Banskobystrický futbalista Michal Ďuriš ide z Famagusty do Nikózie

ŠPORT
0 /

Slovenský futbalový reprezentant Michal Ďuriš bude v novej sezóne pokračovať v kariére opäť na Cypre. Anorthosis Famagusta vymenil za Omoniu Nikózia.

Podľa informácií Bystricovín sa Michal Ďuriš s vedením účastníka najvyššej cyperskej súťaže Omoniou Nikózia dohodol na dvojročnej zmluve. Nový klub nášho Banskobystričana je 20-násobný majster krajiny. Útočník spod Urpína novú zmluvu víta:

„Mám za sebou náročné obdobie, keď som ukončil zmluvu v Anorthosise. Čakal som na ponuky, boli aj zo zahraničia. Potom prišla Omonia, rokovala so mnou veľmi seriózne a som rád, že sa to podarilo,“

– netajil 32-ročný Ďuriš pre klubový web Omonie a je rád, že zostáva napokon na Cypre. Potvrdil to i týmito ďalšími slovami:

„Vzal som si pár dní na rozmyslenie, čo je najlepšie pre mňa a moju rodinu. Rozhodli sme sa, že najlepšie pre moju kariéru bude pokračovať na Cypre.“

Michal Ďuriš sa narodil v Uherskom Hradišti, no od mládežníckych rokov pôsobil v Dukle Banská Bystrica. Následne odišiel v roku 2010 do Viktorie Plzeň, krátko hosťoval i v Mladej Boleslavi a v roku 2017 prestúpil do ruského Orenburgu. Za Famagustu hral od sezóny 2018/2019 a v 67 zápasoch nastrieľal v drese tohto cyperského klubu 27 gólov.

Autor: (br), Foto: web a fb Omonia Nikózia