Banskobystričan Jakub Sylvestr bude hrať za indický Chennaiyin

ŠPORT
0 /

Slovenský futbalový útočník z Banskej Bystrice, odchovanec Jupie Podlavice Jakub Sylvestr bude v kariére pokračovať v indickom tíme Chennaiyin FC. S novým zamestnávateľom sa dohodol na zmluve do konca prebiehajúcej sezóny. Informoval o tom oficiálny portál tamojšej najvyššej súťaže.

Náš 31-ročný Banskobystričan prišiel do indického klubu ako voľný hráč, v lete mu totiž vypršal kontrakt s izraelským Hapoelom Haifa, kde pôsobil od roku 2019. V Izreali obliekal aj dresy Beitaru Jeruzalem, Bnei Yehuda a FC Ashdod. Slovenský futbalový svetobežník spod Urpína si predtým vyskúšal aj kluby v Chorvátsku (Dinamo Záhreb), Nemecku (Erzgebirge Aue – najlepší strelec druhej bundesligy, 1. FC Norimberg, SC Paderborn) a Dánsku (Aab Aalborg). K novému angažmánu Jakub Sylvestr uviedol:

„Som naozaj nadšený z môjho príchodu do Indie, kde som prvýkrát. Bude to pre mňa celkom nové dobrodružstvo – nový kontinent, nový spôsob života v bubline. Naozaj sa veľmi teším a urobím maximum, aby som pomohol tímu uspieť.“

Sylvestr bude prvým slovenským hráčom v indickej Superlige. Futbalovo vyrastal v Banskej Bystrici a na Slovensku hral aj za bratislavský Slovan a Petržalku. V rokoch 2010 až 2014 si pripísal šesť štartov za slovenskú reprezentáciu.

Od príchodu nášho banskobystrického rodáka si veľa sľubuje aj tréner tímu Csaba László, rumunský rodák s maďarským občianstvom, ktorý povedal:

„Jakub dodá nášmu tímu potrebný útočný impulz. V uplynulých rokoch bol v dobrej streleckej forme a som si istý, že si to so sebou priniesol aj sem.“

Jakub Sylvestr zaplnil v kádri Chennaiyin FC posledné siedme legionárske miesto. Klub je po 18. kole na štvrtej priečke tabuľky základnej časti ligy s desaťbodovým mankom na lídra FC Goa.

Autor: (bl), Foto: Chennaiyin FC