Bystrickí futbalisti nenašli recept na defenzívu Michaloviec, prehrali 0:1 + HLASY

5 /

V 5. kole nadstavby o udržanie sa vo futbalovej Niké ligy Banská Bystrica prehrala s Michalovcami 0:1, keď znovu nastúpila bez zraneného kapitána Polievku. Tím spod Urpína tak nenadviazal na päť duelov v rade, v ktorých bodoval. Vo forme hrajúci Zemplínčania neprehrali siedmy duel v rade a brankár Frelih neinkasoval už 520 minút. Ešte pred úvodným výkopom si cenu pre najlepšieho hráča Niké ligy za mesiac marec prevzal bystrický útočník Martin Rymarenko.

V prvom polčase boli aktívnejší hostia, ale strelám Žofčáka, van Kessela a Arevala chýbala presnejšia muška. Arevalo pritom zakončoval aj v šestnástke, no brankár Michal Trnovský bol pozorný. Dostal opätovne dôveru pred Matúšom Hruškom v druhom stretnutí v rade. Po pol hodine sa zranil michalovský kapitán Žofčák, ktorý v stredu oslavoval 41. narodeniny. Odišiel tak predčasne z ihriska, ešte predtým mali domáci možnosť po centri Záhumenského, keď Frelih zle vyrazil rukou loptu, ale situáciu hasil odkopom Volonakis. Do polčasu mali Bystričania iba jednu väčšiu šancu, keď osamotený Hlinka v päťke trestuhodne hlavičkoval vedľa bránky. V nadstavenom čase na opačnej strane hlavičku Magdu pokryl Trnovský.

Po zmene strán ubudlo príležitostí. Zastreľoval sa dvakrát na bystrickej strane Rymarenko, najprv z 15 metrov hlavičkoval nad brvno a o pár minút z podobnej vzdialenosti pálil po zemi už presnejšie, ale Frelih dobre zasiahol. Hostia dvakrát reklamovali penaltu po súbojoch Willwébera s Magdom a Mensaha s van Kesselom. Arbiter Kráľovič mal iný názor. O niečo viac príležitostí mali aj v druhom polčase Zemplínčania. Po priamom kope a centri Arevala zakončoval v šestnástke bez prípravy Vaško, ale loptu poslal nad bránku. Štvrťhodinu pred koncom sa ocitol na hranici pokutového územia voľný van Kessel, mieril nepresne, čo ho veľmi hnevalo. Potom predviedol nádherný prienik cez štyroch hráčov Banskej Bystrice stredom – osou ihriska Arevalo a strieľal po prechode do šestnástky, lopta putovala tesne vedľa žrde. Napokon Michalovce strelili gól v 84. minúte, keď sa z ľavej strany šestnástky presadil peknou obaľovačkou van Kessel po tom, čo si efektne zasekol Mensaha – 0:1. Záver si už celok z východu republiky postrážil.

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Zemplín Michalovce 0:1 (0:0)

Góly: 84. van Kessel. Rozhodovali: Kráľovič – Ferenc, Roszbeck. ŽK: Hlinka – Magda. Diváci: 1083.

Banská Bystrica: Trnovský – Mensah, Willwéber, Migaľa (46. Považanec) – Pišoja, Richtárech, Hlinka, Záhumenský (80. Hanes) – Slebodník (61. Marquinho), Depetris (61. Veselovský), Rymarenko

Michalovce: Frelih – Magda, Dzotsenidze, Volanakis, Bahi – Vaško, Karasjuk – Arevalo (87. L. Jánošík), Žofčák (36. L. Šimko), van Kessel – Niarchos (87. Bednár)

Mário Auxt, tréner B. Bystrice: „Z našej strany je to veľké sklamanie. Mrzí ma, že sme do zápasu nedali takú emóciu a nasadenie ako sme si predstavovali, akú sme mali v predchádzajúcich zápasoch. Neodkázali sme sa viac pobiť o výsledok a dostávať sa do šancí. Mali sme byť viac trpezliví. V situáciách, do ktorých sme sa chceli dostať, sme boli príliš zbrklí. Gólových príležitostí na našej strane bolo veľmi málo, respektíve minimum. Hostia v bloku pracovali trpezlivo a hlavne v druhom polčase si vytvárali situácie, z ktorých hrozili. Aj to bol dôvod, prečo sme vyšli z tohto zápasu ako porazený tím.“

Ľubomír Willwéber, obranca a kapitán Banskej Bystrice: „Predstavovali sme si to úplne inak. Doma sme chceli jednoznačne vyhrať. Bohužiaľ, poviem to tak ako to je, že bez nejakej veľkej šance sme nemohli pomýšľať na výhru. Možno na ten jeden bodík, ale Michalovce mali asi o tú jednu šancu viac, ktorú premenili, takže asi zaslúžene vyhrali. Vedeli sme, že Michalovce mali dobrú fazónu, ale na to sme sa vôbec nesústredili. Proste sme chceli vyhrať, dať gól. Nech je v bránke či pred ňou ktokoľvek. Bohužiaľ, bez strely nevyhráme. Asi je cítiť, že chýba Robo Polievka, ale proti Trenčínu sme doma dali štyri góly, v Košiciach sme vyhrali, takže chlapci majú kvalitu na to, aby ho v niektorých činnostiach nahradili. Bohužiaľ, dnes nám to nevyšlo. Michalovce sa stiahli, chceli sme si to točiť. Ja som chcel loptu potom podržať viac vzadu, nie to tak rýchlo obtočiť, a následne hľadať Tima Záhumenského a Maja Pišoju, čo nám párkrát vyšlo za obranu súpera, ale asi súhlasím s tým, že to bolo pomalé. Vedeli sme, že boj o siedmu priečku nebude ľahký. Prehra nás mrzí, doma sme chceli zabojovať, ale máme pred sebou ďalšie zápasy. Musíme sa o to pobiť a zlepšiť výkon. Michalovčania hrali defenzívne, zatiahli sa, ani nerobili na nás nejaký pressing, spoliehali sa na rýchlejšie kontry, bohužiaľ, jedna im vyšla.“

Michal Trnovský, brankár Banskej Bystrice pre bystricoviny.sk: „Od začiatku sme vedeli, že to nebude žiadny ľahký zápas. To sa potvrdilo. Michalovce boli dobre takticky i fyzicky pripravené na nás. Napokon náš výkon na súpera nestačil a stratili sme všetky body. Ja si vážim dôveru od trénerov a realizačného tímu. Snažil som sa v bránke opäť podať stopercentný výkon, len škoda, že sme na konci inkasovali gól po situácii v šestnástke a obaľovake van Kessela. Možno ak by som o dve stotiny sekundy skôr zareagoval, tak loptu vyrazím na roh.“

Igor Žofčák, kapitán Michaloviec pre bystricoviny.sk: „Víťazstvo ma teší. Som rád, že sme zvládli tento ťažký zápas. Podržal nás aj brankár Žiga Frelih, predĺžil dnes svoj rekord bez inkasovaného gólu. Bolo to z našej strany celkom fajn. Bodovo sme sa dotiahli na Košice, ale musíme sa pozerať hlavne na seba, aby sme zvládali takéto zápasy a naďalej zbierali body. To, že sme v Bystrici vyhrali je pre nás plus, ale musíme takto pokračovať ďalej. Verím, že moje zranenie nebude vážne. Pôjdem na vyšetrenie k lekárovi cez týždeň a uvidíme. Verím však, že to nebude nič vážneho a budem v pohode.“

František Straka, tréner Michaloviec: „Som rád, že sme toto náročné stretnutie dokázali zvládnuť. Bystričania sú nepríjemným súperom, rozobrali výborný Trenčín. My sme to hlavne zvládli po taktickej stránke. Zhustili sme stred ihriska a vyrážali sme do brejkových situácii. Už v prvom polčase sme mali niekoľko možností, ale zle sme ich riešili. Napokon prišla v druhom polčase jedna akcia, ktorá duel rozhodla. Domácich sme nepustili do nejakých vyložených šancí, čo bol základ úspechu číslo 1. Vedeli sme, že Bystričania majú kraje veľmi silné, že budú chodiť odtiaľ centre. To sme eliminovali našimi obrancami. Som hrdý na mužstvo ako duel zvládlo odjazdiť takpovediac po zadku. Brali by sme aj bod, napokon máme tri, moji zverenci odviedli dobrú prácu.“

Banskobystrickí futbalisti sa najbližšie predstavia v sobotu 20. apríla o 20.00 hodine na pôde posledných Zlatých Moraviec.

Autor: (irb), Foto: fb a web MFK Dukla