Duklisti remizovali v Dubnici po výbornom druhom polčase + HLASY

11 /

Banskobystrická mestská Dukla remizovala v 13. kole druhej futbalovej ligy na ihrisku súpera s Dubnicou nad Váhom 1:1. Nezachytila síce úvod stretnutia, avšak v druhom polčase zlepšenou hrou vyrovnala a mohla dokonca i zvíťaziť.

Prvú strelu duelu sme mali my. V štvrtej minúte strieľal spoza šestnástky Starší, ale lopta išla vedľa žrde. Domáci využili hneď prvú vážnejšiu príležitosť. Z ľavej strany dostal dobrú prihrávku do úniku Rajmond Mikuš a nášho gólmana obstrelil – 1:0. Dubničanov gól vzpružil a mali i ďalšie šance. Po ďalšom úniku Mikuša zakončoval pred bránkou kanonier Vujoševič, ale lopta skončila na tvári Krejčího. Ten sa musel z tejto situácie otriasť a čeliť ďalším strelám súpera. Našťastie Vujoševič z dobrej pozície prestrelil našu svätyňu a Plevovu šancu z pravej strany dobrý Krejčí chytil. Dukla mala iba jednu koncovku v podaní Snitku, ale domáce defenzíva loptu zblokovala. V závere polčasu to vyskúšal zo spleti hráčov v šestnástke Janco, ale i naša obrana sa vyznamenala a odvrátila nebezpečnú situáciu aspoň na rohový kop.

V druhom polčase mali najprv veľkú možnosť Dubničania, až traja sa rútili na nášho brankára, ktorý našťastie kryl ľahkú strelu. Potom už dominovali na ihrisku Bystričania. V 61. minúte si vypracovali šancu po akcii z pravej strany, konkrétne po osi Snitka – Starší – Kolláti, posledne menovaný však nemieril medzi žrde. Gólová akcia sa zrodila až o dve minúty neskôr. Rohový kop zahral Polievka a Matej Starší z rohu päťky krížnou strelou mieril do dolného rohu Digaňovej svätyne – 1:1. Vyrovnávajúci zásah nás nabudil a mali sme i ďalšie skvelé príležitosti. Po centri Staršieho Polievka spoza 16-ky opečiatkoval brvno, k následnej dorážke sa dostal Prikryl, ktorý tvrdo pálil, ale brankár vyrazil loptu, tá ešte spadla na nohu Vajdovi, žiaľ ten mieril vedľa. Zaujímavý bol ešte zrazený pokus nášho Žilinca z diaľky, na opačnej strane sa prezentoval razantnou strelou z hranice šestnástky Mikuš, Krejčí bol proti. V závere mal veľkú príležitosť po centri Staršieho Vajda, ale z hranice malého vápna netrafil dobre loptu. Duel sa teda skončil spravodlivou remízou.

Tréner Banskej Bystrice Stanislav Varga pre bystricoviny.sk duel zhodnotil nasledovne:

„Nezačali sme dobre. Domácim patril prvý polčas, dali gól a mali aj ďalšie šance, pri ktorých nás podržal brankár Krejčí. Mohlo byť teda 2:0, no našťastie sme v druhom polčase vyrovnali. Po prestávke sme už hrali tak ako si predstavujem. Vytvorili sme si šance, mohli sme aj vyhrať, mali sme dve čisté gólové možnosti, žiaľ nevyužili sme ich. V tejto situácii je každý bod dobrý. Ak budeme hrať v takom nasadení, aké sme predviedli v druhom polčase, tak môžeme bodovať i v zostávajúcich dueloch jesene. Chceme vyhrávať, ale musíme inak pristupovať k začiatkom zápasov a aj psychika musí byť na inej úrovni.“

FK Dubnica nad Váhom – MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:0)

Góly: 8. Mikuš – 63. Starší. Rozhodoval: Kišš. ŽK: Pleva, Štefánek – Migaľa, Kupčík, Kolláti. Diváci: 520.

Zostava MFK Dukla: Krejčí – Migaľa (58. Kolláti), Kupčík, Prikryl, Starší – Malík (64. V. Tóth), Snitka, Vajda, Žilinec, Savić – Polievka (90. Laksík)

Najbližšie hrá naša mestská Dukla ligový duel v sobotu 20. októbra taktiež na ihrisku súpera, konkrétne v Lipanoch o 14.30 hodine.

Ostatné výsledky: Pohronie – Žilina B 1:0, Poprad – L. Mikuláš 0:5, Petržalka – Prešov 1:1, Šamorín – Lipany 2:2, Inter Bratislava – Komárno 2:0, Trebišov – Lokomotíva Košice 1:1, Bardejov – Skalica 0:0.

1. Skalica 29b, 2. Pohronie 29b, 3. Komárno 26b, 4. Petržalka 25b, 5. L. Mikuláš 25b, 6. Poprad 20b, 7. Žilina B 19b, 8. Dubnica 17b, 9. Inter 16b, 10. Prešov 15b, 11. Šamorín 15b, 12. B. Bystrica 13b, 13. Trebišov 12b, 14. Lokomotíva 11b, 15. Lipany 10b, 16. Bardejov 9b.

Autor: (bl, ji), Foto: Zdroj facebook + ilustračné