Dukla ratovala cenný bod so Šamorínom, 1. miesto má vo svojich rukách + HLASY

5 /

Naši futbalisti banskobystrickej Dukly v 28. kole druhej ligy remizovali vo Zvolene so Šamorínom 1:1, keď vyrovnávajúci gól strelili v piatej minúte nadstaveného času. Prerušili tak súperovi šesťzápasovú víťaznú sériu a v boji o prvé miesto v tabuľke majú všetko vo vlastných rukách. Ak vyhráme zostávajúce dva duely v súťaži, nemusíme sa pozerať na aktuálne prvý Liptovský Mikuláš. Ten totiž odohrá už iba jeden duel.

V prvom polčase sme mali niekoľko šancí na otvorenie skóre stretnutia. V štvrtej minúte po prihrávke Staršieho strieľal Hanes z hranice šestnástky vedľa žrde. Veľkú možnosť mal o dve minúty neskôr Snitka, spoza pokutového územia mieril do odkrytej časti svätyne súpera, no trafil brvno. Potom po rohovom kope Polievku sa odrazená lopta dostala k Hanesovi, ten prekopol bránku. Šamorín pohrozil až v 21. minúte Boatengom, prenikal po pravej strane, dostal sa pred Hrušku, no v rozhodujúcej chvíli mu zmaril koncovku dovoleným spôsobom Nosko, odvrátil loptu na roh. My sme mohli streliť gól po štandardke Polievku, lopta putovala do šestnástky ku Kupčíkovi, ktorý ju zblízka poslal nad brvno. Po dlhom aute to skúšal v 35. minúte spoza šestnástky náš kapitán Polievka, ale Száraz zasiahol bez väčších problémov. O pár sekúnd nemal prácu, pretože Kvocera z pravej strany veľkého vápna strieľal nepresne. Po chybnej rozohrávke hostí bola ešte pred polčasom nebezpečná strela Hanesa ľavačkou, iba tesne minul pravú žrď. Nevyužité príležitosti nás napokon mrzeli. Šamorínčanom vyšiel v nadstavenom čase prvého dejstva brejk. Po ľavej strane potiahol akciu Švec, cez Jenča sa dostala lopta k Rymarenkovi, ktorý spoza šestnástky napriahol parádne k žrdi, Hruška bol prikrátky – 0:1.

Druhý polčas sme začali aktívne. Polievka posielal dobrú loptu pred bránku, ale Starší nedokázal zmeniť jej smer, Száraz bol teda na mieste. Náš kapitán to skúšal aj v 54. minúte z vrchnej časti pokutového územia, mieril nad ľavý horný roh bránky. Potom mali dobrú možnosť hostia, konkrétne Jančo, strieľal z vnútra šestnástky len tesne vedľa žrde. Snahu nášmu mužstvu uprieť nemožno, ale nevychádzali nám rohové kopy a do šancí sme sa s pribúdajúcimi minútami dostávali pomenej. Súper začal viac brániť. Száraz zasahoval v 77. minúte po koncovke Polievku z hranice veľkého vápna. O šesť minút neskôr po centri Migaľu hlavičkoval Tóth tesne vedľa bránky. Veľkú možnosť mal o pár sekúnd Polievka, bol voľný na pravej strane šestnástky, pálil k žrdi, kde bol Száraz. Konečne sme mali možnosť aj po rohovom kope. Hlavičkoval Starší, gólman Šamorína bol znovu proti. V poslednej minúte riadneho hracieho času to skúšal z prvej bez prípravy Kupčík, loptu však poslal nad brvno. Hostia ale prišli po druhej žltej karte o svojho kapitána Juraja Pančíka, tomu sa v už v nadstavenom čase nechcelo píliš z ihriska, takže arbiter musel posunúť extra čas na piatu minútu a v nej nám to napokon vyšlo. Vajda parádne zabojoval na pravej strane ihriska, od autovej čiary vyslal preťažený center, Száraz ho podbehol a Migaľa v páde hlavou vyrovnal na 1:1. Zaknihovali sme tak cenný bod, ktorý môže byť v konečnom zúčtovaní možno i rozhodujúci v boji o prvé miesto v tabuľke.

MFK Dukla Banská Bystrica – FC ŠTK 1914 Šamorín 1:1 (0:1)

Góly: 45+1 Rymarenko – 90+5 Migaľa. Rozhodoval: P. Greško. ŽK: Migaľa, Polievka – Vera, Boateng, J. Pančík. ČK: 90+1. J. Pančík po 2ŽK. Bez divákov.

MFK Dukla: Matúš Hruška – Migaľa, Kupčík, Nosko, Frimmel (82. Vujošević) – Snitka (63. Richtárech), Willwéber – Kvocera (63. P. Vajda), Hanes (57. V. Tóth), Polievka – Starší

FC ŠTK 1914: Száraz – J. Pančík, Oinkonomou, Stašík, Vera (90. Demjanovič) – J. Švec (70. P. Pinte), D. Veselovský (46. Mezovský), P. Nagy, Rymarenko (90. Szalma) – E. Boateng, Jančo (77. Fuják)

Tréner Banskej Bystrice Stanislav Varga: „Získali sme bod. Sme smutní. Mali sme trošku smolu na začiatku zápasu, nevyužili sme šance, mohli sme dať v prvom polčase góly a bolo by to pre nás ľahšie. Naopak súper dal gól v nadstavenom čase prvého polčasu. Podarilo sa nám však zdvihnúť hlavy hore, išli sme až do samého konca, za čo chcem hráčom poďakovať. Dali napokon v nadstavenom čase gól, máme teda bod, čo je málo, ale možno tento bod môže byť ešte v konečnom zúčtovaní zlatý. Verím, že ten gól v nadstavenom čase nás naštartuje. Trošku na nás totiž padla ´depka´, no sami sa z toho musíme dostať. Stále máme prvé miesto vo svojich rukách, treba však vyhrať zostávajúce dva zápasy. Tu už však rozhoduje aj hlava, psychika, nie až tak futbal. Tieto zápasy na konci súťaže, keď ste pod tlakom, sa hrajú ťažko, čo sa dnes ukázalo.“

Lukáš Migaľa, strelec nášho vyrovnávajúceho gólu: „Boli to nervy, ale nemalo k tomu vôbec dôjsť. Mali sme využiť šance v prvom polčase, teda počas celého zápasu, ktoré sme mali. Pre nás je táto remíza ako prehra. Možno ten bodík napokon bude zlatý, no my sme mali v prvom polčase zo päť čistých šancí. Ak chceme hrať o prvé miesto, tak ich musíme premeniť. Takto sa to ďalej nedá, musíme si sami vstúpiť do seba a zamakať tieto zostávajúce dva zápasy, získať šesť bodov. Čo sa týka môjho gólu. Prišiel dobrý center z pravej strany, videl som, že brankár ho trošku podbehol a ja som sa iba snažil trafiť loptu. Som šťastný, že aspoň ten vyrovnávajúci gól sa nám podarilo dať v závere.“

Matej Starší, náš netradičný útočník: „V tejto sezóne som už vystriedal viacero postov, takže nebolo to pre mňa na hrote nič nové, už som aj v útoku hrával. Do zápasu sme dobre vstúpili. Nasadenie nemožno nikomu vyčítať. Mali sme tam tri veľmi dobré šance. Prvý polčas rozhodol o tom, že sme dnes nezvíťazili. Potom prišiel pred koncom polčasu trest. V druhom polčase sa nám ťažko dobýjalo súpera, našťastie sme vybojovali aspoň bod. My vieme, že sa už na nikoho nemôžeme spoliehať. Musíme si to uhrať sami. Čakajú nás dva ťažké zápasy, jeden vonku, druhý doma. Urobíme všetko pre to, aby sme v oboch zvíťazili a získali prvé miesto v tabuľke.“

Martin Rymarenko, strelec gólu Šamorína: „Môžeme polemizovať o tom, či sme stratili dva body alebo získali jeden, keďže gól sme inkasovali v 95-tej minúte. Úprimne však musím povedať, že tento zápas bol remízový. Vedeli sme, že Banská Bystrica má kvalitné, skúsené mužstvo. My sme sa mu prišli vyrovnať, pretože sme boli v pohode pred týmto zápasom. Myslím si, že sa nám to aj darilo. Remíza sedí tomuto stretnutiu, no veľmi nás mrzí, že sme dostali gól v poslednej nadstavenej minúte.“

Michal Kuruc, tréner Šamorína: „Prvý polčas bola lepšia Banská Bystrica. Treba uznať, že domáci mali šance, ukázali svoju kvalitu. My sme hrali trošku menej to, čo sme chceli hrať. Teda kombinačnejšie. Keď sme už hrali kombinačne, tak sme si vytvorili nejaké príležitosti. Trošku ma mrzí, že sme boli akosi zľaknutí, nehrali to, čo vieme hrať. Bystrica má však dobré mužstvo, ukázala to. Dali sme jej však napokon gól do šatne a v druhom polčase sme už boli lepší, aktívnejší, no stále sme si vytvorili málo šancí. Je to teda asi zaslúžená remíza, hoci nás mrzí ten gól v poslednej nadstavenej minúte.“

Ostatné výsledky: Dubnica – Komárno 3:0, Skalica – Bardejov 1:0, Trebišov – L. Mikuláš 0:2, Podbrezová – Košice 0:0, Poprad – Púchov 3:5, Slovan B – Petržalka 2:1.

Naša mestská futbalová Dukla najbližšie odohrá predposledný duel v súťaži v sobotu 15. mája o 17.00 hodine v Komárne.

1. L. Mikuláš 57b#, 2. B. Bystrica 55b, 3. Podbrezová 50b, 4. Skalica 49b, 5. Košice 45b, 6. Šamorín 40b, …. 8. Komárno 37b … 13. Bardejov 28b, 14. Slovan B 18b, 15. Poprad 3b#.