Duklisti vyhrali s béčkom Ružomberka a sú na čele druhej ligy + HLASY

3 /

Po 118 – dňovej zimnej prestávke nastúpili v nedeľu dopoludnia naši futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica k úvodnému majstrovskému druholigovému futbalovému zápasu jarnej časti sezóny 2019/2020 v Ružomberku. Sily si zmerali s „B“ mužstvom MFK. A tento duel zvládli, vyhrali gólom najproduktívnejšieho útočníkajesennej časti tejto súťaže .

Úvodné minúty zápasu začala lepšie Dukla. Jej útoky išli najmä po pravej strane. V 6. minúte Snitka vysunul Dolného, jeho centrovanú loptu však brankár Kohár stačil pred nabiehajúcim Polievkom vytlačiť mimo pokutové územie. V 13. minúte sa v domácom pokutovom území dostal k strele Polievka, ale lopta z jeho kopačky išla nad bránu. O minútu neskôr poslal  loptu z pravej strany do šestnástky Dolný, hlavička Vujoševiča išla mimo ľavej žrde. Najväčšie nebezpečenstvo pre Duklu hrozilo z pravej strany, kde sa mladí rýchlonohí útočníci Huba s Kmeťom snažili centrovanými loptami nájsť v pokutovom území vysokého Almásiho. Obrana Dukly však  pracovala spoľahlivo a čo nestačila odvrátiť ona, s prehľadom zlikvidoval brankár Nôta. V 20. minúte bol na ľavej strane útoku pred šestnástkou faulovaný Polievka a trestný kop obrana súpera odvrátila do bezpečia. Do šance sa dostal po polhodine hry Vujoševič, ktorý z hranice 11 – ky vystrelil priamo do brankára. O minútu neskoršie strelecký pokus Dolného z hranice šestnástky smerujúci k ľavej žrdi domáci brankár chytil. V 39. minúte sa do úniku dostával Vujoševič  , ale jeho sľubne sa vyvíjajúcu šancu domáca obrana s prispením brankára Kohára zlikvidovala. Do polčasu sa skóre nemenilo a tak na prestávku odchádzali mužstvá do kabín za bezgólového stavu.

Aj úvod druhého polčasu patril Dukle. V 48. minúte center Migaľu z pravej strany odvrátil domáci brankár na rohový kop. V 53 minúte Vujoševič vysunul Dolného a po jeho prihrávke na Polievku bol tento v pokutovom území faulovaný. Nariadený pokutový kop Vujoševič rutinérsky premenil – 0:1. Domáci tréner Ladislav Pecko v snahe zvrátiť nepriaznivý výsledok v rýchlom slede poslal na ihrisko skúsených hráčov Jedináka, Almaského a Kružliaka. Na uvedené striedania zareagoval aj náš tréner Varga a na ihrisko poslal  postupne čerstvých hráčov Staršieho, Tótha a v závere i Laksíka. Domáci sa nakopávanými dlhými loptami snažili dostať do dobrých streleckých príležitostí. V 76. minúte  po centri z pravej strany smerujúcom  do pokutového územia Nôta pred nabiehajúcim Almaským  loptu kryl. Z protiútoku hosťujúci Dolný vystrelil z hranice šestnástky priamo do rúk domáceho brankára. V 77. minúte z hranice šestnástky tvrdo vystrelili domáci Brenkus. Brankár Nôta jeho strelu vyrazil na roh. Po jeho zahratí Almaského tvrdá strela  išla vedľa ľavej žrde Nôtovej brány. V 87. minúte Huba  mieril z 25 metrov mimo pravej žrde hosťujúcej brány. V 89. minúte sa do dobrej šance v šestnástke domácich dostali Laksík s Polievkom, ale obrana Ružomberka túto šancu odvrátila. V závere zápasu pre obojstranné strkanie videli žlté karty domáci Mrva a hosťujúci Savič. Na stave sa už nič nezmenilo a hráči MFK,  počas celého zápasu vytrvalopovzbudzovaní členmi fanklubu, si po zásluhe odviezli z Ružomberka tri body.

MFK Ružomberok “B“ – MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0)

Gól 54. min. Miladin Vujoševič z 11-ky

Žlté karty:´A.Holub 53´,M.Huba 69´,J.Kudlička 81´,M.Mrva 92´ resp. M.Vujoševič 87´, S.Savič 92´

Rozhodovali: Kristián Micheľ – Martin Špivák, Patrik Kmec, diváci: 425

Zostavy mužstiev:

MFK Ružomberok „B“: Kohár – Huba,Mrva,Holub/59´Jedinák/ – Múdry,Ďungel – Kmeť /65´Almaský/, Brenkus,Ďungel – Almási

MFK Dukla Banská Bystrica:  Nôta – Migaľa, Nosko, Perikryl, Savič – Wilwéber, Snitka -Dolný/79´ Tóth/, Vaščák/63´Starší/, Polievka – Vujoševič

Povedali po zápase:

Štefan Rusnák, asistent trénera MFK Dukla Banská Bystrica: „Vedeli sme, že po zimnej príprave sú prvé zápasy vždy ťažké  z toho pohľadu, že  tréningové plochy na ktorých sme prípravné zápasy hrali neboli také kvalitné ako dnešný trávnik v Ružomberku. To, že to bude ťažký zápas s behavým  súperom, sa nám potvrdilo. Myslím si, že v prvom polčase sme mali šance ktoré sme mohli premeniť. Víťazstvo 1:0 je zaslúžené a verím tomu, že nás to nabudí do ďalších zápasov.“

Ladislav Pecko , tréner MFK Ružomberok “B“: „Nemôžem to hodnotiť dobre, lebo sme tento zápas prehrali a keď to prehráte  takouto penaltou, tak ma to mrzí. Bohužiaľ, tak ako  v jesennom stretnutí v Bystrici tak i dnes si myslím, že sme boli futbalovejší a hrali sme lepší futbal. Aj dnes rozhodli skúsenosti a s Bystricou nemáme ani bod.“

Saša Savič, kapitán MFK Dukla: „Bol to náročný zápas. Hrali sme proti mladému behavému mužstvu, ktoré nás vytrápilo. Prvý polčas, aj keď sa hral medzišestnástkový futbal, sme mali náznaky dobrých šancí.   V druhom polčase po premenenej jedenástke sme si priebeh zápasu ustrážili. Myslím si, že to bolo aspoň o ten jeden gól naše zaslúžené víťazstvo.“

Miladin Vujoševič, strelec gólu MFK Dukla: „Zápas tak ako sme očakávali bol veľmi ťažký. Mladí ružomberskí hráči počas celého zápasu hrali dobre. V druhom polčase sme dokázali dať gól z penalty a sme veľmi šťastní, že sme dnes získali tri body.“

Najbližšie majstrovské futbalové stretnutia odohrá MFK Dukla  Banská Bystrica v sobotu 14. marca o 14:30  hod. na „domácej pôde“ vo Zvolene proti MŠK Púchov.

Autor: Jožo Ivan, Foto: MFK Ružomberok