Cyklisti bystrickej Dukly sa zviditeľnili a bodovali na etapových pretekoch Okolo Bulharska

ŠPORT
0 /

Šestica pretekárov cyklistickej Dukly Banská Bystrica v zložení Lukáš Kubiš, Denis Hoza, Dávid Kaško, Samuel Tuka, Jakub Galovič a Simon Nagy sa spolu s Matúšom Štočekom a jeho ATT Investments predstavila na etapových pretekoch Okolo Bulharska (UCI 2.2). V stodvadsať člennom balíku bolo vidno Slovákov v každej etape. Či už v únikoch alebo v top 10 etapy, trikrát z toho na pódiu.

Hneď úvodný prológ vyšiel veľmi dobre Lukášovi Kubišovi, ktorý vybojoval 3. miesto a s ním pripísal i bod UCI. Aj keď o ten v nasledujúcich dňoch prišiel, v celkovom poradí obsadil 5. priečku, spojenú s 15 bodmi UCI.

V hromadnom špurte štvrtej etapy vybojoval 2. miesto Simon Nagy, v piatej bral 3. priečku Matúš Štoček. Počas piatich etáp sa cyklisti bystrickej Dukly niekoľkokrát zviditeľnili v únikoch, Denis Hoza bol v celodennom úniku až dva dni po sebe a bral body na prémiách. Samuel Tuka si odnáša tretie miesto v klasifikácii mladých jazdcov i bodovanie na vrchárskych prémiách.

Celkové víťazstvo si pripísal Michal Schuran (ATT Investments), kolega Matúša Štočeka. Jeho tím bral i 2.priečku v tímovej klasifikácii. Veľmi dobre si v medzinárodnej konkurencii viedla i Dukla, ktorá s najmladšou partiou vo svojej histórii obsadila celkové 5. miesto tímovej súťaže a za výsledky pripísala 19 bodov UCI.

„Preteky nám ukázali viacero pozitívnych momentov. Skončili sme dvakrát v Top 3 etapy, tiež Lukáš celkovo piaty, bodovali sme nejakým spôsobom. Veľmi dobre, i keď bude trochu štvať ten záver, že to nevyšlo na pódium. Keďže závery boli viac menej v hromadnom špurte, preteky najviac ovplyvnil prológ, potom prvý deň a dojazdy v cieli. V súťaži tímov sme skončili na 5. mieste, čo je lepšie ako keď sme tu boli pred dvoma rokmi s elitnou partiou. Veľkú skúsenosť má za sebou Denis Hoza, ktorý ukázal, že je schopný dvakrát po sebe sa dostať a bojovať v celodennom úniku. To bolo veľké školné. Výborne šiel i Jakub Galovič. Skúšal sa dostať i do úniku, ale nie je to také jednoduché. No neuveriteľne si posunul techniku jazdy v kolóne. Vlastne celé preteky v tomto horúcom počasí zásoboval kolegov vodou. Nabalený vodou neurobí ani pohyb navyše pri návrate do balíka. Samo Tuka ešte aj posledný deň skúšal bojovať na vrchárskych prémiách a bol dvakrát tretí. Takže preteky hodnotím pozitívne,“

– zhodnotil štart svojich zverencov športový riaditeľ cyklistickej Dukly Martin Fraňo.

Cyklisti banskobystrického armádneho klubu spod Urpína sa ďalej presunuli do Banska, kde ich v nasledujúcich dňoch čaká ďalšie podujatie – In the Footsteps of the Romans.  

Autor: (cb úprava), Zdroj: SZC (K. Ďurková)