Branislav Pindroch ide napokon do Poľska, ViOn ho nečakane uvoľnil

ŠPORT
0 /

Banskobystrický futbalový brankár Branislav Pindroch len pred týždňom predĺžil zmluvu s FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble. Dlho však tento kontrakt netrval. Napokon mieri do Czestochowej v Poľsku.

Iba týždeň po predĺžení zmluvy s fortunaligovým tímom FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble sa brankár Branislav Pindroch rozhodol pre odchod do zahraničia. Ako informuje slovenský klub, Pindroch mieri do Poľska a s klubom Raków Czestochowa podpísal kontrakt na päť rokov.

Náš 28-ročný rodák z Banskej Bystrice a odchovanec Dukly Branislav Pindroch k novému kontraktu a odchodu zo Zlatých Moraviec uviedol:

„Chcem sa hlavne poďakovať za férový prístup vedeniu ViOn-u. Patrí mu obrovská vďaka, pochopili moju situáciu. Takáto príležitosť sa neodmieta, vnímam ju ako jednu z posledných možností posunúť sa v kariére. Ďakujem klubu a všetkým spoluhráčom za uplynulý rok. V rodinných podmienkach som sa cítil veľmi dobre. ViOn mi pred rokom podal pomocnú ruku v čase, keď som už premýšľal aj nad ukončením kariéry. Futbalový život je nevyspytateľný a po roku sa mi naskytla životná šanca zmeniť kariéru. Vždy sa rád budem na ViOn vracať. Ešte raz klubu obrovsky ďakujem a držím mu palce v novej sezóne.“

Branislav Pindroch prišiel do Zlatých Moraviec v lete 2019 z Nitry. Z banskobystrickej Dukly odišiel na začiatku roka 2013 ako mladý 21-ročný gólman do Karvinej, kde pôsobil viac než štyri roky. Následne zamieril do anglického tímu Notts County a odtiaľ späť na Slovensko do Nitry.

Autor: (cb), Foto: ilustračné