Dukla porazila na Štiavničkách aj FK Poprad, sme druhí v tabuľke II. futbalovej ligy + HLASY

0 /

V siedmom kole privítali futbalisti MFK Dukla v sobotu na banskobystrických Štiavničkách v druholigovom šlágri tretie mužstvo tabuľky futbalistov FK Poprad. A bolo to opäť víťazný zápas našich chlapcov.

Ešte pred samotným stretnutím boli prítomní diváci svedkami milej udalosti. Domáci hráč Gabriel Snitka nastupoval na toto stretnutie s poradovým číslom 100 odohratých druholigových stretnutí za našu  Duklu. Pri tejto príležitosti mu generálny manažér MFK Dukla Milan Smädo spolu so zástupcom Medzinárodnej federácie futbalových štatistikov a historikov, dvorným historikom a štatistikom Dukly Jaroslavom Šiškom i majstrom Európy 1976 a dvojnásobným majstrom republiky , bývalým hráčom Dukly Pavlom Michalíkom poďakovali za jeho prínos pre Duklu a odovzdali  mu darčekový kôš. Symbolický dres Dukly s číslom 100 bude tomuto rodákovi  z Banskej Bystrice a odchovancovi  Dukly pripomínať  druholigové futbalové zápasy odohraté za náš futbalový klub.

V úvodných minútach futbalového zápasu hráči oboch mužstiev sa snažili zo zabezpečenej obrany vyrážať do rýchlych protiútokov. Už v tretej minúte Kukoľ odvracal hlavičkou  na rohový kop sľubne sa vyvíjajúcu akciu Polievku. V 10 minúte sa do dobrej streleckej šance dostal Starší, ktorého prihrávkou našiel na pravej strane hosťujúcej šestnástky Vaščák, ale jeho strela išla len do ľavej bočnej siete brankára Maleca.

O tri minúty sa predchádzajúca situácia zopakovala ako cez kopirák. Tentoraz strela Staršieho išla nad bránu hostí. V 26 minúte Zošák z 30 metrov vystrelil priamo do rúk Nôtu. Z protiútoku Willwéber z rovnakej vzdialenosti pálil nad hosťujúcu bránu. Sľubná situácia sa pre náš kolektív vyskytla v 33 minúte, keď trestný kop z hranice 35 metrov napálil Prikryl priamo do hosťujúceho múru.

O dve minúty nato sa veľmi peknou strelou pod brvno prezentoval Willwéber, ale hosťujúci brankár Malec loptu vytlačil nad svoju bránu. V 42. minúte zahrával Róbert Polievka z hranice šestnástky trestný kop za ruku jedného z obrancov hostí. Jeho tvrdá strela sa odrazila od pravej žrde do siete hostí a Dukla viedla 1:0.

Lepší vstup do druhého polčasu mali hostia. V 48 minúte na centrovanú loptu z pravej strany, ktorá išla popred bránu Nôtu, nedosiahli Andrič ani Slebodník. V 55 minúte zahrával Kukoľ trestný kop z 21 metrov..Jeho strela išla vedľa ľavej žrde domácej brány. V 69 a 70 minúte   Polievkove sóla po ľavej strane s námahou likvidovala hosťujúca obrana na čele s brankárom Malecom. Ten úspešne zasiahol i o päť minút neskoršie po úniku Viktora Tótha.

V 79 minúte Blažej Vaščák  takmer v stredovom kruhu vypichol loptu Pajerovi a samostatný únik zakončil druhým gólom na 2:0. V 83 minúte dosiahli gól aj hostia, ale rozhodca Michal Smolák ho pre postavenie mimo hry správne neuznal. V závere zápasu si domáce mužstvo víťazstvo ustrážilo.

V tabuľke II. futbalovej ligy sa tím MFK Dukla Banská Bystrica dostal na druhú priečku o 3 body za Dubnicu a tri body pred Poprad. Ďakší zápas 8. kola odohrajú Bystričania v sobotu 7. septembra o 19:00 hod. v Skalici.

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Poprad 2:0 (1:0)

Góly: 42.Polievka, 79.Vaščák

Žlté karty: Kukoľ, Lopes Da Silva Junior, Enzo Acosta, rozhodovali: Michal Smolák – Matej Zemko, Jakub Košecký, 1 257 divákov.

MFK Dukla: Nôta – Migaľa, Gaško, Prikryl, Savič – Snitka, Willwéber – Starší, Tóth (89.Kupčík), Polievka (81.Hrudkay) – Vaščák (85.Dolný)

FK Poprad: Malec – Kukoľ, Pajer, Horváth, Zekucia – Lopez Da Silva Junior – Yanchak, Zošák (88. Grešák), Jančo (58.Galovič), Slebodník (58.Acosta) – Andrič

Marek Petruš, tréner FK Poprad: „Domáci dali dva góly, myslím si, že vyhrali zaslúžene. Bol to taktický boj, ani jedno mužstvo nechcelo otvoriť hru. My sme v prvom polčase pomerne slušne bránili, ale smerom dopredu sme boli neškodní. Gól sme dostali po štandardnej situácii tesne pred odchodom do kabín. Do druhého polčasu sme išli s tým, že sme chceli vyrovnať. Tiež sme mali šancu z trestného kopu, ale Kukoľova  strela išla mimo brány. V čase, keď sme preberali iniciatívu, mal najväčšiu gólovú šancu Galovič, ale ju nevyužil a školácka chyba Pajera nás pripravila o lepší výsledok.“

Štefan Rusnák, asistent trénera MFK Dukla: Bol to zápas druhého s tretím. Určite sme chceli doma uspieť a predĺžiť víťaznú sériu. Súpera sme okrem jednej šance do ničoho nepustili. Vzadu sme si to postrážili, dali dva góly a myslím, že sme  zaslúžene vyhrali.“

Lukáš Migaľa, obranca MFK Dukla: „Veľmi ťažký zápas o priame druhé miesto. Myslím, že sme hostí do nejakej vážnej situácie nepustili, my sme svoje šance využili a zaslúžene sme získali tri body, z ktorých sa všetci tešíme. Bol to z našej strany výborný kolektívny výkon, na ihrisku sa navzájom dopĺňame a ukazujeme, že i v kabíne tvoríme výbornú partiu.“

Gabriel Snitka – stý zápas v drese Dukly v druhej lige: „Poprad má dobré konsolidované mužstvo. Už niekoľko sezón sa pohybujú na vrchných priečkach  druholigovej tabuľky a snažia sa postúpiť do prvej ligy. Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Nebolo to pre diváka tak atraktívne ako predtým s  “béčkami“ .Bol to zápas viac o taktike a súbojoch. Rozhodol prvý gól pred prestávkou, ktorý nám pomohol. Vedeli sme, že druhý polčas sa budú tlačiť dopredu. My sme sa snažili brániť a vyrážať do rýchlych protiútokov. Jeden z nich Blažej Vaščák využil a my sme zaslúžene vyhrali 2:0.“

Autor: Jožo Ivan, Foto: Samo Telúch a ilustračné