Bystričania zdolali Dubnicu, potvrdili domácu jarnú neporaziteľnosť + HLASY

1 /

Banskobystrická mestská Dukla potvrdila domácu jarnú neporaziteľnosť. V sobotu zdolala v 28. kole druhej futbalovej ligy na Štiavničkách Dubnicu 2:0 a v tabuľke je stále na ôsmom mieste, v takzvanom bezpečnom strede už s istotou záchrany.

Dubničania nechali na lavičke sedieť najlepšieho strelca Vujoševića, oba tímy nasadili brankárske dvojky do zápasu, za nás nehral zranený útočník Laksík. V prvom polčase Bystričania jasne diktovali tempo hry, súpera nepustili do žiadnej šance, ten ani nevystrelil na bránku. Ďurčo v nej nemal žiadnu prácu. Naopak Digaňa sa na opačnej strane rozhodne nenudil. Zamestnal ho už v šiestej minúte spoza šestnástky Polievka a neskôr preveril jeho schopnosti z pravej strany aktívny Dolný. Dukla mala prevahu, produkovala pekné akcie, no skórovala až v 21. minúte. Po rohovom kope Digaňa loptu vyboxoval za pokutové územie, odkiaľ pálil tvrdo a presne Ľubomír Willwéber a dal si pekný darček k jubilejnému 50. druholigovému zápasu v kariére – 1:0. Aj po góle sme mali jasnú prevahu a skóre sme mohli viackrát navýšiť. Polievka a Willwéber však strieľali do Dubničanov, Dolný trikrát zakončoval, ale vždy sa vyznamenal gólman hostí. Neprekonal ho ani tvrdou koncovkou Polievka, Vaščák pálil tesne vedľa a pred prestávkou to znovu ešte stihol skúšať Dolný, no tentoraz mieril nad brvno.

Hneď na začiatku druhého dejstva sme po faule na Staršieho kopali penaltu a premenil ju strelou k pravej žrdi Róbert Polievka2:0. Následne hostia prevzali iniciatívu, viac sa tlačili dopredu, ale Václav z priameho kopu mieril do múra hráčov, Pleva z pravej strany pálil vedľa a pri hlavičke Štefáneka sa vyznamenal skvelým zákrokom Ďurčo. My sme sa snažili o protiútoky, ale k šestnástke sme sa dostávali pomenej. Až v závere mohla Dukla navýšiť vedenie. Z rohového kopu sa dostala lopta do šestnástky, kde ju však Vajda neposlal medzi žrde a potom z druhého rohu hlavičkoval Kupčík tesne nad brvno. Po jednej z našich kontier sa dostal ešte dvakrát ku koncovke Polievka, ale najprv aj on mieril nepresne a potom z uhla zakončoval do brankára. Stav sa teda už nezmenil, Bystričania však vyhrali zaslúžene.

Po zápase oslovili bystricoviny.sk strelca nášho víťazného a prvého gólu zápasu Ľubomíra Willwébera, ktorý nám povedal: „Čo sa týka môjho gólu, dostal som sa na vyrazenú loptu po rohu, videl som, že letí ku mne, tak som sa rozbehol proti nej a snažil som sa ju hlavne dobre trafiť z voleja, aby nepadla pred mnou. Ešte šťastie, že padla potom pred brankárom, že skočila, takže som rád za tento gól. Sadla mi táto strela. Potom sme mali ešte viac pokusov, škoda, že nám to do prestávky nepadlo aj druhýkrát. Mohli sme viesť vyšším rozdielom. Na začiatku druhého polčasu sme však pridali gól na 2:0, potom Dubničania trošku hrozili, ale myslím si, že sme to dohrali v pokoji. Je to zaslúžené víťazstvo. Ak by sme dnes nevyhrali, tak tento môj gól nemá pre mňa cenu. Teší ma, že sme aj vzadu podržali nulu. Odčinili sme prehru v Petržalke.“

Tréner Dukly Banská Bystrica Stanislav Varga po stretnutí Bystricovinám povedal: „Začali sme tento zápas veľmi dobre. Mali sme prevahu, dali sme gól a mohli pridať aj ďalší, mali sme tam niekoľko šancí. Pomohol nám druhý gól na začiatku druhého polčasu. Po ňom sme si už vedenie držali až do konca stretnutia. Hráči dnes hrali podľa mojich predstáv, i keď niekto hovorí, že v tomto dueli o nič nešlo, no ja si myslím, že stále ide o niečo. Ide o prestíž, ide o to, aby Dukla bola v tabuľke oveľa vyššie než je teraz. Takže s prístupom mojich zverencov som spokojný. Hrali sme proti tímu, ktorý je vo vrchnej časti tabuľky a myslím si, že celkom dobre. Bola tu komorná atmosféra, no ak by prišlo viac divákov, zápas by vyzeral inak.“

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Dubnica nad Váhom 2:0 (1:0)

Góly: 21. Willwéber, 48. Polievka (z 11m). ŽK: Krela, Beňo, Štefánek (všetci Dubnica). Rozhodoval: Micheľ. Diváci: 471.

Banská Bystrica: Ďurčo — Vajda, Kupčík, Prikryl, Migaľa – Willwéber, Savić (84. Malík) — Starší, Dolný (65. Snitka), Polievka — Vaščák (76. Žilinec)

Dubnica: Digaňa – Beňo, Štefánek, Pagáč, Václav – Pleva – Klemens (61. Švec), Jakúbek, Krela, Janco (80. Vaculík) – Buček

Najbližšie sa naša Dukla predstaví opäť doma, v nedeľu 18. mája o 17.00 hodine privíta na Štiavničkách posledné Lipany.

Ostatné zápasy: Lokomotíva Košice – Trebišov 0:0, Lipany – Šamorín 1:3, Komárno – Inter Bratislava 3:1, Liptovský Mikuláš – Poprad 0:1, Skalica – Bardejov 1:2, Prešov – Petržalka 1:1, Žilina B – Pohornie – hrá sa v nedeľu. .

1. Pohronie 55b*, 2. Poprad 55b, 3. Skalica 49b, 4. L. Mikuláš 44b, 5. Komárno 43b, 6. Dubnica 42b, 7. Petržalka 41b, 8. B. BYSTRICA 40b, 9. Bardejov 39b, 10. Šamorín 37b, 11. Žilina B 35b*, 12. Lokomotíva Košice 35b, 13. Trebišov 30b, 14. Prešov 27b, 15. Inter 26b, 16. Lipany 21b.