Banskobystrické futbalistky remizovali s Ružomberkom, držia si piatu pozíciu + HLASY

ŠPORT
0 /

Ženy MFK Dukla Banská Bystrica v siedmom kole najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku remizovali v Hornej Mičinej s Ružomberkom 0:0 a nepreskočili tak Liptáčky v tabuľke. Udržali si však piatu pozíciu vďaka zisku cenného bodu s kvalitným súperom.

Derby zápas bystrickej Dukly s Ružomberkom cez kopec sa začal vo vysokom tempe zásluhou oboch tímov. Po úvodnej štvrťhodine prebrali taktovku Liptáčky, ale z územnej prevahy sa dostali len k dvom strelám z diaľky, ktoré nenarobili brankárke Kopernickej žiadny problém. Ruža naďalej diktovala tempo, ale veľmi ťažko sa presadzovala cez prehustený a veľmi dobre pracujúci defenzívny blok Dukly. Hosťujúce hráčky si vybojovali sériu rohových kopov, ale naša obrana ich dokázala eliminovať. Prvú gólovú príležitosť si Ružomberok vypracoval až v nadstavenom čase prvého polčasu, keď sa na pravom krídle presadila Žihlavníková a jej center na zadnú žrď poslala Hrúziková vo vyloženej pozícii nad bránku.

Po zmene strán sa hra vyrovnala, tlak súpera ustal a do zaujímavých situácií sa dostali aj domáce futbalistky. V 56. min. to skúšala nepresnou strelou z pravej strany posila z Podbrezovej Bubelínyová. O jedenásť minút neskôr sa v sľubnej pozícii ocitla pravá obrankyňa Dukly Mileiová, ale ani ona nedokázala skórovať. Keď sa v záverečnej desaťminútovke nepresadila na našej strane kapitánka Veselová a na strane Ružomberka aktívna Hrúziková, zrodila sa v Hornej Mičinej zaslúžená deľba bodov. Nášmu tímu pre reprezentačné povinnosti vo futsale chýbali brankárka Petra Tišliarová a kľúčová hráčka Alexandra Štrúbelová, ktorá sa vie aj gólovo presadiť, navyše máme zlé správy, pretože v dueli s Fínskom utrpela zranenie. Veríme, že sa čoskoro uzdraví.

Fakty o zápase:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 0:0 (0:0)

Góly: žiadne. Rozhodoval: Kyseľ. ŽK: Matušková (Dukla)

Zostava + striedania MFK Dukla: D. Kopernická – M. Cabadajová, A. Herbríková, T. Miháliková, B. Mileiová – N. Veselová, M. Veselková – P. Bubelínyová (86. D. Pivková) , L. Čierniková, J. Šimová (75. L. Pavlíková)  – D. Paterová (46. S. Matušková)

Hlasy po zápase:

Róbert Pavúk, jeden z dvojice hlavných trénerov MFK Dukla Banská Bystrica: „Ružomberok k nám cestoval s povesťou kvalitného tímu, ktorému sa strelecky v poslednej dobe mimoriadne darí. Petržalke vsietil šesť, Trnave dokonca pred týždňom sedem gólov. Ak poskytnete takémuto súperovi trochu priestoru, hneď ho dokáže využiť. Je to jeden z najlepších tímov v hre na rýchle protiútoky. Tomuto faktu sme prispôsobili taktiku. Chýbalo nám viacero opôr na čele s našou najlepšou strelkyňou Štrúbelovou. Veľmi nás teší poctivý, koncentrovaný výkon celého tímu od prvej do poslednej sekundy. Tentoraz sme konečne zvládli aj prvý polčas, práve ten nám robil v poslednom čase problémy. Dievčatá si zaslúžia pochvalu od brankárky Kopernickej až po náhradníčky. Spoločne bojovali, trpeli na ihrisku a za obrovské úsilie boli odmenené bodom, ktorý má pre nás cenu zlata. O to viac v derby proti Ružomberku. Svedomitá práca na tréningu postupne prináša malé čiastkové úspechy a teší nás, že si túto skutočnosť začínajú uvedomovať aj hráčky. Sme v polovici jesennej časti ligovej súťaže a málokto nám pred štartom veril, že by sme mohli získať 9 bodov. Na záver by som sa chcel vyjadriť ešte k jednej téme. Tak ako som pred týždňom kritizoval rozhodcov za niektoré momenty v zápase našich žiačok, chcem pochváliť výkon rozhodcov v dnešnom stretnutí. Zvládli to na výbornú. Na obe strany pískali rovinu a boli fantasticky koncentrovaní, čo nebýva v zápasoch žien pravidlom.“

Dominika Kopernická, brankárka Dukly s čistým kontom: „Dnešný zápas hodnotím veľmi dobre, nakoľko sme hrali s kvalitným súperom, ktorý bol takpovediac na koni z minulého zápasu, navyše sme hrali aj v oklieštenej zostave. Dnešný kľúč k úspechu bola výborná práca báb v zadných radoch. Konečne aspoň sčasti sme medzi sebou komunikovali a vďaka tomu sme dokázali odolať každému náporu súperiek. Čo sa týka ofenzívneho ťaženia, s trénermi sme si na začiatku dohodli obrannú taktiku a skôr sme chceli využiť brejky, čo sa nám bohužiaľ nepodarilo. Podstatné však je, že sme neinkasovali gól a že sme dokázali s kvalitným tímom Ružomberka držať tempo. Dosiahli sme na cenný bod a určite ideme pokračovať v našom snažení a rozvíjaní družstva.“ 

Klikni tu: FOTOGALÉRIA MILO HLAVÁČEK

Ostatné výsledky: Petržalka – Nitra 2:1, Trenčín – Nové Zámky 1:3, Žilina – Myjava 2:1, Trnava – Slovan 1:9.

PROGRAM:

Najbližšie sa predstavia futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica na ihrisku súpera, tentoraz v Bratislave – Prievoze, kde si zmerajú sily s prvým celkom tabuľky, ktorý doposiaľ nestratil ani bod a má skóre 49:2, čiže so Slovanom Bratislava. Duel má výkop v nedeľu 19. septembra o 10.30 hodine.

Poradie:

1. Slovan 21b, 2. Žilina 18b, 3. Myjava 15b, 4. Ružomberok 9b,  5. B. BYSTRICA 9b, 6. Nitra 8b, 7. N. Zámky 7b, 8. Petržalka 6b, 9. Trnava 5b, 10. Trenčín 1b.

Autor: (bl), Zdroj: MFK Dukla, Foto: Milo Hlaváček