Dukla oficiálne potvrdila, že jej ´farmou´ bude druholigový Dolný Kubín

ŠPORT
2 /

V utorok 28. júna náš futbalový účastník najvyššej súťaže na Slovensku MFK Dukla Banská Bystrica definitívne a oficiálne potvrdil spoluprácu s MFK Dolný Kubín. S týmto nováčikom 2. ligy uzavrel dohodu o striedavých štartoch hráčov.

Dolnokubínčania absolvovali viacero rokovaní i s ďalšími futbalovými klubmi, ktoré im predložili návrh spolupráce. Napokon sa rozhodli pre zmluvu s našou banskobystrickou Duklou.

„Podpisy prebehli v spoločnosti rodáka z Oravského Podzámku, športového riaditeľa Dukly Jozefa Moresa. Všetky strany veria, že spolupráca bude obojstranne prospešná. Zmluvné strany sa zaviazali na pôsobení hráčov z najvyššej súťaže v drese Dynama,“

– píše oficiálna facebooková stránka dolnokubínskych futbalistov s názvom MFK Dynamo Dolný Kubín.

Jozef Mores

Klubový web MFK Dukla dal priestor na vyjadrenie aj športovému riaditeľovi Jozefovi Moresovi, ktorý k tejto uzavretej dohode o spolupráci do konca sezóny 2022/2023 povedal:

„Umožňuje nám vyťaženosť a minutáž pre všetkých hráčov nášho kádra. Verím, že pôjde o dobrú vzájomnú spoluprácu a bude na prospech obidvoch strán. Je skvelé, že hráči, ktorí nedostanú adekvátnu minutáž v prvej lige, tak ju môžu dostať v druhej. Dolnému Kubínu takto zabezpečíme skvalitnenie ich kádra pre náročnú sezónu v druhej lige.“

Nováčik duholigovej súťaže z dolnej Oravy sa tak oficiálne stal „farmou“ fortunaligovej Banskej Bystrice.

Autor: (job), Zdroj: MFK Dukla, Foto: titulná fb MFK Dynamo Dolný Kubín