Pavel „Hirax“ Baričák aj v ťažkých časoch s úsmevom na tvári

FEJTÓN
1 /

Vraví sa, že smiech lieči. Slovenský prozaik, básnik, hudobník, cestovateľ a bloger Pavel „Hirax“ Baričák je toho živým príkladom. Ponúkame vám jeho najnovší úsmevný príbeh do dnešných zachmúrených pandemických dní. 

Dnes mám na čierno prednášku v Košiciach na tému „Ako s mierom na duši zvládať terajšiu situáciu.“ Je predaných cez 400 vstupeniek, ak máte záujem, píšte môjmu agentovi.

Vstupné je smiešnych stosedemdesiat eur a vstup do nevykúrenej maštale v Čermeli bude na heslo „Volím Mečiara“ a výhradne bez rúšok. Bude to na stojáka, jediný ja budem sedieť. Hehe, nebojte sa, nechytia ma, spolužiak mi pracuje na Ministerstve.

Pavel "Hirax" Baričák

Pavel „Hirax“ Baričák

Domov sa budem vracať okolo desiatej večer cez mnohé okresy, bol som predsa pracovne. Mám aj falošný PCR test, pohodička, vyrobil som si pečiatku zo zemiaka. A aj respirátor mám – zošil som si dve papierové rúška dokopy a nepriepustnou farbou som zelenú premaľoval na bielu.

V stredu sa stopom prepravím do Prahy, hranice prebehnem cez pole, v stovežatom meste sa ožeriem s kamošmi v putike „na zvonček“. Hneď na druhý deň odletím s kocovinou v gebeni z Ruzyne na dva týždne do Dubaja a užijem si pobyt za utržený zisk. Majte sa tu ako chcete, Slovač gniavená!

Pichalo vás pri čítaní pri srdci? Alebo ste si od smiechu skoro cvrkli? To už je lepšia reakcia pre zadefinovanie vášho momentálneho naladenia… Všetko som si to totiž vymyslel a nič z toho nie je pravda.

Milujem však psychologické sondy do duší spoluobčanov, a tak som sa podujal spraviť tento veselý test. Čakám, aké budú reakcie pod mojimi vetami, koľko ľudí odlajkne túto stránku, či kto ma prvý udá… ako kamarátku, ktorá venčila psa (mala byť v karanténe) a už jej aj zvonili pri dverách policajti – ľudia, no prečo to tým príslušníkom robíte? Viete, koľko sa kvôli vašej diagnóze nachodia?

Lebo teraz veľa ľudí status ani nedočíta do konca, stačia im prvé dve vety, či pri článkoch a blogoch iba nadpis a už znajú záver. Ihneď vedia, kam autora zaradiť, či medzi čiernych alebo bielych, lebo jedinci s bipolárnym zmýšľaním (či poruchou?) väčšinou medzi tým nič nemajú. Ja už roky vravím, že ľudstvo sa prebúdza, žijeme medzi samými veštcami, psycho senzibilmi, čítačmi myšlienok.

Prajem vám slnečný a usmiaty deň. Nezabúdajte na vtip a humor, je to neskutočný lekár všetkého. A prajem si, nech sa medzi ľudí vráti nadhľad, tolerancia a úsmev.

A keby Vám bolo toho víkendového  úsmevu od Pavla „Hirax“ Baričáka hoc aj v tejto neľahkej dobe málo, pozriete si na dôvažok vtipný video rozhovor známeho herca Jaroslava Dušeka s Karlom Kostkom, filozofom, pedagógom, maliarom a spisovateľom, mimochodom človekom s mimoriadnou hodnotou IQ na svete (206) o živote. Je to určite užitočnejšie, ako sledovať nekončiacu koaličnú krízu a neschopnosť  vlády zmysluplne riadiť boj s pandémiou.

Autor: Pavel "Hirax" Baričák, Foto: ilustračné