Záujemcovia sa môžu prihlásiť o novú značku Regionálny produkt Horehronie

Z regiónu
0 /

V roku 2019 vznikla na Horehroní nová regionálna značka – Regionálny produkt Horehronie. V rámci prvej výzvy bolo udelených 16 certifikátov prvým držiteľom regionálnej značky. Odteraz môžu záujemcovia opäť posielať žiadosti o udelenie práv na používanie značky Regionálny produkt Horehronie.

V piatok 20. decembra OOCR REGIÓN HOREHRONIE zverejnila druhú výzvu na predkladanie žiadosti o udelenie práv na používanie značky regionálny produkt Horehronie. Záujemcovia môžu vyplnené žiadosti posielať do konca januára 2020 a uchádzať sa v rámci druhej výzvy o udelenie práv na používanie regionálnej značky v štyroch kategóriách:

  • poľnohospodárske produkty a potravinárske výrobky (ovocie, zelenina, mliečne výrobky, pečivo, víno a i.)
  • remeselné a iné spotrebné výrobky (napr. tradičné remeselné výrobky, výrobky z dreva, keramika a pod.)
  • služby ubytovacích a stravovacích zariadení
  • doplnkové služby v cestovnom ruch

Držitelia regionálnej značky regionálny produkt Horehronie majú svoje výrobky, produkty či služby odprezentované na destinačnom webe regiónu Horehronie. Viaceré výrobky a produkty sú taktiež dostupné priamo v regionálnom turisticko – informačnom centre Horehronie v obci Bystrá.

„V rámci prvej výzvy sme ocenili 16 držiteľov regionálnej značky. Všetkých držiteľov prezentujeme na výstavách a veľtrhoch nielen v rámci regiónu ale taktiež na veľkých podujatiach v Bratislave či Prahe a iných miestach. Záujem o regionálne produkty je obrovský preto sme veľmi radi, že sa nám ako jedinej oblastnej organizácii cestovného ruchu, ktorá je zároveň aj koordinátorom regionálnej značky podarilo v rámci jedného roku vypísať dve výzvy,“

hovorí výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková a dodáva:

„Dúfame, že záujem o regionálnu značku bude taký ako pri prvej výzve a návštevníkom budeme môcť región priblížiť aj skrz nových produktov, výrobkov či služieb charakteristických pre región Horehronie.“ 

Táto aktivita OOCR Región Horehronie vhodne zapadá do projektu Banskobystrického samosprávneho kraja so zriaďovaním pultov v hoteloch a zariadeniach cestovného ruchu v našom regióne, korý predstavujeme na inom mieste.

Zdroj: Tím Región Horehronie, Foto: OOCR Región Horehronie