Bystrickí futbalisti vyhrali v Petržalke a dostali sa na čelo druhej ligy + HLASY

4 /

V trinástom kole druhej futbalovej ligy nastúpila naša futbalová Dukla v nedeľu dopoludnia na umelej tráve v Bratislave – Petržalke proti FC Petržalka. Domáci hráči nastúpili na začiatok stretnutia v špeciálnych dresoch na podporu Freďa Valacha, ktorý sa nešťastne zranil v dueli proti Liptovskému Mikulášu. Z výhry sa však tešil náš celok. Po výsledku 2:0 sú Bystričania na čele tabuľky, keďže Dubnica v pozícii lídra doma zakopla s Košicami.

Úvod stretnutia patril domácim. Aktivitou hýril predovšetkým kapitán Juraj Piroska, ktorý svojimi prihrávkami vypracoval šance pre Čerňanského a Turčáka. Naša obrana však pracovala spoľahlivo. V desiatej minúte po dvojnásobnom rohovom kope Bystričanov z ľavej strany išla lopta z hlavy Staršieho nad bránku a v 17. minúte Willwéber po štvrtom rohovom kope nastrelil z 12 metrov brvno. O osem minút neskôr sa po prihrávke Pirosku dostal do výbornej šance domáci Kosorín, ale jeho strelu v páde poslal do bezpečia Savič. Potom v 36. a 38. minúte prišla excelentná dvojminútovka nášho mužstva. Najprv Matej Starší po rohovom kope z pravej strany v zhluku brániacich petržalských hráčov upratal loptu do siete – 0:1. Druhý gól pramenil z aktivity Polievku na ľavej strane, ten vyzvŕtal obranu súpera a z jeho prihrávky sa presadil zblízka Jozef Dolný0:2. Záver prvého polčasu patril Dukle, ktorá si umnou, technickou hrou dvojgólový náskok udržala.

V úvode druhého polčasu si chceli domáci vytvoriť tlak, čo sa im však do 60. minúty nedarilo. Až po hodine hry sa do neho začínali dostávať najmä zásluhou Pirosku, ktorý dobrými prihrávkami zásoboval rýchlonohých krídelných útočníkov. Paradoxne pri tomto tlaku mali naši hráči tri gólové šance. V 68. minúte Kamenár vytlačil na rohový kop delovku Willwébera, v 73. minúte Dolného prihrávku v pokutovom území smerujúcu na Laksíka jeden z obrancov Petržalky zlikvidoval. A brankár Kamenár následne ešte zneškodnil dve tvrdé strely Polievku. V 78. minúte Dolný uvoľnil Polievku a náš stredopoliar z päťky mieril nad domácu bránku. Podobne to bolo aj v 81. minúte, kedy Polievkova strela išla nad brvno. O štyri minúty neskoršie Hrudkayovu tvrdú strelu smerujúcu do bránky po ľavej ruke Kamenára s vypätím všetkých síl gólman Petržalky chytil. Na konci duelu mal šancu ešte domáci Turčák, ale brankár Nôta za svoj chrbát loptu nepustil. Záver kvalitného zápasu naši chlapci zvládli. Podali výborný, kolektívny výkon, všetci hráči Dukly si zaslúžia absolutórium. Do výborného rámca tohto stretnutia prispel i veľmi dobrý výkon rozhodcu Micheľa.

FC Petržalka – MFK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:2)

Góly: 36. Starší, 38. Dolný. ŽK: Kolčák – Holub, Gaško. Rozhodoval: Micheľ. Diváci: 1022.

MFK Dukla: Nôta – Starší, Gaško, Prikryl, Savić – Willwéber, Snitka – Holub (79. Hrudkay), Dolný, Polievka (86. Kolláti) – Vaščák (70. Laksík)

FC Petržalka: Kamenár – Horník, Kolčák, J. Nemec, Kupec (85. M. Ondruš), Szöcs, Christina (46. T. Nagy), Turčák, Kosorin, Piroska (C), Čerňanský (81. Gašparovič)

Jozef Dojčan, tréner Petržalky: „Videli sme veľmi kvalitný druholigový zápas s kvalitným súperom. Myslím si, že viac by tomuto duelu svedčila remíza. I my sme mali dobré príležitosti. Hostia však mali v tíme silné individuality. Boli efektívnejší vo finálnej fáze. Mrzí nás to. Chlapcom nemám dnes čo vyčítať, vymačkali sa na maximum. Bohužiaľ neboli sme v niektorých momentoch dôrazný tak v našej ako i súperovej šestnástke.“

Štefan Rusnák, asistent trénera MFK Dukla: „Prvý polčas sme zvládli výborne. Dali sme dva góly a okrem nich sme nastrelili brvno a žrď. Druhý polčas výborným technickým a taktickým výkonom všetkých hráčov sme si víťazstvo ustrážili. Tešíme sa už na ďalšieho súpera.“

Matej Starší, strelec nášho prvého gólu: „Rozohrávali sme roh z pravej strany. Po ňom som sa v zhluku hráčov dostal k odrazenej lopte, ktorú som špičkou kopačky upratal do bránky. Mojim zámerom bolo kopnúť loptu do ľavej strany, ale tým, že som ju mal ďaleko od nohy, tak som ju trafil len špičkou kopačky, zmiatol som aj brankára a lopta sa dostala do bránky, za čo som rád.“

Jozef Dolný, strelec nášho druhého gólu: „Som rád, že som dal gól a pomohol nášmu mužstvu k trom bodom. Zvládli sme to ako tím. Prvých dvadsať minút sme si zvykali na umelú trávu a Petržalka mala viac z hry. Potom sme to prevzali my. V druhom polčase sme mali ďalšie šance po pekných akciách. Gól už nepadol, ale spokojní odchádzame domov s tromi bodmi.“

MFK Dukla odohrá najbližší duel v druhej futbalovej lige v sobotu 19.októbra o 14.30 hodine v Žiari nad Hronom proti poslednému celku tabuľky Slavoju Trebišov.

Ostatné výsledky: Dubnica – Košice 0:1, Bardejov – L. Mikuláš 1:3, Žilina B – Skalica 4:2, Slovan B – Púchov 2:0, Šamorín – Poprad 0:1, Trebišov – Komárno 3:1, Ružomberok B – Podbrezová odložili.

1. B. BYSTRICA 31b, 2. Dubnica 31b, 3. Žilina B 27b, 4. Poprad 27b, 5. Skalica 26b, 6. Ružomberok B 19b*, …. 15. Šamorín 9b, 16. Trebišov 7b.