Dôstojná prehra Šalkovej s Trenčínom, v 2. polčase to bola vyrovnaná partia + HLASY

0 /

V utorok večer odohrala 3. kolo Slovnaft cup-u (Slovenského pohára) štvrtoligová Šalková s účastníkom najvyššej slovenskej súťaže, s niekdajším majstrom republiky AS Trenčín. V prvom polčase jasne dominoval favorit spod hradu Matúša Čáka, no v druhom náš tím z okrajovej časti Banskej Bystrice príjemne prekvapil a hral so súperom zvučného mena vyrovnanú partiu.

Prvé dejstvo patrilo jednoznačne hosťujúcim futbalistom. Do vedenia išli v piatej minúte, keď po centri z ľavej strany pálil kapitán Depetris nekompromisne do vinkla – 0:1. Tento futbalista sa po štvrťhodine hry pre zmenu prezentoval peknou prihrávkou z pravej strany, keď loptu ako na podnose naservíroval do šestnástky po zemi Roguljičovi a ten bez prípravy pohotovo zakončil – 0:2. Šalková sa bránila, na polovicu súpera zavítala ojedinele, no po polhodine hry sa jej to predsa len podarilo. Z priameho kopu putovala odrazená lopta k Mikulcovi, ktorý strieľal z väčšej vzdialenosti medzi žrde, no s pomerne ľahkou loptou si bez problémov poradil Šemrinec. Prešla iba minúta a Trenčín navýšil skóre. Presnou strelou k žrdi sa prezentoval spoza šestnástky Corryn3:0. Do prestávky mohli pridať hostia ešte aj štvrtý gól, ale Koolwijk pálil z priameho kopu z asi 18 metrov do brvna a aktívneho Ligeona z pravej strany vychytal brankár Gnida.

V úvode druhého polčasu inkasovali domáci veľmi nešťastný a smolný gól. Ligeon vystrelil z veľkého uhla, Gnida loptu vyrazil nad seba a keď mu padala naspäť nadol, zrazil si ju do vlastnej bránky – 0:4. Miestny hlásateľ následne oznámil futbalistom Šalkovej, že ten kto dá gól, vyhrá prelet balónom nad Banskou Bystricou s Ibrahimom Maigom. Trenčín hral až príliš profesorsky. Náš tím sa teda viackrát dostával pred bránku súpera a častejšie hrozil. V 74. minúte sa napokon aj dočkal. Gnida napravil svoju chybu z úvodu polčasu, poslal peknú loptu dopredu, dostala sa až za obrancov AS na Ondreja Dobrotu a ten ju šikovne trafil pred vybiehajúcim Šemrincom – 1:4. Až v 80. minúte si Trenčania po dlhej odmlke vypracovali nebezpečnejšiu príležitosť, po centri z pravej strany Depetris hlavičkoval vedľa. Na opačnej strane mal výbornú možnosť striedajúci Binder, z rohového kopu sa k nemu dostala odrazená lopta, no z voleja ju poslal tesne nad brvno. V 88. minúte mohol pridať druhý gól Dobrota, keď z pravej strany zakončoval pekne po zemi, proti bol gólman Šemrinec a následne z rohového kopu ešte hlavičkoval nad bránku. Škoda piateho gólu hostí v poslednej minúte, keď v šestnástke mal veľa priestoru Van Kessel a loptu poslal presne k pravej žrdi – 1:5. Rozhodca následne odpískal koniec stretnutia.

FK Šalková – AS Trenčín 1:5 (0:3)

Góly: 74. Dobrota – 5. Depetris, 17. Roguljič, 32. Corryn, 47. Ligeon, 90. Van Kessel. Rozhodoval: Jurenka. ŽK: Neeskens (Trenčín). Diváci: 627.

FK Šalková : Gnida – Štubniak, Pav. Dobrík, Libič (81. Hlavatý), Lašút, Dobrota, Bútora (74. Binder), Mikulec, Palovič, Vučkovič (62. Chovanec)

AS Trenčín:  Šemrinec – Ligeon, Kleščík (61. Križan), Kpekawa, Neeskens – Koolwijk – Roguljič (46. Kadák), Lamine (70. Abdul) – Van Kessel, Depetris, Corryn

Ondrej Dobrota, jediný strelec Šalkovej: „Je to skvelý pocit dať gól Trenčínu. Podľa mňa sme na ihrisku odovzdali všetko, čo sme mohli. Bol to výborný zápas, na ktorý prišlo i veľa divákov, za čo sme im vďační. Bolo vidieť, že si zápas užívali. Gól proti takémuto súperovi určite poteší. Bolo ťažké sa dostať do takej pozície, aby som mohol skórovať, ale som rád, že to tam padlo. Brankár Gnida spravil vynikajúci výkop, videl som, že lopta má dobrú rýchlosť a zbadal som, že na klzkom teréne to obranca súpera nejako nestíha. Skúsil som ho predbehnúť a vyšlo to. Špičkou som to trafil pomedzi nohy brankárovi, aj so šťastím to tam trošku padlo. Mal som potom ešte dve možnosti pridať druhý gól, no išlo o náročné situácie. Bohužiaľ nepadlo mi to tam, nemôže všetko skončiť gólom.“

Dobrota nemohol čeliť ani otázke, či sa teší na let balónom s Ibrahimom Maigom, teda cenu pre strelca, ktorú vyhlásil hlásateľ počas zápasu: „Samozrejme, že sa teším. Takéto niečo sa neodmieta (smiech). No bola to ´sranda´, nemusíte sa báť.“

Tréner Šalkovej Marek Jobko hodnotil duel nasledovne: „Súper z Fortuna ligy má oveľa viac tréningových jednotiek za týždeň. My trénujeme iba trikrát a bolo to aj vidieť. Trenčín je pohybovo úplne niekde inde, ale som rád, že chalani dnes vydali zo seba všetko. Splnilo sa mi to, čo som povedal pred zápasom, že by sme mohli byť Fortunaligistovi dôstojným súperom. Ja som teda maximálne spokojný aj za chalanov a takéto sviatočné zápasy nám tiež pomôžu, rovnako tak i ´dedine´ Šalková. Môžem byť spokojný s výsledkom i s predvedenou hrou mojich zverencov. Škoda len toho piateho gólu na samom konci stretnutia, predsa len 1:4 by bol prijateľnejší výsledok.“

Kapitán Trenčína, strelec úvodného gólu zápasu David Depetris povedal: „Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý. Rýchlo sme otvorili skóre zápasu, góly sme dali po pekných akciách, boli sme efektívni. Na začiatku druhého polčasu sme pridali štvrtý gól, no potom sme neboli až tak dobrí na lopte. Stratili sme trošku koncentráciu a inkasovali sme gól. Na konci sa nám však podarilo streliť aj piaty presný zásah a sme šťastní, že sme postúpili do ďalšieho kola. Bola tu dobrá atmosféra, prišlo veľa ľudí, mohli vidieť Fortuna ligových hráčov v akcii. My sme radi, že domáci nedali v prvom polčase gól, čo by mohlo skomplikovať vývoj. Naopak skóre sme otvorili my, pridali ďalšie góly a následne si to už ustrážili.“

Autor: (job), Foto: autor