Martin Haring zvíťazil v pretekoch C1 v Crnej Trave

0 /

Cyklista banskobystrickej Dukly Martin Haring zaknihoval ďalší úspech. V olympijskej disciplíne MTB si pripísal na svoje konto ďalšie cenné prvenstvo, tentoraz ho vybojoval v Srbsku.

Po bulharskom turné, ktoré Martin Haring absolvoval so svojim tímom Dukla Banská Bystrica v rámci prípravy na vrcholy sezóny v MTB, sa niekoľkonásobný majster SR v horskej cyklistike predstavil opäť v sedle širokých kolies. A na konto si zo srbskej jednorazovky kategórie C1 pripísal ďalšie víťazstvo dotované 60 bodmi UCI do medzinárodného rankingu.

Martin Haring zvíťazil s náskokom vyše dvoch minút nad Slovincom Rokom Nagličom, na treťom mieste skončil Daniel Van Der Walt. V nedeľu bodovali v Srbsku aj ďalší slovenskí jazdci – Matej Baco získal za 6. miesto 18 bodov UCI, Matúš Jakub Koreň 12 bodov za 9. miesto.

Podarilo sa mi zvíťaziť systémom štart – cieľ a získať 60 bodov UCI. Tie sa veľmi zídu pred blížiacimi sa majstrovstvami Európy a majstrovstvami sveta, keďže za ostatný rok som sa celkom zakopal v rankingu. Z víťazstva mám radosť, som rád za možnosť štartu na horákoch pred majstrovstvami Slovenska, nakoľko príležitostí už veľa nebude,“

povedal po príchode do cieľa Martin Haring.