť horšie, pretože dobrú loptu dostal v šestnástke Múdry, no výborne zakročil po jeho šikovnej koncovke gólman Dukly Nôta. V dvadsiatej minúte bol však prikrátky, pretože Ružomberčania zahrávali druhý rohový kop a aj z neho sa presadili, opäť to bol Holub, no tentoraz nohou – 0:2. Našťastie sme rýchlo odpovedali. Konkrétne v 23. minúte, kedy sa ujala dlhá lopta za obranu na ľavú stranu k Polievkovi, ten poslal polovysoký center do malého vápna a tam dobre operoval Blažej Vaščák, uspel zblízka pred brankárom Kohárom – 1:2. Od tejto chvíle sme boli lepším mužstvom, mali sme ďalšie šance. Po priamom kope Polievku hlavičkoval Starší, ale bol z toho iba rohový kop. Následne sme ich zahrali až dva, vytvorili si závar v šestnástke, no bez efektívnej koncovky. Po polhodine hry to skúšal spoza šestnástky Snitka, pálil vedľa ľavej žrde. Hosťom sa zranil dvojgólový strelec Holub a musel byť striedaný. Dôležitý moment sa potom odohral v pokutovom území súpera, keď Kohár atakoval nášho Kupčíka, ale rozhodca posúdil nedovolenú situáciu opačne, teda v náš neprospech. V nadstavenom čase mal po centri Saviča z ľavej strany tutovku na hlave V. Tóth, žiaľ bol nepresný, takže o niečo spokojnejší išli na prestávku Liptáci.

Po zmene strán mohlo byť zle – nedobre pre Duklu. Nehrali sme už so zraneným a vystriedaným Kupčíkom a svalové zranenie si hneď po pár sekundách privodil aj Vaščák. V 50. minúte mal veľa priestoru v rohu šestnástky hosťujúci Jedinák a tečovaná lopta po jeho strele opečiatkovala našu žrď! Výstrahu sme zobrali vážne a viac sa tlačili dopredu. V 53. minúte si Polievka nabehol na peknú prihrávku za obranu, mieril presne k žrdi, no zaskvel sa Kohár. Z následného rohového kopu sa už diváci na Štiavničkách tešili. Zahral ho Polievka rovno na hlavu Patrika Prikryla a bolo 2:2. Gól Dukličku nabudil, mali sme prevahu, zahrávali viacero rohov, no v 73. minúte mohlo byť všetko inak ak by Bobček spoza šestnástky mieril razantnejšie a presnejšie, Nôta mal však robotu. V 79. minúte prišiel rozhodujúci okamih zápasu. Po faule na Polievku sme mali výhodu priameho kopu z asi dvadsiatich metrov a bravúrne ho zahral Patrik Prikryl. Mieril ponad múr do vinkla a otočil stav z 0:2 na 3:2. Mohlo byť i veselšie, no striedajúci Hrudkay neuspel v dobrej možnosti z rohu päťky, proti bol ružomberský brankár. Liptáci mali v závere tri dobré štandardky, po jednej z nich hlavičkoval nebezpečne Madleňák, loptu našťastie poslal nad brvno. Posledné okamihy duelu Bystričania zvládli najmä takticky a mohli sa tešiť z ďalších troch bodov.

Tréner Dukly Stanislav Varga po zápase pre Bystricoviny uviedol: „Prvý polčas nám nevyšiel rovnako ako v prvom zápase doma so Žilinou B, hoci ani v druhom so Šamorínom sme tiež nemali prvý polčas ideálny, no ku cti mužstva slúži, že dokáže stále bojovať s týmto nepriaznivým stavom a dokáže otáčať zápasy. Myslím si, že aj ľudia chodia na to, aby bola nejaká zápletka, aby videli góly, takže dúfam, že môžu byť za týchto 90 minút spokojní. Otočili sme výsledok z 0:2 na 3:2 a tri body sú u nás. Myslím si, že je dosť ťažké hrať tri zápasy doma na úvod a hneď aj uhrať deväť bodov, hoci sa to dalo, no nemuseli sme získať ani toľko, čo sme získali. Museli sme v tomto stretnutí striedať na druhý polčas dvoch hráčov, Blažej pociťoval bolesť v svale, nechceli sme to siliť. Kupčo je zranený, Lakso je zranený, Paťo Vajda tiež zranený, budeme sa s tým musieť popasovať. Budú hrať tí, čo sú zdraví. Prišli k nám i chlapci z dorastu, ktorí vybojovali postup do najvyššej súťaže, takže sa musia šance chytiť. Ako sa hovorí, najlepšie naučíte niekoho plávať ak ho hodíte do vody.“

Tréner béčka Ružomberka Ladislav Pecko iba pre bystricoviny.sk povedal: „Posrali sme si zápas, v ktorom sme mali bodovať. Bohužiaľ aj také niečo sa stáva. Mrzí nás, že aj súper dal v druhom polčase zo štandardiek góly, nemali totiž domáci zase až také veľké šance. My sme však neboli až takí nebezpeční ako v predchádzajúcich dvoch zápasoch, nehnali sme sa až tak za ďalším gólom. Rozhodujúci bol podľa mňa presný zásah Bystričanov na 1:2. Tento gól bol úplne zbytočný, pretože súper do tých chvíľ nebol poriadne ani pri našej bránke.“

Bystricoviny oslovili po zápase aj nášho dvojgólového hrdinu a strelca Patrika Prikryla: „Ani neviem v čom to je, ale každý zápas horíme v prvom polčase vzadu. Nakopnutá lopta a všetko gól, dnes dve štandardky a dva góly, môj hráč, nemôže sa to stávať v takýchto zápasoch ak chceme byť vyššie v tabuľke. Sme radi, že sme to napokon otočili a tri body zostali doma. Čo sa týka môjho prvého gólu po rohu, bol som tam sám a hlavičkoval som, padlo to tam a pri priamom kope som si veril, chcel som mužstvu pomôcť a odčiniť ten prvý polčas, keď po mojich dvoch chybách padli prvé dva góly, čo sa mi podarilo, som za to šťastný, veľmi ma teší, že som mužstvu takto v druhom polčase pomohol. Nepozerali sme sa na to, či hráme proti lídrovi súťaže, veď je iba tretie kolo, tabuľka nehrá zatiaľ rolu. My chceme hrať aj prvé polčasy tak ako hráme tie druhé, potom by sme už nemuseli naháňať výsledok. Musíme sa vyhnúť chybám z prvých polčasov, po ktorých dostávame veľa gólov, to sa už jednoducho nemôže stávať.“

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok B 3:2 (1:2)

Góly: 23. Vaščák, 54. a 79. Prikryl – 13. a 20. Holub. ŽK: Madleňák, Múdry (obaja Ružomberok B). Rozhodoval: Malári. Diváci: 1384.

MFK Dukla: Nôta — Migaľa, Kupčík (46. Gaško), Prikryl, Savić — Willwéber, Snitka — Starší, V. Tóth (77. Dolný), Polievka — Vaščák (47. Hrudkay)

MFK RK B: Kohár – Ondrek, Filinský, Holub (34. Rapoš), Madleňák – Kudlička – Jedinák, Múdry, Dopater (66. R. Švec), Almaský (52. Kmeť) – Bobček

Naša mestská Dukla odohrá najbližší duel v druhej futbalovej lige v sobotu 16. augusta o 17.00 hodinePúchove proti tamojšiemu MŠK.

Autor: (job), Foto: autor