Bystrický brankár Branislav Pindroch s novým kontraktom v Zlatých Moravciach

ŠPORT
0 /

Rodák z Banskej Bystrice, odchovanec futbalovej Dukly Branislav Pindroch predĺžil zmluvu s fortunaligistom FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble. V tomto klube zastáva post brankárskej jednotky a vynasnaží sa ho aj udržať. Podpísal totiž nový ročný kontrakt i s následnou opciou.

Banskobystričan Pindroch prišiel do klubu v Tekove minulý rok v lete. Od začiatku  sezóny 2019/2020 dostal priestor medzi tromi žrďami a stal sa stabilnou jednotkou a oporou mužstva.  Generálny manažér ViOn-u Marek Ondrejka k predĺženiu zmluvy s odchovancom našej Dukly poznamenal:

„Sme radi, že dohodou s Pindrochom sme zavŕšili v tíme skúsenosť, ktorú sme tu chceli mať v ďalšom období. Nechceli sme ísť do akejsi neistoty, ktorú sme mali na brankárskom poste takto pred rokom. Preto bol kontrakt s Braňom prioritou. Počas celej uplynulej sezóny ‚Pinďo‘ ukazoval svoju  kvalitu a stálosť formy. Sme presvedčení, že v tomto trende bude  pokračovať. Tešíme sa, že záujem bol obojstranný, a že pomerne rýchlo  sme dospeli k dohode.“

Braňo Pindroch odišiel z Dukly na začiatku roka 2013 do Karvinej, kde pôsobil viac než štyri roky. Následne zamieril do anglického tímu Notts County a odtiaľ späť na Slovensko k fortunaligistovi do Nitry. Vlani prestúpil do spomínaných Zlatých Moraviec. V dvadsiatich piatich zápasoch udržal desaťkrát čisté konto. Náš banskobystrický brankár na margo nového ročného kontraktu uviedol:

„Samozrejme, za túto sezónu som vďačný. Keď som prichádzal do Moraviec, pozíciu jednotky som si nepredstavoval. Dostal som príležitosť a mám radosť, že ma v niektorých zápasoch tréneri podržali. Snažil som sa vždy odvádzať maximum. Škoda, že nám ušla vysnívaná prvá šestka či pohárové  finále. Napriek tomu, nemáme sa za čo hanbiť a už teraz sa teším na nový ročník.“

Branislav Pindroch má v súčasnosti 28 rokov, v sezónach 2010 – 2013 odchytal v Banskej Bystrici za mužov deväť ligových zápasov. Až v Karvinej sa vypracoval na post stabilnej brankárskej jednotky.  Z Dukly odišiel ako mladý 21-ročný gólman.

Autor: (br), Foto: ilustračné +tasr