Bystričan Martin Chrien strelil premiérový gól v najvyššej portugalskej lige

2 /

Rodák z Banskej Bystrice, odchovanec našej futbalovej Dukly Martin Chrien sa konečene presadil v najvyššej portugalskej súťaži aj gólovo. V nedeľu v 23. kole portugalskej ligy výrazne prispel k víťazstvu Santa Clary nad Nacionalom 2:0. V 64. minúte otvoril skóre stretnutia a zaznamenal tak víťazný zásah svojho tímu.

Slovenský futbalový stredopoliar Martin Chrien sa v portugalskej najvyššej súťaži Primeira lige dočkal svojho premiérového presného zásahu. A nie hocijakého. Dvadsaťtriročný rodák z Banskej Bystrice ním rozhodol o triumfe SD Santa Clara v dueli 23. kola proti Nacionalu Madeira (2:0).

Niekdajší mládežnícky slovenský reprezentant si v 66. minúte stretnutia za hranicou šestnástky spracoval center z pravej strany a z voleja poslal loptu presne k žrdi. Náš Banskobystričan na instagrame pripojil aj video z jeho ukážkovej „trefy“ a napísal:

„Premiérový gól a navyše tri body.“

Martin Chrien je v azorskom tíme od začiatku tejto sezóny na hosťovaní z Benficy Lisabon, s ktorou má kontrakt platný až do 30. júna 2022. Za Santa Claru doposiaľ nastúpil v 13 súťažných zápasoch.

Víťazný gól nášho odchovanca banskobystrickej Dukly nájdete v tomto videu v tretej minúte:

Autor: (bl), Foto: internet