Bystrickým futbalistom stačila na bod s Trenčínom jedna šanca + HLASY

5 /

V piatkovej predohrávke 20. kola futbalovej Niké ligy Banská Bystrica remizovala s Trenčínom 1:1. Do vedenia išli domáci Polievkom jeho 11 gólom v sezóne, ale aktívnejší futbalisti spod hradu Matúša Čáka zaslúžene vyrovnali Gajdošom.

V prvom polčase boli viac na lopte hostia, boli aktívnejší a vytvorili si šance. Už v osemnástej minúte poslal loptu pred bránku z pravej strany Kmeť a Hollému chýbali centimetre aby skóroval. Potom bola hlavička Ibrahima nebezpečná, no nepresná a Bondarenko z hranice päťky pálil tesne nad brvno. Najväčšiu šancu mali Trenčania v 41. minúte. Po prihrávke Ibrahima mal gól na kopačke v malom vápne Soares, avšak mieril do žrde.

Na začiatku druhého polčasu sa Gajdoš ocitol pred brankárom Hruškom v šestnástke, no z čista jasna neposlal loptu do odkrytej bránky. A tak prišiel trest. Po centri Marquinha sa presadil pri žrdi hlavou kanonier Róbert Polievka a bolo 1:0. Trenčania ani po inkasovanom góle nepoľavili a v 70. minúte vyrovnal na 1:1 spoza šestnástky parádnou strelou presne k žrdi Gajdoš.  Bližšie k trom bodom boli hostia. V nadstavenom čase nevyužil veľkú šancu Hollý, po centri Soaresa zakončoval šikovne pätičkou, no lopta putovala priamo do tváre Hrušku. Tímy si tak body delili.

MFK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 1:1 (0:0)

Góly: 58. Polievka – 70. Gajdoš. Rozhodovali: Ruc – Pozor, Kmec. ŽK: Marquinho – Gong. Diváci: 836.

Zostavy

Banská Bystrica: Hruška – Pišoja, Hlinka, Willwéber, Záhumenský – Veselovský (80. Depetris), Richtárech (76. Považanec), B. Ľupták, Marquinho (85. Hanes) – Polievka, Rymarenko

Trenčín: Kukučka – Kmeť, Bondarenko, Stojsavljevič, Kozlovský – Bariš – Gong (76. Sunday), Ibrahim, Gajdoš (90+1 Hájovský), Soares – D. Hollý

Mário Auxt, tréner B. Bystrice: „Chceli sme v tomto zápase možno niečo zmeniť a v prvom polčase nám to až tak nevychádzalo. Súper svojou kvalitou a silou na lopte nás viac zatlačil do defenzívy. Chceli sme byť viac nebezpečnejší smerom dopredu, čo nám nevychádzalo. Bolo tam veľa strát lôpt pri našom prechode dopredu a tým sme boli aj málo silní na lopte. Museli sme viac brániť. V druhom polčase sme určité veci zmenili, podarilo sa nám streliť gól. Trenčín bol však stále na lopte silnejší, ale darilo sa nám zatvárať priestory. Napriek tomu sa hosťom podarilo vyrovnať. Duel ukázal kvalitu. My sme spokojní s bodom, lebo sme mali v defenzíve dvoch vykartovaných hráčov, ktorí nemohli nastúpiť. Museli sme urobiť zmeny. Nastúpili dvaja noví hráči, ktorí ešte nie sú zžití s našimi vecami tak ako očakávame. Som spokojný, že hrali od začiatku a ukázali takisto, prečo sme ich sem povolali.“

Róbert Polievka, kapitán a strelec Banskej Bystrice: „Je to cenná remíza. Išli sme s nejakou taktikou do zápasu a snažili sme sa plniť to, čo nám bolo naordinované. Sčasti nám to aj vychádzalo. Samozrejme, chceli sme byť trošku nebezpečnejší vpredu, ale Trenčín nás donútil ich hrou do bloku. Majú tie krídla naozaj veľmi nepríjemné. Bolo ťažké sa potom dostávať dopredu, keď sa nás stále snažili pressovať. Zatlačili nás hostia. Myslím si, že to bola i napriek tomu zaslúžená remíza. Opticky mali možno viac z hry, aj nás podržal Matúš Hruška, ale na domácom ihrisku si nemôžeme povedať, že sme spokojní s bodom, aj keď v tomto prípade asi aj áno. Teší ma, že môj gól viedol aspoň k bodu. Som tu na to, aby som tie góly dával, budem sa tešiť, ak budú mužstvu hlavne prinášať body. Každý to má teraz ťažké z tých mužstiev, ktoré chcú ísť do prvej šestky. Trenčín, Dunajská aj Podbrezová majú ťažké žreby, takisto aj my. Bude to ešte ťažké. O to je to krajšie a atraktívnejšie pre súťaž, lebo stále sa o niečo hrá a dve kolá pred začiatkom nadstavby ešte nie je rozhodnuté o ničom.“

Dominik Veselovský, novic, prvý zápas za Banskú Bystricu „Cítil som sa dobre, hral som po dlhšej dobre. Tempo bolo vysoké, dobrý zápas z oboch strán a dúfam, že to bude z mojej strany lepšie. Trénoval som s mužstvom možno týždeň, takže ešte to bude chvíľku trvať. Dúfam, že v Trnave to bude lepšie a vytvoríme si viac gólových príležitostí. Zápas s Trenčínom bol bežecky náročný, stálo nás to veľa síl, ale dobre sme ich bránili v tom bloku, kde sme ich čakali, chceli sme hrať na tie kontry. Sme vďační aj za jeden bod. Remíza je určite spravodlivá, mali aj oni šance, my sme si tiež niečo vypracovali, ale po takom výkone, aký sme predviedli, je to zaslúžená remíza.“

Artur Gajdoš, strelec gólu Trenčína: „Vzhľadom na priebeh zápasu určite nie sme spokojní s bodom. Boli sme lepší v prvom aj druhom polčase. Vytvorili sme si dostatok šancí, ale nepremenili sme ich. Dnes nám nejako nebolo súdené skórovať. Chvalabohu za ten vyrovnávajúci gól. Škoda, že sme nepridali ešte ten víťazný. Mňa každý gól poteší, ale v momentálnej situácii by som ho vymenil za tri body. Máme pred sebou ešte posledné dva zápasy základnej časti a budeme chcieť uspieť v oboch. Čo sa týka šance na začiatku druhého polčasu, tak loptu som dočahoval, čítal som tú prihrávku, že ju bude dávať do stredu. Trošku mi skočila a musel som počkať, kým mi padne na nohu. Potom už bol blízko mňa brankár a dobre to vyrazil na roh. Pri tých nevyužitých šanciach, ťažko k tomu niečo povedať. Posledné dva zápasy nám to tam padalo, ale nemôže to byť vždy tak, že z každej šance dáme gól. Budeme sa to snažiť zmeniť a verím, že najbližšie proti Slovanu tie šance premeníme.“

Dominik Hollý, hráč AS Trenčín: „Pri tej poslednej šanci v nadstavenom čase som sa to snažil dať pätičkou do bránky a videl som, že som to brankárovi napálil do hlavy. Potom som to skúšal už len ľavačkou a netrafil som ani bránku. S bodom spokojní nie sme, lebo sme boli celý zápas lepší. Proste nedávame góly. To je naša zlá stránka. Musíme sa na tréningoch snažiť každú šancu premieňať. Dúfam, že nám to v ďalších zápasoch bude padať. Ja som mal dve šance, Eynel dal do žrde, mali sme kopu šancí. Neviem, možno väčší pokoj na lopte a umiestniť to k žrdi. Boj o prvú šestku je vyrovnaný, musíme hrať každý zápas naplno a bojovať.“

Ilija Stolica, tréner Trenčína:Bol to dobrý zápas. Ukázali sme našu hru, teda to, čo chceme hrať. Napriek tomu, že sme predviedli svoj futbal, mali sme veľa kombinácií, držali sme loptu, často sme strieľali a mali i šance, tak neberieme tri body. Som z toho smutný, mali sme smolu  v zakončení. Zaslúžili sme si vyhrať tento zápas, žiaľ nevyhrali sme ho. Domáci tiež ukázali kvalitu. Vďaka kvalitnému strelcovi akým je Polievka stačila Bystrici aj jedna šanca na gól. My sme nepremenili šance, ale posúvame sa kvalitatívne nahor od zápasu k zápasu,

Futbalisti Banskej Bystrice odohrajú nasledujúci zápas v sobotu 24. februára o 15.00 hodineTrnave proti Spartaku.

Autor: (irb), Foto: Zdroj TASR + fb a web klubov