Skvelý Martin Haring v horskej cyklistike so skalpom olympijského víťaza

ŠPORT
1 /

Vo víkendových pretekoch 2. kola Slovenského pohára v horskej cyklistike v Drozdove si v disciplíne cross country vybojoval víťazstvo Martin Haring z Dukly Banská Bystrica.

Bystričan Martin Haring so suverénnym náskokom vyše tri a pol minúty nechal za sebou Maďara Zsombora Palumbyho i majstra sveta, olympijského víťaza z Londýna a strieborného medailistu z Ria de Janeiro, Čecha Jaroslava Kulhavého! Náš slovenský ´eliťák´ si pripísal ´tučných´ 60 bodov UCI. Preteky v Drozdove si režíroval od začiatku až do konca sám a každé kolo zvyšoval svoj náskok. Za posledný rok i kariéru je to tretie víťazstvo Haringa na jednotkových pretekoch v MTB cross country, po prvej minulotýždňovej výhre na jednotkovom etapáku.

Náš Martin Haring netajil pre oficiálny web duklacycling.eu radosť z tohto víťazstva, keď uviedol:

„Súťažiť doma znamená vyššiu zodpovednosť a tým aj vyšší tlak na dobrý výsledok. Tentokrát to vyšlo naozaj výborne, v podstate som sa už v prvom kole dokázal osamostatniť a postupne každým kolom ten náskok zvyšovať. Bolo šmykľavo, ale podarilo sa mi nerobiť veľa chýb a najmä výkonnostne som šiel v kopci relatívne dobre. Som rád, že som konečne vyhral aj doma a pripísal som si do rebríčka cenné body.“

Spokojný mohol byť aj športový riaditeľ cyklistickej Dukly Martin Fraňo. Ten povedal:

„Hari neustále ukazuje zvyšovanie formy a zlepšuje sa aj v technike. Po tomto zápise sa po prvýkrát v kariére v najbližšom stredajšom vydaní UCI rebríčka posunie do prvej svetovej štyridsiatky. Teraz ho čakajú dve super ťažké skúšky v dva posledné kvalifikačné víkendy prvého roku kvalifikácie na OH v Tokiu – svetové poháre CDM v nemeckom Albstadte a českom Novom Meste na Morave. Výborné postavenie v rebríčku UCI mu zaručuje aj lepšie postavenie na štarte, a tak veríme, že to v súčasnej dobrej forme zúročí aj nasledujúce dva ťažké a dôležité víkendy.“

Bystricoviny držia Martinovi Haringovi na ďalších pretekoch palce. Olympijská miestenka nemusí byť pre nášho cyklistu vôbec nereálna, práve naopak!

Autor: (job), Foto: jmphoto/duklacycling