25 /

Banskobystrická mestská Dukla v piatom kole druhej futbalovej ligy zdolala v sobotu večer na Štiavničkách béčko bratislavského Slovana jasne 3:0. Počas celého zápasu dominovala na ihrisku a nevyužila veľké množstvo gólových príležitostí.

Dukla predviedla výborný výkon. Od prvej minúty mala prevahu na ihrisku, viac sa tlačila pred bránku a vytvárala si celý rad príležitostí. Paradoxne však mohli ísť do vedenia hostia po jedinej chybe v našej defenzíve, ku koncovke sa dostal Haramia, no mieril nad brvno. Následne sme už mali šance iba my. Únik Dolného sa gólom v štvrtej minúte neskončil, brankár Ružinský loptu skvele vyrazil. O desať minút neskôr strieľal z vnútra šestnástky Polievka, ale zrazenú loptu gólman Slovana chytil. Tento náš ofenzívny stredopoliar bol pri chuti aj v ďalšej časti duelu, bolo ho plné ihrisko. Spoza šestnástky mieril tesne vedľa žrde, z priameho kopu z ľavej strany zakrútil loptu nad brvno a skúšal to i z rohu šestnástky, no rovnako nepresne. V 27. minúte Polievka naservíroval z ľavej strany peknú loptu do pokutového územia, kde spálil tutovku Dolný, Ružinský loptu vyrazil a z dorážky ešte Viktor Tóth mohol rozvlniť sieť, ale mieril vedľa. Z väčšej vzdialenosti potom strieľal Prikryl, tiež nepresne a po pol hodine hry sa ešte ocitol v ďalšej výbornej možnosti po našej akcii stredom, ale voľný v šestnástke sa pred brankárom Slovana nepresadil. Nevyužili sme ani priamy kop Dolného z hranice šestnástky po faule na Polievku. Dolný v 34. minúte poslal krásny center na hlavu Gaška, ktorého vychytal Ružinský. Vytúžený gól sa nám napokon podarilo dať v 39. minúte. Dolný za rohom šestnástky skvele načasoval svoj center a poslal ho k vzdialenejšej žrdi, kde si nabehol Róbert Polievka a hlavou pokoril výborného Ružinského – 1:0. Mohlo byť aj 2:0 ak by Savičov center Tóth v páde hlavou lepšie umiestnil. Bratislavčania vyslali pred prestávkou druhú strelu smerom na našu bránku z priameho kopu z asi 18 metrov, lopta znovu putovala nad brvno.

V druhom polčase sa obraz hry nemenil. Bystričania mali jasnú prevahu, viac boli na lopte, kombinovali a vytvárali si šance i množstvo rohových kopov. Polievka z priameho kopu pálil loptu, ktorú zastavilo v šestnástke klbko Slovanistov. Potom po akcii z ľavej strany mal tutovku v pokutovom území Starší, no zakončil ležérne po zemi, s čím si Ružinský poradil. Následne sa ocitol voľný vo veľkom vápne aj Snitka, mieril však do jedného z obrancov hostí. Po hodine hry unikal z ľavej strany Polievka, vychytal ho výborný bratislavský gólman. Ten sa rozhodne nenudil. Jeho spoluhráči ho mohli potešiť v druhom dejstve iba raz. Jedinú šancu si totiž vytvorili v 64. minúte. Potoma sa dostal po rýchlom protiútoku k zakončeniu v našej šestnástke, ale dôležitý a veľmi dobrý zákrok predviedol náš brankár Nôta. Nasledoval pre zmenu rýchly protiútok Dukly a v duchu nedáš – dostaneš sme sa tešili. Polievka naservíroval loptu Jozefovi Dolnému pred prázdnu bránku a ten už mal ľahkú prácu – 2:0. Ani za tohto stavu Dukla nepoľavovala. Po priamom kope Polievku sa neujala hlavička Tótha, prihrávku Staršieho pekne tečoval znovu Tóth, no lopta putovala vedľa žrde. Až v 79. minúte to vyšlo. Migaľa si pekne spravil v rohu ihriska protihráča, poslal loptu z pravej strany popred bránku, kde hu zasiahol až na vzdialenej žrdi pohotový Róbert Polievka3:0. V závere mohol zvýšiť naše vedenie Starší po strele z asi 15 metrov, ale tečovaná lopta skončila vedľa bránky, potom hlavičkoval Prikryl nad brvno a ďalšiu hlavičku Viktora Tótha Ružinský chytil. Mestská Dukla vyhrala zaslúžene po kvalitnom výkone.

Tréner Dukly Stanislav Varga po zápase pre Bystricoviny uviedol: „Zápas sa mi hodnotí dobre. Vyhrali sme 3:0 a mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom, mali sme dostatok šancí, ale súpera podržal brankár, nebyť jeho, mohli hostia inkasovať viac gólov. Môžem vysloviť spokojnosť s výkonom. Na to, že máme stále chorých a zranených hráčov, tak hlavné bolo vyhrať a aby sa nik ďalší nezranil. Ukázali sme dnes veľa dobrých vecí na ihrisku, ale určite sa stále dá čo zlepšovať a my sa budeme chcieť ešte zlepšovať.“

Brankár béčka Slovana Matúš Ružinský pre bystricoviny.sk povedal: „Dá sa povedať, že som mal dnes taký menší tréning, nenudil som sa v bránke, no musím povedať, že Banská Bystrica má svoju kvalitu, takže dalo sa to od nich čakať. Pripravili mi domáci hráči horúce chvíle počas zápasu, ešte aj teraz po skončení to cítim. V prvom polčase toho bolo dosť a aj v druhom ku koncu zápasu to tiež horelo istým spôsobom. V podstate celý zápas Bystričania hrozili, čo už k tomu povedať. Chlapcov nechcem hodnotiť, dali podľa mňa do toho všetko čo mohli. Mnohí prišli z dorastu, učia sa v tejto druhej lige, ktorá má obrovskú kvalitu. Podľa mňa ešte lepšiu než prvá liga. My musíme ísť od zápasu k zápasu a vynasnažiť sa zbierať nejaké body.“

Bystricoviny oslovili po zápase aj nášho dvojgólového hrdinu a strelca Roba Polievku: „Bol to z našej strany dominantný výkon, boli sme lepším mužstvom na ihrisku, čo sa napokon pretavilo do výsledku. Šancí sme mali dosť, škoda, že sme ich nevyužili, výsledok tým pádom mohol byť aj vyšší. Ceníme si však každé víťazstvo. Čo sa týka gólov, pri mojom prvom ma tam Jožo Dolný pekne videl a ja som trafil loptu trošku nezvyčajne, no som za to rád. Čo sa týka druhého gólu, oplatil som to Jožovi, videl som ho už od polky ihriska, som rád, že po brejkovej situácii to k nemu prešlo a dal ten gól, zaslúžil si ho. Tretí gól vznikol po veľmi peknej individuálnej akcii, ja som išiel na zadnú žrď na slepo a trafil mi to Lukáš Migaľa presne do nohy. Teší ma náš, myslím si, že veľmi dobrý výkon.“

MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava B 3:0 (1:0)

Góly: 39. a 79. Polievka, 64. Dolný. ŽK: Migaľa, Willwéber – Herman, Jackuliak. Rozhodoval: Marsal. Diváci: 1072.

MFK Dukla: Nôta — Migaľa, Gaško, Prikryl, Savić — Willwéber, Snitka — Starší (85. Kolláti), V. Tóth, Polievka (85. Holub) — Dolný (71. Hrudkay)

SLOVAN B: Ružinský – Borovský, Čech, Baláž, Kozlovský (46. Popovyč) – Habodasz (83. Schlossár), Mašulovič – Jackuliak (63. Petráš), Potoma, Haramia – Herman

MFK Dukla odohrá najbližší duel v druhej futbalovej lige v piatok 23. augusta o 19.00 hodinePodbrezovej.

V priebežnej tabuľke nám patrí piata priečka, plus máme zápas v Púchove k dobru. Na štvrté Komárno strácame bod, na tretiu Skalicu a druhý Poprad tri body, na prvú Dubnicu šesť bodov.

Autor: (job), Foto: autor