Známy starosta Branislav Becík bude mať v Hlase na starosti rozvoj vidieka

SPRÁVY
3 /

Celé Slovensko pozná starostu obce Dvory nad Žitavou Branislava Becíka, ktorý začiatkom februára ako prvý verejne odmietol organizovať vo svojej obci ďalšie plošné testovania obyvateľov. Získal tým sympatie mnohých slobodomyseľných ľudí, ale nezostal iba pri tejto verejnej vzbure voči nezmyselnému vládnemu systému.

Financie, ktoré sa dovtedy vynakladali na zbytočné testovanie, sa rozhodol investovať do nákupu vitamínov a FFP2 respirátorov pre všetkých seniorov v obci. Následne zohnal pre obyvateľov účinný liek Ivermectin. Starosta Becík je zároveň poslancom VÚC Nitra a aktívne podporuje rozvoj vidieka.

Zľava Peter Pellegrini a Branislav Becík

Zľava Peter Pellegrini a Branislav Becík

V piatok ho na tlačovej besede v Banskej Bystrici na Šachtičkách predstavil predseda Hlasu Peter Pellegrini ako nového člena strany, ktorého na blížiacom sa sneme 26. júna v Nitre navrhne do najužšieho vedenia strany, aby sa stal členom predsedníctva. Bude mať na starosti rozvoj vidieka. Do snemu chce Pellegrini predstaviť ďalšie nové tváre v strane HLAS-sociálna demokracia.

„Slovensko má obrovský driemajúci potenciál rozvinúť slovenský vidiek, len chýbajú dve veci. Reálny krátkodobý ako aj dlhodobý koncept a šikovní ľudia, čo ho vedia naplniť a ktorí sú schopní osloviť a presvedčiť širokú verejnosť. Verím, že Branislav Becík, ako muž praxe a dosiahnutých reálnych výsledkov v tejto oblasti, túto výzvu uchopí a naplní,“ 

uviedol Peter Pellegrini na piatkovej tlačovej konferencii.

Peter Pellegrini

Peter Pellegrini

Branislav Becík považuje za svoje priority produkciu zdravých potravín, komplexný rozvoj vidieka a klimatické zmeny: 

„Vidím priestor v zlepšení potravinovej sebestačnosti Slovenska, v kvalitných a zdravých domácich potravinách pre naše deti, namiesto lacných a nekvalitných potravín zo zahraničia, v podpore prvovýroby a spracovania poľnohospodárskych plodín na Slovensku, v zvyšovaní kvality života na vidieku, v podpore miest a obcí v oblasti školstva, športu a výstavby.“

Autor: (tom), Foto: FB a ilustračné