Bystričania nestrelili gól ani v Trebišove, inkasovali v nadstavenom čase a prehrali

19 /

Banskobystrická mestská Dukla zaknihovala v druhej futbalovej lige tretiu prehru v rade, tentoraz v 9. kole na ihrisku súpera v Trebišove. Hoci bola počas celého zápasu lepším mužstvom, z východu Slovenska si napokon nevezie ani bod. Môžu za to hlavne nevyužité šance, ale aj iné okolnosti…

Dukla v prvom polčase mala viac z hry i viac šancí, ale nedokázala sa vpredu presadiť. Z diaľky to najprv skúšal Snitka, mieril nad brvno, na opačnej strane hlavičkoval vedľa žrde Da Silva Junior. V 15. minúte prenikol po ľavej strane náš Muchaya, no brankár Pella mu šancu na skórovanie zmaril. Citeľne Duklu postihlo zranenie Migaľu, ktorý pri hlavičkovom súboji inkasoval v našej šestnástke lakťom do hlavy a musel byť ošetrovaný. Aj keď ho potom rozhodca dlho nepúšťal na ihrisko, navyše domáceho futbalistu nepotrestal za zákrok, náš obranca sa dostal predsa len na ihrisko, no bol poriadne otrasený. Počas tohto času mal príležitosť vo vnútri pokutového územia domáci útočník Novák, ale strieľal vedľa žrde. Zraneného Migaľu napokon nahradil Ďanovský, ktorý sa po ďalšej koncovke Snitku nad brvno dostal pomerne rýchlo do šance, konkrétne v tridsiatej minúte. Pella však loptu vyrazil na rohový kop. Z neho taktiež mohlo „zapršať“, žiaľ Kupčík hlavičkoval taktiež nad hornú žrď trebišovskej svätyne. Ďanovský potom našiel dlhou prihrávkou Muchayu, ale aj s touto strelou si Pella poradil. Najväčšie možnosti mala Dukla v závere polčasu. Do oboch sa dostal Žilinec. V prevej mieril tesne vedľa ľavej žrde a v druhej už v nadstavenej minúte hlavičkoval zo siedmich metrov taktiež tesne vedľa bránky Slavoja.

Do druhého polčasu už nenastúpil zranený Jakub Tóth, ktorému pristúpil nohu Novák. Začali sme však toto dejstvo aktívne, najprv mieril z pravej strany šestnástky Starší nad brvno a potom z vnútra pokutového územia hlavičkoval Muchaya, no aj jemu chýbala o niečo presnejšia muška. Veľkú šancu mal po hodine hry Willwéber. Ten pálil do žrde! Po ňom opečiatkoval pre zmenu brvno Muchaya, keď ponúkol strieľaný center z ľavej strany. Trebišovčania mali vyloženú šancu v 64. minúte, Kolbas sa dostal k zakončeniu z pravej strany, ale Krejčí loptu vyrazil na roh. My sme pohrozili znovu Muchayom, tentoraz sa pekne uvoľnil v šestnástke, ale neuspel pred Pellem. Zaujímavá bola i strela Willwébera z asi tridsiatich metrov, lopta len tesne plachtila nad hornou žrďou. V závere mali dobré možnosti Východniari. Kolbas sa dostal do čistej šance, ale dobre zblokovala loptu defenzíva Dukly. Po ňom mal vyloženú príležitosť Novák. Z pravej strany dobre vystrelil, avšak výborný zákrok nohou predviedol brankár Dukly Krejčí. Rozhodujúci moment nastal v nadstavenom čase v 91. minúte. Podľa rozhodcu v strede ihriska fauloval Ďanovský, pričom práve náš futbalista bol faulovaný, nasledoval dlhý nákop pred našu bránku, domáci prehodili loptu z ľavej strany na pravú, vzápätí sa dostavil center do päťky a nepokrytý Vasiľ z asi dvoch krokov pred našim gólmanom skóroval. Rozhodol tak o víťazstve 1:0.

Tréner Banskej Bystrice Dušan Tóth pre bystricoviny.sk povedal:

„V tomto zápase sme boli jednoznačne lepším mužstvo. Smola bola iba v tom, že sme nedali gól ani z vyložených šancí. Zápas napokon dopadol tak ako dopadol, ale nerozhodli o tom iba hráči. Mali sme tutovky, mohli sme dať nie jeden, ale aj dva góly a zvládli by sme to. Chýbal nám dnes i kúsok šťastia. Dokázali sme totiž dominovať na ihrisku, ale futbal je o góloch a my sme ich nedali. Inkasovali sme napokon po vymyslenej štandardke, keď išla pred našu bránku dlhá lopta a pritom až na dvakrát bola vrátená. Bola to náhoda, zúfalá akcia súpera. Ostatné štandardky sme kontrolovali bez problémov. Zápas však ovplyvnili aj iné skutočnosti než len náš výkon. Čo sa týka zranení našich dvoch hráčov, vyplynuli z hry. Migaľa musel odísť po súboji s domácim futbalistom a Jakubovi Tóthovi ich útočník Novák úmyselne stúpil na nohu. Rozhodcovia si to nevšimli, ale napíšeme protest.“

Slavoj Trebišov – MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)

Gól: 90+1 Vasiľ. Rozhodoval: Kačenga. ŽK: Kražel, Vajs – J. Tóth, Ďanovský, Snitka, Willwéber. Diváci: 465.

MFK Dukla: Krejčí – Migaľa (28. Ďanovský), Kupčík, Prikryl, J. Tóth (46. Willwéber) – Vajda (79. Laksík) – Žilinec, Snitka, Starší, Savić – Muchaya

Slavoj: Pella – Vojtovič, Kražel, Lazarus, Kolbas (85.Pa.Šuľák), Da Silva Junior, Starosta (73.Vasiľ), Vajs, Novák,

Najbližšie hrá naša mestská Dukla ligový duel už v piatok 21. septembra doma na Štiavničkách, kde o 15.30 hodine privítame Tatran Liptovský Mikuláš.

Ostatné výsledky: Pohronie – Prešov 2:1, Komárno – Lokomotíva Košice 0:2, Šamorín – Poprad 0:4, Inter Bratislava – Skalica 0:1, L. Mikuláš – Dubnica 1:4, Bardejov – Petržalka 1:1, Žilina B – Lipany 3:0.

1. Skalica 22b, 2. Komárno 20b, 3. Pohronie 19b, 4. Žilina B 16b, 5. L. Mikuláš 16b, 6. Petržalka 15b, 7. Poprad 14b, 8. Dubnica 12b, 9. Trebišov 11b, 10. Prešov 10b, 11. Inter 10b, 12. B. Bystrica 9b, 13. Lipany 9b, 14. Šamorín 8b, 15. Bardejov 6b, 16. Lokomotíva 6b.

Autor: (bl + iv), Foto: Amatérske fotky Slavoj Trebišov (facebook)